Podsumowanie 2019 roku - sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie

Podsumowanie 2019 roku - sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie
Podsumowanie 2019 roku - sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie

Minęły dwa lata od startu mojego bloga. Pamiętam doskonale jak ustalałem sobie pierwsze cele w 2018 roku i cele te bardzo mnie przerażały. Jednak po pierwszym roku, gdy wszystkie cele zrealizowałem z nawiązką zrozumiałem, że rok to bardzo dużo czasu. Na 2019 rok zaplanowałem kolejny raz ambitne zadania i każdego dnia pracowałem mając swoje cele na horyzoncie, a dokładnie na kartce na ścianie 🙂. Krok po kroku i dzień po dniu. Każdego dnia małymi krokami szedłem do przodu i kolejny raz cele udało mi się zrealizować z nawiązką. Czas na podsumowanie 2019 roku.

Chcę Ci dzisiaj pokazać, że Ty też możesz ustalić sobie cele długoterminowe na następny rok i je z łatwością zrealizować. Może będzie to zmiana pracy, budowanie własnego biznesu lub inne ważne zmiany w Twoim życiu. Jednak czasem tak trudno jest nam uwierzyć w to, że możemy te cele posiadać. Gdy już to jednak odważymy się zapisać własne cele to ich realizacja przychodzi w pewnym sensie sama.

Dla przypomnienia podam Ci najważniejsze zasady ustalania własnych celów. Pomogą Ci one sięgać po swoje marzenia i realizować to co sobie postanowisz.

Cele należy zapisać – jest to podstawowa zasada. Jeżeli nie zapiszesz swoich celów to po prostu szybko o nich zapomnisz. Trzymaj swoje cele w zasięgu wzroku, tak aby móc do nich wracać przynajmniej raz w tygodniu. Ja posiadam dużą kartkę A4, która wisi nad moim biurkiem i codziennie przypomina mi o moich celach.

Cele muszą być określone – musisz wyraźnie określić co chcesz zrobić oraz w jakim czasie masz zamiar swoje cele zrealizować. Cel musi być mierzalny, ponieważ musisz wiedzieć kiedy dany cel zostanie zrealizowany.

Upublicznij swoje cele – powiedz najbliższym i znajomym o swoich celach. Teraz jeżeli ich nie zrealizujesz wyjdziesz na kogoś kto rzuca słowa na wiatr. Chyba nie chcesz, aby tak Cię postrzegano?

Rozbij swoje cele na mniejsze etapy – to jest niesamowicie ważny aspekt. Jeżeli wyznaczasz sobie np. cel wydanie dwunastu książek na Amazonie w tym roku to zaplanuj wydanie jednej książki miesięcznie – wydaje się to wtedy bardziej realistyczne. Nadmiar rzeczy do zrobienia skutkuje odkładaniem oraz rezygnacją z działania.

Małe działania codziennie = duży efekt za rok – pamiętaj, że codzienna praca da Ci długofalowo niesamowity efekt. Swego czasu wydawałem dziennie dwa proste produkty na Amazonie (czasem więcej) i w ciągu pół roku miałem ich ponad pół tysiąca i do dziś przynoszą mi one dochód pasywny. Pierwsze pieniądze dostawałem dopiero kilka miesięcy od wydania danego produktu, ale po dłuższym czasie sprzedaż co miesiąc przekraczała grubo ponad tysiąc sztuk, a ja nie musiałem nic już robić. Aby osiągnąć taki efekt przez długi czas musiałem trzymać się celów dziennych, gdyż zbytnie wybieganie do przodu szybko by mnie zniechęciło.

Moje zapisane cele (rozpisałem je w tym poście rok temu) na 2019 rok przedstawiały się następująco:

1. Opublikować 100 wartościowych filmów na moim kanale na YouTube + 100 postów na blogu - CEL ZREALIZOWANY

Był to najtrudniejszy do zrealizowania dla mnie cel, ponieważ regularne publikowanie (dwa posty i dwa filmy tygodniowo) to po prostu masa pracy i duża presja. Jednak realizacja tego celu pozwoliła mi bardzo rozwinąć mojego bloga oraz jednocześnie zwiększyć przychody ze sprzedaży produktów na blogu. Rozwój bloga był moim głównym celem na rok 2019.

2. Uruchomić Podcast Od Kelnera Do Milionera - CEL ZREALIZOWANY

Do regularnej publikacji postów oraz filmów dołączyłem też podcast. Wymagało to ode mnie nauczenia się nowych umiejętności technicznych i dodatkowej pracy, ale dzięki podcastowi moje materiały są łatwiej dostępne dla osób, które nie mają czasu na oglądanie filmów lub czytanie postów. Sam jestem wielkim zwolennikiem podcastów, ponieważ jest to świetny sposób na naukę. Mój podcast działa i ma się bardzo dobrze.

3. Utrzymać obecną sprzedaż książek na Amazonie i dochód pasywny - promować istniejące produkty, dopracowywać je i szukać pomysłów na kolejne - CEL ZREALIZOWANY

Moja sprzedaż na Amazonie zwiększyła się pomimo opublikowania tylko jednej nowej serii prostych produktów. W najlepszym okresie sprzedałem ponad 4000 produktów w ciągu miesiąca i mój dochód pasywny z Amazona wydaje się mieć bardzo dobrze. Jak się okazało dołączenie setek kursantów do platformy Amazon oraz ich dobre wyniki, nie przeszkodziły w utrzymaniu mojej sprzedaży.

4. Wydać dwa nowe kursy online oraz uaktualniać na bieżąco kursy już istniejące - CEL ZREALIZOWANY

Na początku roku opublikowałem kurs biznesu online KursOnline24, który uczy jak tworzyć własne kursy online oraz rozbudowany biznes w sieci oparty na własnej osobie. Kurs ten cieszy się raczej umiarkowanym zainteresowaniem, co mnie trochę dziwi, ponieważ pokazuje w nim szczegółową wiedzę oraz schemat biznesu, który pozwolił mi na blogu wygenerować przychód rzędu 250 000 złotych w samym tylko 2019 roku. Kurs ten na początku 2020 zostanie przekształcony i rozbudowany. Będzie dostępny w formie platformy z dostępem abonamentowym i regularnie dostarczanymi nowymi materiałami.

Na drugi kurs online długo nie miałem pomysłu, jednak z pomocą przyszła Ania i dzięki niej opublikowałem na blogu Gotowe Szablony Produktów na Amazon KDP. Szablony okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ skorzystało z nich ponad 300 osób i co najważniejsze szablony te przekładają się na Waszą lepsza sprzedaż na Amazonie.

Dodatkowo aktualizowałem kursy już istniejące - kurs Produkt24 i WydajBestseller były kilka razy aktualizowane.

5. Zdobywać jak najwięcej nowej wiedzy z zakresu ulepszania swojego życia i biznesu. Inwestować w nową wiedzę - CEL ZREALIZOWANY

Jest to cel niestety dość nieprecyzyjny i ciężko określić, czy go w pełni zrealizowałem. Jednak regularnie uczyłem się oraz czytałem książki. Uważam, że spisałem się przyzwoicie w tym aspekcie.

6. Zrezygnować z etatu i zająć się wyłącznie własnym biznesem (Amazon + blog) - CEL ZREALIZOWANY

Było (i będzie) o tym dużo na blogu. Etat rzuciłem już na samym początku 2019 roku i jestem z tego bardzo dumny. Lata pracy nad tworzeniem biznesu w sieci pozwoliły mi odłożyć solidną poduszkę finansową i zarabiać poza etatem o wiele więcej. Mija mi już prawie rok bez pracy na etacie i już nigdy nie zamierzam do etatu wracać.

7. Zadbać o swoje zdrowie, czyli regularny sport, świadoma dieta, czas dla najbliższych i czas na odpoczynek od pracy - CEL ZREALIZOWANY

Co ciekawe odejście z etatu pozwoliło mi poprawić moje zdrowie, dietę oraz sprawiło, że mam więcej czasu dla najbliższych. Przede wszystkim duża ilość wolnego czasu pozwala mi uprawiać regularnie sport (bieganie oraz siłownia) i w tym aspekcie cel jest zrealizowany zdecydowanie ponad normę. Moja dieta podczas pracy w restauracji nie była najlepsza, ponieważ kuchnia tam podawana (kuchnia indyjska) nie należy delikatnie mówiąc do zbyt zdrowych. Teraz gotuję głównie samodzielnie i odżywiam się zdecydowanie lepiej. Posiadam czas dla osób najbliższych i po rzuceniu etatu regularnie odwiedzam rodzinę. Mam też więcej czasu dla mojej narzeczonej.

W związku z problemami zdrowotnymi (przewlekłe zapalenie zatok) musiałem poddać się w czerwcu operacji (niestety to już siódmy zabieg w moim życiu związany z zatokami), która niestety była konieczna. Jednak elastyczność spowodowana prowadzeniem własnego biznesu pozwoliła mi zrobić to łatwo i bez oddziaływania na sprawy zawodowe. W przypadku pracy na etacie musiałbym zrezygnować z pracy na długi okres czasu co byłoby dużym problemem. Dodatkowo dobre zarobki pozwoliły mi na wykonanie zabiegu prywatnie i skorzystanie z najnowszych technologii. W każdym razie poczyniłem wyraźne kroki do poprawy mojego stanu zdrowia również w tym aspekcie.

Sukcesy, których do końca nie planowałem

Odwiedziłem sześć krajów

Pomimo dużej ilości pracy odwiedziłem wiele ciekawych miejsc. W styczniu miałem okazję wyjechać na kilka dni do Paryża, posmakować francuską kuchnię i mieszkać zaraz obok wieży Eiffla (dzięki Karolina 🙂). W czerwcu zwiedzałem Pragę, która okazała się takim trochę bardziej zatłoczonym Krakowem. Wycieczki do Wrocławia w lipcu nie liczę, ponieważ to Polska, ale szczerze to miasto polecam. We wrześniu nadszedł czas na spełnienie jednego z moich zapisanych marzeń (mam zeszyt z marzeniami życia) - wyprawy do Czarnobyla. Muszę przyznać, że Ukraina, Kijów i Czarnobyl wraz ze strefą wykluczenia robią wrażenie. Następnie przyszedł na pierwsze w życiu wakacje z biurem podróży, czyli grecka wyspa Kos - było rewelacyjnie i przy okazji odwiedziłem również Turcję.

Wymarzone mieszkanie

Wraz z narzeczoną przeprowadziliśmy się do naszego wspólnego mieszkania. Mieszkanie wprawdzie kupiliśmy już w 2017 roku, ale było wtedy tylko dziurą w ziemi. Mój cel sprzed lat (własne mieszkanie z widokiem na Kraków) się zrealizował. Zdecydowanie drugi raz tego etapu bym nie chciał powtarzać - wykończenie mieszkania, przeprowadzka i wszystko co z tym związane nie było łatwe, ale widok z mojego domowego biura wszystko rekompensuje.

Pieniądze, zarobki i poduszka finansowa

Spore wydatki podczas zakupu i wykończenia mieszkania na początku roku udało mi się odrobić z nawiązką. Moim celem było odłożenie 100 000 złotych gotówki i cel ten udało mi się zrealizować ze sporą nawiązką. Na dzień dzisiejszy odłożyłem już kapitał na pokrycie całego kredytu hipotecznego, którym wspomagałem się podczas zakupu mieszkania. Kredyt wynosił “tylko” 150 000 złotych, a koszt mieszkania z wykończeniem to około 400 000 złotych. Co więcej na samym zakupie dość sporo zarobiłem, ponieważ na dzień dzisiejszy uważam, że to mieszkanie można sprzedać za około pół miliona złotych (w końcu widać z okna Wawel i cały Kraków 🙂).

Moja firma bardzo się rozrosła i szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak dużego sukcesu bloga. Nie mam jeszcze finalnych wyników finansowych (jest koniec grudnia, gdy piszę tego posta), ale przychody z Amazona oraz z bloga szacuję w sumie na około 300 000 złotych. Przyznaję też, że specjalnie nie przykładałem się do zwiększania sprzedaży na Amazonie ze względu na skupienie na moim blogu. Jednak nie zaszkodziło to mojej sprzedaży, która nawet się poprawiła.

Spotkania dla czytelników bloga oraz kursantów

Bardzo się również cieszę z faktu, iż udało się zorganizować kilka spotkań w Krakowie dla widzów i czytelników mojego bloga. Poznałem wiele ciekawych osób. Dużą radość sprawia mi poznawanie osób podobnych do mnie oraz fakt, że moje praca pomaga innym w dokonywaniu zmian.

Podsumowanie 2019 roku - sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

    1 Response to "Podsumowanie 2019 roku – sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie"

    • Rita

      Serdecznie gratuluję 😊 bardzo fajnie czyta się taki wpis. Życzę dalszych sukcesów 👍

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny