Jak zainwestować 1000 złotych, czyli 7 ciekawych sposobów na duży zwrot z inwestycji w długim okresie czasu

Ten kto nie posiada wolnej gotówki nigdy nie zrozumie jakim problemem może być czasem jej nadmiar. Jednak jeżeli jesteście oszczędni to niezależnie od wieku oraz swojej sytuacji materialnej będziecie szukać możliwości zainwestowania nawet małych kwot. Dlatego wpis ten może pomóc zarówno młodym osobom, które zrobiły swoje pierwsze pieniądze, oraz tym trochę starszym, które zrozumiały, że od czegoś swoją przemianę finansową i życiową należy rozpocząć. W tym wpisie przedstawię Wam pomysły oraz gotowy plan na to jak zainwestować 1000 złotych.

Jak zainwestować 1000 zł - 7 sposobów
Jak zainwestować 1000 zł – 7 sposobów

UWAGA: Nie jestem doradcą inwestycyjnym i przedstawione tutaj metody na to jak zainwestować 1000 złotych są moimi osobistymi przemyśleniami opartymi na własnych doświadczeniach oraz sukcesach. Opisane metody pomogły mi na przestrzeni kilku lat osiągnąć duże stopy zwrotu, które czasem trudno jest nawet policzyć. Jestem zdania, że wiele z opisanych tutaj metod pozwoliło mi pomnożyć moje zasoby finansowe setki razy czego dowodem mogą być moje efekty w biznesie oraz życiu osobistym. Pamiętaj, że to Ty w pełni decydujesz o własnych pieniądzach.

Nadwyżki finansowe we własnym budżecie to wbrew pozorom to dość trudny do rozwiązania problem i warto zawczasu ćwiczyć umiejętność inwestowania właśnie na małych kwotach. Zastanówcie się co byście zrobili, gdyby na Waszym koncie pojawiło się powiedzmy 300 000 złotych? Pojechalibyście na wakacje, spłacili kredyt hipoteczny, otworzyli własny biznes, czy może wyjechalibyście nowym autem prosto z salonu? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista i w ostatnim czasie sam musiałem dokonać trudnych wyborów, ponieważ moje wyniki finansowe mnie trochę przerosły. Mogłem wyjechać sportowym autem od dealera, spłacić resztę mojego kredytu hipotecznego i zostałoby mi jeszcze jakieś 200 000 złotych na drobne wydatki. Jednak postanowiłem inwestować głównie w nieruchomości, jeździć dalej moim 3-letnim Seatem i ciężko pracować nad własnym biznesem.

Żeby zachować zimną krew w trakcie większych inwestycji należy ćwiczyć na tych mniejszych. Im wcześniej zaczniecie tym lepiej. Przede wszystkim jednak, żeby osiągać większe sukcesy oraz z czasem posiadać nadmiar gotówki do zainwestowania warto na początku swojej drogi zainwestować w wartościowe aktywa, które mogą dać nam zaskakujące duże stopy zwrotu z biegiem lat.

Przedstawione w tym wpisie pomysły na proste i tanie inwestowanie dla początkujących najlepiej będą działać jako “pakiet” na przestrzeni wielu lat. Można je podzielić na kilka kategorii: inwestowanie i pomnażanie pieniędzy, rozwój biznesowy czy nawet inwestowanie we własne zdrowie. Każda z tych opcji jest korzystna, ale zebrane w całość pozwolą Wam osiągać bardzo duże stopy zwrotu, które nie zawsze nawet da się bezpośrednio policzyć w pieniądzach.

7 sposobów na zainwestowanie 1000 złotych

1. Książki biznesowe i biografie przedsiębiorców

Od tego tak naprawdę warto zacząć inwestowanie małych kwot. Jeżeli chcecie osiągać w życiu więcej to Wasza postawa będzie głównym elementem Waszego sukcesu. Nie są nim wcale pieniądze czy znajomości, ale właśnie Wasze podejście. Ja sam od książek wybitnych osób zaczynałem swoją przygodę życiowo-biznesową. Książki takie jak Pamięć absolutna, Sztuka zwycięstwa, Fastlane milionera i wiele innych pomogły mi bardzo skutecznie odmienić myślenie na temat tego co jest możliwe. Książek tych przeważnie nie dostaniecie do przeczytania w szkole i warto w nie zainwestować samodzielnie. Za powiedzmy 150 złotych można nabyć kilka używanych książek na Allegro i pracować aktywnie nad własną postawą.

Książki to najlepszy sposób na inwestowanie małych kwot
Książki to najlepszy sposób na inwestowanie małych kwot

Jedna książka to koszt kilkudziesięciu złotych (często nawet mniej) i za taką cenę można spędzić wiele godzin w towarzystwie najlepszych ludzi sukcesu, poznać ich biznes oraz zasady i to bez wychodzenia z domu. Każdego z Was pewnie “ciągnie” do poznawania takich właśnie lepszych od siebie i chcecie się od takich osób uczyć. Książki (szczególnie autobiografie) pozwalają robić to praktycznie za darmo. Od takiej inwestycji zaczynałem w 2012 roku i polecam ją zawsze jako pierwszy krok na drodze do zmiany. Więcej o wartościowych książkach pisałem w tym poście.

Koszt: 150 zł za kilka używanych książek.
Zwrot z inwestycji: bardzo duży, ale trudny do sprecyzowania.

2. Kryptowaluty

Jest to metoda już bardziej „sprecyzowana” w porównaniu do edukacji z książek. Na kryptowalutach można zarobić (lub stracić) duże pieniądze, ale ja mam dla Was trochę inny pomysł, jeżeli chodzi o kryptowaluty. Nie zachęcam w żadnym wypadku do inwestowania dużych kwot i oczekiwania dużych zwrotów (do tego możecie przejść z czasem, gdy lepiej poznacie ten temat). Chcę natomiast zachęcić Was wszystkich do edukowania się w tej dziedzinie. Kryptowaluty, zdecentralizowane płatności (DeFi), system Blockchain to branże przyszłości, które już oferują i będą oferować wiele nowych możliwości w perspektywie Waszego życia. Mówię tutaj o możliwościach zawodowych (mnóstwo dobrze płatnych ofert pracy), biznesowych (tworzenie własnej firmy) lub inwestycyjnych (kupowanie i sprzedawanie kryptowalut). Gdybym dzisiaj miał 20 lat to zamiast studiów wybrałbym samodzielną edukację związaną właśnie z kryptowalutami oraz szeroko pojętym rynkiem e-commerce. Tak się składa, że obecnie mam 35 lat i od kilku lat czuję się jakbym znowu wrócił na studia, ponieważ ciągle się uczę i rozwijam w branży e-commerce oraz od prawie roku również w temacie kryptowalut.

Bitbay.net - polska giełda kryptowalut
Zonda (dawniej BitBay) – polska giełda kryptowalut

Każdej osobie, która chce inwestować małe kwoty polecam przejście przez proces zakupu np. Bitcoina na bardzo niewielkich kwotach (np. 150 zł). Taka kwota nie ma żadnego wpływu na życie każdego z nas, ponieważ można ją zarobić w ciągu jednego dnia, ale sama rejestracja na giełdzie kryptowalut (np. Zonda), zakup małej części Bitcoina, stworzenie portfela i ogólnie cały ten proces nauczy Was więcej niż często cała szkoła średnia w zakresie nowych technologii. Jeżeli do tego dodacie trochę ciekawości i będziecie się edukować to w Waszej głowie pojawi się mnóstwo pomysłów na przyszłość. Przy okazji ta niewielka zainwestowana kwota może się pomnożyć z czasem, ponieważ rynek kryptowalut w długim okresie rośnie cały czas. Ja osobiście inwestuję trochę większe kwoty w kryptowaluty i osiągam duże (kilkaset %) stopy zwrotu.

Jeżeli chcesz poznać podstawy działania kryptowalut to zapraszam do tego posta oraz do wpisu, gdzie pokazuję moją strategię inwestycyjną w Bitcoina oraz Ethereum.

Koszt: 150 zł (kwota może być dowolna i zwiększana z czasem).
Zwrot z inwestycji: możliwy nawet kilkaset % w dość krótkim terminie, ale zysk jest obarczony jednocześnie dużym ryzykiem.

3. Bardzo sprecyzowane kursy online

Kolejną opcją, w którą polecam zainwestować część swoich pieniędzy to edukacja w postaci kursów online. Kluczem jest tutaj skupienie się na wąskim temacie, który jest dla Was odpowiedni. Klasyczna edukacja coraz bardziej odchodzi w niepamięć, ponieważ zamiast uczęszczać kilka lat na ogólne studia, można w ciągu np. miesiąca zdobyć niezbędną wiedzę do stworzenia pierwszego małego biznesu lub do zdobycia pracy. Do zarabiania pieniędzy w większości sytuacji nie potrzebne są już jakiekolwiek dokumenty potwierdzające nasze umiejętności. Jedyne co się liczy to konkretna wiedza i umiejętności. Jeżeli zdecydujesz wyraźnie czego chcesz się nauczyć to jesteś w stanie taką wiedzę zdobyć za kilkaset złotych lub nawet za darmo.

Program partnerski w sklepie Od Kelnera Do Milionera
Kursy online w sklepie Od Kelnera Do Milionera

Przykładów może być mnóstwo. Ja sam po prostym kursie za 400 złotych opublikowałem bestsellera na rynku światowym i stałem się skuteczną osobą w publikowaniu na Amazonie prostych produktów. Wystarczyła decyzja, edukacja i działanie. Żadnych studiów i żadnego marnowania czasu. Internet jest pełen wartościowych kursów online, która nauczą Was tego co akurat będzie dla Was odpowiednie. Może być to publikacja książek, montaż wideo, tworzenie grafiki, gra na instrumencie, taniec czy nawet handel kryptowalutami itd. Warto jest szukać drogi dla siebie i następnie skorzystać ze skondensowanej wiedzy. To pomaga działać tu i teraz bez czekania na “pozwolenie” od pracodawcy lub szkoły.

Koszt: od 250 zł (za kilkaset złotych można kupić większość kursów online).
Zwrot z inwestycji: bardzo duży – nowe umiejętności pozwalają na zarabianie pieniędzy zarówno na etacie lub we własnej firmie.

4. Mastermind, czyli grupa biznesowa i społeczność

Jest to trochę rozwinięcie tematyki z punktu nr 3, ponieważ często wraz z kursami online można dołączyć do grupy osób, która to pomoże Wam rozwijać się w danej dziedzinie. Warto zapłacić za dostęp do społeczności np. przedsiębiorców, którzy pomogą Wam w osiąganiu Waszych celów. Powiedzmy, że chcecie inwestować w nieruchomości i nie macie żadnego doświadczenia w tym aspekcie. Wtedy z pomocą może przyjść szkolenie/grupa osób, gdzie otrzymacie wsparcie tych bardziej doświadczonych. Jeżeli ktoś myśli, że wszystko już wie i że nie potrzebuje pomocy innych to może popełnić wiele błędów, które nawet całkowicie wykluczą go z danej dziedziny biznesowej.

Otaczanie się ludźmi podobnymi do siebie jest bardzo ważne, ponieważ otrzymujemy regularną motywację do pracy. Znalezienie osób w naszej najbliższej okolicy, w pracy, w szkole, które mają podobne wartości jak my może okazać się bardzo trudne. W skali kraju i z pomocą internetu jest to zdecydowanie łatwiejsze. Świetnym przykładem jest Mastermind Amazon KDP prowadzony przez Anię, gdzie co 2 tygodnie organizowany jest webinar. Poza dużą ilością wiedzy ten mastermind skupia i łączy najbardziej zdeterminowane osoby w danej branży.

Koszt: około 250 zł (średnio kilkaset złotych, ale jest wiele grup darmowych).
Zwrot z inwestycji: bardzo duży – nowe kontakty to nieograniczone możliwości oraz nowa wiedza.

5. Domeny internetowe

Jest to model stosowany przeze mnie od dłuższego czasu jako prosta i bardzo przyszłościowa forma inwestowania. Inwestowanie w domeny internetowe polega na zakupie wolnych domen, które (szczególnie z biegiem czasu) mogą bardzo zyskać na wartości. Rejestracja domen jest bardzo prosta i tania. Koszt rejestracji domeny z końcówką .pl to kilkanaście złotych za pierwszy rok.

Ja osobiście inwestowanie domeny dzielę na dwa dość odmienne sposoby. Pierwszym z nich jest kupowanie domen z nazwami, które mogą zyskać z czasem bardzo na wartości. Wyobraźcie sobie, że kupiliście domenę z nazwą popularnej choroby przed jej rozpowszechnieniem lub domenę z nazwą firmy, która jeszcze nie pojawiła się na rynku polskim. Jest wiele branż, nazw i pomysłów, które nie są zarejestrowane jako domeny (choćby w Polsce z końcówką .pl). Domena to praktycznie rejestracja znaku towarowego i z czasem możecie taką domenę po prostu sprzedać danej osobie lub firmie za bardzo dobre pieniądze.

Moje domeny internetowe - posiadam ich już kilkadziesiąt
Moje domeny internetowe – posiadam ich już kilkadziesiąt

Drugim sposobem jest kupowanie ciekawych domen z ruchem organicznym. Mogą być domeny z nazwą, która jest wpisywana jako fraza w wyszukiwarce lub nawet domeny z błędami (z literówkami). Wielu użytkowników wpisuje w pasku adresu przeglądarki określoną frazę i do tego często wpisują takie wyrażenie z błędami. Jeżeli posiadacie domenę, która posiada automatyczny ruch to możecie przekierować ją na dowolną stronę, ustawić przekierowanie do linka afiliacyjnego lub po prostu taką domenę sprzedać na giełdzie.

Warto ten sposób traktować jako grę długoterminową. Kluczową kwestią jest tutaj przewidywanie trendów i szukanie ciekawych pomysłów na zakup wolnej domeny, którą będzie można sprzedać za wysoką cenę np. za 5 lat. Świat się zmienia i szybko pędzi do przodu. Jeszcze kilka lat temu zarejestrowanie domeny z nazwą znanego wirusa, nazwą kryptowaluty, nazwą znanej firmy itd. mogło przynieść jej właścicielowi ogromne pieniądze.

Ja osobiście kupuję domeny w serwisie AfterMarket (15 zł za pierwszy rok w przypadku domen polskich), ale jeżeli chcesz kupić maksymalnie tanio swoje pierwsze domeny (poniżej 10 zł za polską domenę) to polecam serwis nazwa.pl. Z kodem rabatowym am78-9957-8274 otrzymasz 25% rabatu na zakup domen oraz nawet hostingu.

Koszt: 150 zł – już za taką kwotę można kupić 10 polskich domen internetowych na rok.

Zwrot z inwestycji: duży. Liczy się tutaj pomysłowość i myślenie długoterminowe.

6. Edukacja związana z odżywianiem, sportem i zdrowiem

Dla wielu osób (szczególnie tych młodszych) temat może wydać się trochę nie na miejscu, bo niby jaki związek ma np. nasza dieta z inwestowaniem pieniędzy? Otóż dieta ma ogromny wpływ na ilość posiadanej przez nas energii co skutkuje zwiększeniem (lub zmniejszeniem) naszej efektywności w pracy. Nieodpowiednia dieta może z biegiem lat prowadzić do wielu poważnych schorzeń, braku możliwości zarabiania pieniędzy oraz do przedwczesnej śmierci. Problemy zdrowotne to konieczność leczenia, a ten proces pochłania bardzo dużo czasu i środków finansowych.

Czego możesz nauczyć się od jaskiniowców
Dieta paleo to świetna inwestycja w samego siebie

Jeżeli miałbym inwestować w tylko jedną rzecz to byłoby to właśnie zdrowie bazujące na dobrej diecie, uprawianiu prostego sportu i unikaniu codziennych szkodliwych czynników (np. smog). Wystarczy sobie wyobrazić, że odpowiedni styl życia może dać nam przynajmniej kilka dodatkowych lat kariery zawodowej i możliwości zarabiania. Zarazem edukacja związana ze zdrowiem to brak wielu schorzeń (brak zmarnowanego czasu i pieniędzy na leczenie) na przestrzeni całego życia. Dość ciężko ocenić stopę zwrotu z takiej inwestycji, ale zaryzykuję stwierdzenie, że jest ona większa niż nawet najlepsza stopa zwrotu z kryptowalut w ciągu ostatnich 10 lat. Zły stan zdrowia uniemożliwia zarabianie pieniędzy i jednocześnie tworzy koszty. Śmierć lub ciężka choroba to koniec możliwości zarabiania oraz inwestowania.

Polecam zainteresować przede wszystkim dobrą dietą (stosuję dietę paleo), uprawiać regularnie dowolny bardzo prosty sport (mogą być nawet spacery) i kupić oczyszczacz powietrza. Zapraszam też przy okazji do tego wpisu na temat przedłużania życia.

Koszt: 50 zł – zdrowa dieta i prosty sport nie generują praktycznie żadnych dodatkowych kosztów. Warto ewentualnie kupić dobrą książkę związaną np. z dietą paleo.

Zwrot z inwestycji: bardzo duży i sposób ten jednocześnie eliminuje wiele niechcianych kosztów (pieniężnych i czasowych) w przyszłości.

7. Marka osobista

Ta metoda inwestowania umożliwia zwiększenie każdemu z Was możliwości zarabiania pieniędzy praktycznie w dowolnym rodzaju pracy czy biznesu. Marka osobista polega tworzeniu wartościowego i pozytywnego obrazu naszej osoby – szczególnie w kontekście pracy lub własnego biznesu. Ja sam na moim blogu tworzę własną markę osobistą co pomaga mi lepiej sprzedawać i pozwala być lepiej postrzeganą osobą. Markę wyrobić sobie można dawaniem wartości w tym co robimy, reprezentowaniem wartościowej postawy i należy do tego dodać po prostu trochę marketingu.

Media społecznościowe, blog, kanał na YouTube, czyli nowoczesna technologia, bardzo pomagają w tworzeniu własnej marki osobistej – szczególnie na większą skalę. Nawet uczeń w liceum może stworzyć własny kanał na YouTube (o dowolnej tematyce) i w bardzo krótkim czasie każdy w szkole będzie go rozpoznawać.

Marka osobista to bardzo dobrze zarabiająca inwestycja
Marka osobista to bardzo dobrze zarabiająca inwestycja

Tworzenie własnej marki osobistej przy pomocy dźwigni technologicznej i skali internetu (kanał na YouTube, blog na WordPress, media społecznościowe) to bardzo skuteczna metoda pozyskiwania klientów, monetyzowania swoich umiejętności oraz tworzenia dowolnego biznesu. Możesz zajmować się publikacją książek, montażem bram garażowych, jeździć ciężarówką po świecie lub sprzedawać kursy online – w każdej z tych sytuacji tworzenie marki osobistej powinno dać Ci wiele korzyści, ponieważ marka osobista to bardzo skuteczna reklama Twojej osoby.

Koszt: od 0 zł – wymagana jest głównie Twoja regularna praca.

Zwrot z inwestycji: wiele korzyści w sferze biznesowo-zawodowej.

Jak zainwestować 1000 zł, czyli gotowy plan inwestycji

Poniżej przedstawiam gotowy plan inwestowania dla każdego kto chce w przeciągu kilku lat osiągać więcej finansowo i nie tylko. Jeżeli zastosujecie regularnie przedstawione tutaj metody jako całość to mogę Wam wręcz zagwarantować, że zainwestowane 1000 złotych będzie się pomnażać wielokrotnie.

Jak zainwestować 1000 zł - 7 sposobów
Jak zainwestować 1000 zł – 7 sposobów

Podsumowanie

Zdaję sobie sprawę, że niektóre z pokazanych tutaj metod są trochę nietypowe i duża część czytelników wolałaby prosty sposób na pomnożenie swojego pierwszego kapitału. Niestety nie ma takich cudownych technik, które mnożą nasz kapitał wielokrotnie. W sumie kryptowaluty można zaliczyć do tego typu prostych sposobów, gdyby nie związane z nimi ryzyko. ?

Inwestowanie to gra długoterminowa i warto też o tym pamiętać. Kryptowaluty, marka osobista, zdrowie, biznes oraz edukacja siebie to sposoby na duży zysk, ale dłuższym okresie czasu. Mądrze zainwestowany 1000 złotych na przykładzie powyższych technik to najlepszy wg mnie możliwy start dla każdego kto wymaga od swojego życia (i portfela) obfitych zwrotów.

Jak zainwestować 1000 zł - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

<iframe title="OKDM 296: Jak zainwestować 1000 zł – 7 sposobów" height="122" width="100%" style="border: none;" scrolling="no" data-name="pb-iframe-player" src="https://www.podbean.com/media/player/geq4z-fadcdf?from=pb6admin&download=1&version=1&auto=0&share=1&download=1&rtl=0&fonts=Helvetica&skin=1&pfauth=&btn-skin=108"></iframe> Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji <a href="https://odkelneradomilionera.pl/podcast/" target="_blank" rel="noopener"><strong>TUTAJ</strong></a>

  5 replies to "Jak zainwestować 1000 zł – 7 sposobów"

  • organic

   Super opcje, a wydaje się że tysiąc PLN niby życia nie zmieni. Najtrudniej chyba będzie rozwinąć markę osobistą i niektórym zebrać odwagę przed gronem znajomych nad ujawnieniem się

  • Karol J

   Przyznam, że bardzo fajnie rozłożyłeś ten plan inwestycji. Okazuje się że nawet posiadając 1000 zł można zrobić dobra inwestycję. Większość osób, widząc jak mocno winduje teraz BTC czy ETH postawiłaby wszystko na jedną kartę, ale nie tędy droga. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest prowadzenie inwestycji na kilku płaszczyznach, właśnie w ten sposób jak pokazałeś.

  • damian

   Tomek dziekuje za dobre porady

  • Digital

   Cześć Tomasz
   Kolejny świetny artykuł. Bardzo podoba mi się pomysł zarabiania na domenach. Posiadam już kilka domen, ale nie traktowałem ich jak inwestycję na przyszłość. Wydaje się jednak, że będzie to już niedługo towar deficytowy, coraz więcej ludzi zajmuje się stronami internetowymi i blogowaniem, a język pisany ma swoje ograniczenia. Pozdrawiam

   • Tomasz Micherda

    Hej, dzięki za komentarz i też jestem zdania, że jedna dobra domena za 10 lat może dać niezły zysk.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.