Jak się zmotywować DO ŻYCIA? Poszukiwanie motywacji i sensu + MOTYWACJA

Jak się zmotywować DO ŻYCIA? Dawka motywacji na podstawie książki "Człowiek w poszukiwaniu sensu"
Jak się zmotywować DO ŻYCIA? Dawka motywacji na podstawie książki "Człowiek w poszukiwaniu sensu"

Jak się zmotywować do życia? O tym jest mój blog - o poszukiwaniu motywacji do zmian na lepsze. Wpis ten jest inspirowany rewelacyjną książką pt. "Człowiek w poszukiwaniu sensu" autorstwa Viktora Frankla.

Wielu z nas ma problem z tym co zrobić ze swoim życiem i często nie wiemy w jakim kierunku iść oraz jak czerpać radość z życia. Ja sam wiele lat temu byłem w bardzo kiepskiej sytuacji i nie mogłem znaleźć sobie żadnego sensownego zajęcia i pomysłu na siebie. Skutkowało to brakiem motywacji i stanami depresyjnymi.

To jak się zmotywować do życia?

Zacznę od odpowiedzi na to podstawowe pytanie - trzeba mieć wyznaczone cele. Należy mieć pomysł na siebie, określić co nas kręci oraz co chcemy osiągnąć, ponieważ musimy nadać naszym działaniom sens. To takie proste i trudne zarazem. Żyjemy w czasach, w których większość z nas posiada miejsce do mieszkania, jedzenie i wolność. Pomimo tego bardzo często nie wiemy co robić i tracimy motywację do życia. Do tego ogromny wybór możliwości działania po prostu często nas blokuje.

Viktor Frankl w swojej książce "Człowiek w poszukiwaniu sensu" opisuje wydarzenia w obozach koncentracyjnych, gdzie szansa na przeżycie była bardzo niska, a więźniowie cierpieli w niemożliwy do wyobrażenia dla nas dzisiaj sposób. Pomimo tego część z nich była w stanie odnaleźć nadzieję i motywację. Inni natomiast poddawali się co oznaczało dla nich szybki koniec. Dosłownie. Viktor Frankl przeżył pobyt w kilku obozach i jako psychiatra opracował metody leczenia oparte min. na trudnych doświadczeniach w obozach zagłady. Dzięki obserwacji ludzi w tak ekstremalnych warunkach Viktor Frankl potrafił określić dlaczego niektórzy ludzie potrafili się zmotywować nawet w tak beznadziejnej sytuacji jak pobyt w obozie koncentracyjnym.

Jego metoda leczenia była bardzo prosta - opierała się na nadawaniu sensu życia człowiekowi i pokazywaniu mu drogi. Wg autora ludziom w ciężkiej sytuacji należy wytłumaczyć, że nawet trudne chwile mają sens i są wartościowe. Nawet w ciężkich życiowych sytuacjach możemy znaleźć sens i wyznaczyć sobie cele, które zmotywują nas do wytrwania oraz do przezwyciężenia chwilowych trudności.

Ludzie w trudnych sytuacjach życiowych bardzo często odzyskiwali siły dzięki krótkiej rozmowie na temat sensu ich życia i dzięki zmianie postrzegania wszystkiego dookoła.

Jakie wnioski możesz z tego wyciągnąć?

Pamiętaj, że życie stawia nas w bardzo różnych sytuacjach i często będą to sytuacje wymagające pokonywania wielu przeszkód. Jeżeli jednak zrozumiemy, że nawet te trudne chwile są wartościowe, że dzięki pokonywaniu trudności i naszych słabości stajemy się lepszymi ludźmi to pomoże nam to odnaleźć dużo motywacji i chęci do działania. Co więcej wystarczy często właśnie spojrzeć inaczej na nasze życie i ustalić sobie cele, żeby dostać kopa do działania i wziąć się w garść.

Nie bez powodu tak popularne jest ustalanie sobie celów i planów. Viktor Frankl opisywał więźniów, którzy tracili nadzieję i następnie bardzo szybko umierali. Natomiast osoby, które potrafiły sobie wytłumaczyć, że poza obozem czekają np. kochające je osoby, że trudne czasy się skończą itp. potrafili resztkami sił wytrzymać każdy trudny kolejny dzień i dzięki temu przetrwać.

Nie żyjemy teraz w tak drastycznych czasach, ale wnioski nasuwają się same. Jeżeli tracisz chęci do działania i nie wiesz co zrobić to wyznacz sobie cele na najbliższy rok i zapisz je. Następnie każdego dnia czytaj swoje cele i pamiętaj, że z czasem doprowadzą Cię one do miejsca, w którym tak bardzo chcesz być. To Twoje cele i Twoja wiara w sens każdego dnia pomoże Ci znaleźć tą oklepaną w dzisiejszych czasach "motywację" do działania. Poszukaj inspiracji w książkach, może w internecie, znajdź coś co Cię zafascynuje i podążaj tą drogą. Daj sobie czas i nie poddawaj się. Nigdy nie obędzie się bez przeszkód i problemów, ale mając cel na horyzoncie będziesz w stanie przejść przez wiele trudnych chwil, które na pewno się pojawią.

Zachęcam do przeczytania książki "Człowiek w poszukiwaniu sensu" oraz do pobrania porannych afirmacji, aby każdy dzień rozpocząć z solidną dawką energii.

Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny