Pierwszy biznes online - jaki kapitał potrzebny jest na start?

Pierwszy biznes online - kapitał na start
Pierwszy biznes online - kapitał na start

Ostatnio pod jednym z moich filmów ktoś zadał mi pytanie - “Ile potrzeba pieniędzy na pierwszy biznes online?”. Postaram się w tym poście nakreślić ile trzeba zainwestować w swój pierwszy biznes online oraz ile ja zainwestowałem na początku w sprzedaż książek na Amazon oraz w blogowanie.

Pierwszy biznes online to małe koszty?

Można śmiało tak powiedzieć. Biznes online to rodzaj biznesu, który zdecydowanie umożliwia start z małym budżetem. Trzeba jednak na początek określić jaki dokładnie ten biznes ma być. Inne koszty będą w przypadku publikowania książek na Amazonie, a inne podczas np. tworzenia bloga i sklepu internetowego. W każdym z tych przypadków można jednak działać stopniowo i z małym budżetem na początku. Można też zainwestować większy kapitał i wydać o wiele więcej pieniędzy na start - z tym na pewno też problemu nie będzie.

Skupmy się jednak na cięciu kosztów. Biznes online ma to do siebie, że każdy może po godzinach tworzyć stopniowo własną firmę. Przy stosunkowo niewielkich kosztach można np. wydać swoje pierwsze eBooki na Amazonie, książki papierowe, stworzyć bloga, zarabiać na afiliacji itp. Są to rodzaje biznesu, które zdecydowanie nie wymagają dużych ilości pieniędzy na początek i niektóre z tych modeli biznesowych można wdrożyć prawie za darmo oraz nawet bez własnej działalności gospodarczej.

Można też skupić się na biznesie online, który wymaga od nas trochę większego kapitału na start. Może to być sprzedaż produktów fizycznych w internecie (własny sklep internetowy) lub nawet sprzedaż produktów fizycznych poprzez Amazon FBA. Wszystko zależy od tego jakie mamy doświadczenie oraz jaki posiadamy kapitał na start.

Jaki rodzaju biznesu online można stworzyć z małym kapitałem?

Na pewno publikacja prostych eBooków oraz prostych książek papierowych drukowanych na żądanie to biznes niewymagający dużego kapitału na start. Koszt wydania prostej książki to maksymalnie kilkaset dolarów, a koszt wydania prostego zeszytu może być nawet zerowy. Dlatego uważam, że publikacja własnych produktów w formie książek na Amazonie to bardzo dobry biznes online na początek dla osób z małym kapitałem na start.

Ile potrzeba pieniędzy na wydanie pierwszej książki na Amazonie?

Jeżeli masz w kieszeni wolne od 500 do 1000 złotych to możesz spróbować swoich sił w tym temacie. Rynek na Amazonie jest bardzo chłonny, a Ty przy okazji masz szansę zdobyć pierwsze doświadczenie w biznesie online.

Kolejnym pomysłem może być stworzenie swojego bloga lub kanału na YouTube (najlepiej oba naraz) i budowanie społeczności. Specyfiką takiego modelu biznesowego jest konieczność publikowania regularnych materiałów i biznes ten wymaga bardziej naszej regularnej pracy niż dużego kapitału na start. W obecnych czasach każdy kto posiada komputer i smartfona może tworzyć treści na własnym blogu, na YouTube, na Instagramie etc. Z czasem takiego bloga można zmonetyzować za pomocą sprzedaży własnych produktów, afiliacji lub współpracy z firmami.

Dla przykładu ja na moim blogu sprzedaję głównie własne produkty (kursy online), ale zarabiam również za pomocą afiliacji. W zależności od tematyki bloga sposób zarabiania na nim może być bardzo różny.

Ile potrzeba pieniędzy na pierwszego bloga?

Na początku nie potrzeba wiele, gdyż tworzenie bloga to bardzo mały koszt początkowy. Jeżeli chcesz dodać do bloga sklep internetowy to koszty mogą stać się większe z czasem. W moim przypadku stworzenie kursów online wymagało inwestycji na poziomie 2000 złotych na odpowiednie narzędzia. Jednak w tym wypadku koszty też nie są duże. Zobacz artykuł o tym jak stworzyć własny kurs online, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Podsumowując - uważam, że biznes online ma dużą przewagę nad biznesem tradycyjnym, jeżeli chodzi o potrzebny kapitał na start. Nawet w przypadku trochę większych inwestycji możemy zamknąć się w kwocie kilku tysięcy złotych na początku. Porównując to do dowolnego biznesu stacjonarnego są to śmiesznie niskie koszty. Nie potrzebujemy zatrudniać pracowników, ani wynajmować lokalu do prowadzenia działalności.

Zainwestować trzeba głównie w wiedzę oraz poświęcić swój czas na tworzenie takiego biznesu. Jest to zdecydowanie dobra opcja dla osób, które chcą zacząć swój pierwszy biznes po godzinach i dla osób, które nie posiadają dużego kapitału na start.

Zapraszam do skorzystania z DARMOWEGO KURSU AMAZONA I BIZNESU ONLINE, gdzie omawiam bardzo szczegółowo każdy model biznesu online wraz koniecznymi wydatkami, które trzeba ponieść na starcie.

Pierwszy biznes online - jaki kapitał na start? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.