Podsumowanie 2019 roku – sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie

Podsumowanie 2019 roku - sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie
Podsumowanie 2019 roku – sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie

Minęły dwa lata od startu mojego bloga. Pamiętam doskonale, jak ustalałem sobie pierwsze cele w 2018 roku. Bardzo mnie one przerażały. Jednak po pierwszym roku, gdy wszystkie cele zrealizowałem z nawiązką, zrozumiałem, że rok to bardzo dużo czasu. Na 2019 rok zaplanowałem kolejny raz ambitne zadania i każdego dnia pracowałem, mając swoje cele na horyzoncie, a dokładnie na kartce na ścianie. 🙂 Krok po kroku i dzień po dniu szedłem do przodu i kolejny raz udało mi się zrealizować postanowienia z nawiązką. Czas na podsumowanie 2019 roku.

Chcę Ci dzisiaj pokazać, że Ty też możesz ustalić sobie cele długoterminowe na następny rok i z łatwością je zrealizować. Może będzie to zmiana pracy, budowanie własnego biznesu lub inna ważna zmiana w Twoim życiu. Czasem trudno jest nam uwierzyć w to, że możemy te cele posiadać. Jednak gdy już odważymy się zapisać własne plany, to ich realizacja przyjdzie w pewnym sensie sama.

Dla przypomnienia podam Ci najważniejsze zasady ustalania własnych celów. Pomogą Ci one w sięganiu po swoje marzenia i realizowaniu postanowień.

Cele należy zapisać – jest to podstawowa zasada. Jeżeli nie zapiszesz swoich celów, to po prostu szybko o nich zapomnisz. Trzymaj swoje cele w zasięgu wzroku, tak aby móc do nich wracać przynajmniej raz w tygodniu. W moim przypadku jest to duża kartka A4, która wisi nad moim biurkiem i codziennie przypomina mi o moich celach.

Cele muszą być określone – musisz wyraźnie określić, co chcesz zrobić oraz w jakim czasie masz zamiar to zrobić. Cel musi być mierzalny, ponieważ musisz wiedzieć, kiedy dany cel zostanie zrealizowany.

Upublicznij swoje cele – powiedz najbliższym i znajomym o swoich celach. Jeżeli teraz ich nie zrealizujesz, wyjdziesz na kogoś, kto rzuca słowa na wiatr. Chyba nie chcesz, aby tak Cię postrzegano, prawda?

Rozbij swoje cele na mniejsze etapy – to jest niesamowicie ważny aspekt. Jeżeli Twoim celem będzie np. wydanie dwunastu książek na Amazonie w tym roku, to dobrym pomysłem będzie zaplanowanie wydania jednej książki miesięcznie – wyda się to wtedy bardziej realistyczne. Nadmiar rzeczy do zrobienia skutkuje odkładaniem oraz rezygnacją z działania.

Małe działania codziennie = duży efekt za rok – pamiętaj, że codzienna praca da Ci długofalowo niesamowity efekt. Swego czasu wydawałem dziennie dwa proste produkty na Amazonie (czasem więcej) i w ciągu pół roku miałem ich ponad 500. Do dziś przynoszą mi one dochód pasywny. Pierwsze pieniądze dostawałem dopiero kilka miesięcy od wydania danego produktu, ale po dłuższym czasie sprzedaż co miesiąc przekraczała grubo ponad 1000 sztuk, a ja nie musiałem już nic robić. Aby osiągnąć taki efekt, musiałem przez długi czas trzymać się celów dziennych, gdyż zbytnie wybieganie do przodu szybko by mnie zniechęciło.

Moje zapisane cele (rozpisałem je w tym poście rok temu) na 2019 rok przedstawiały się następująco:

1. Opublikować 100 wartościowych filmów na moim kanale na YouTubie + 100 postów na blogu – CEL ZREALIZOWANY

Był to najtrudniejszy do zrealizowania cel, ponieważ regularne publikowanie (dwa posty i dwa filmy tygodniowo) to po prostu masa pracy i duża presja. Jednak osiągnięcie tego celu pozwoliło mi bardzo rozwinąć bloga i jednocześnie zwiększyć przychody ze sprzedaży produktów na blogu. Rozwój bloga był moim głównym celem na rok 2019.

2. Uruchomić podcast „Od Kelnera Do Milionera” – CEL ZREALIZOWANY

Do regularnej publikacji postów oraz filmów dołączyłem też podcast. Wymagało to ode mnie dodatkowej pracy oraz pozyskania nowych umiejętności technicznych, ale dzięki podcastowi moje materiały są łatwiej dostępne dla osób, które nie mają czasu na oglądanie filmów lub czytanie postów. Sam jestem wielkim zwolennikiem podcastów, ponieważ jest to świetny sposób na naukę. Mój podcast działa i ma się bardzo dobrze.

3. Utrzymać obecną sprzedaż książek na Amazonie i dochód pasywny – promować istniejące produkty, dopracowywać je i szukać pomysłów na kolejne – CEL ZREALIZOWANY

Moja sprzedaż na Amazonie zwiększyła się pomimo opublikowania tylko jednej nowej serii prostych produktów. W najlepszym okresie sprzedałem ponad 4000 produktów w ciągu miesiąca i mój dochód pasywny z Amazona wydaje się mieć bardzo dobrze. Jak się okazało, dołączenie setek kursantów do platformy Amazon oraz ich dobre wyniki nie przeszkodziły w utrzymaniu mojej sprzedaży.

4. Wydać dwa nowe kursy online oraz uaktualniać na bieżąco kursy już istniejące – CEL ZREALIZOWANY

Na początku roku opublikowałem kurs biznesu online – KursOnline24 – który uczy, jak tworzyć własne kursy online oraz rozbudowany biznes w sieci oparty na własnej osobie. Kurs ten cieszy się raczej umiarkowanym zainteresowaniem, co mnie trochę dziwi, ponieważ przekazuję w nim szczegółową wiedzę oraz schemat biznesu, który pozwolił mi na blogu wygenerować przychód rzędu 250 000 zł w samym tylko 2019 roku. Kurs ten na początku 2020 roku zostanie przekształcony i rozbudowany. Będzie dostępny w formie platformy z dostępem abonamentowym i regularnie dostarczanymi nowymi materiałami.

Na drugi kurs online długo nie miałem pomysłu, jednak z pomocą przyszła Ania, dzięki której opublikowałem na blogu Gotowe Szablony Produktów na Amazon KDP. Szablony okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ skorzystało z nich ponad 300 osób i – co najważniejsze – szablony te przekładają się na Waszą lepszą sprzedaż na Amazonie.

Dodatkowo aktualizowałem kursy już istniejące – Produkt24 i WydajBestseller były kilka razy uaktualniane.

5. Zdobywać jak najwięcej nowej wiedzy z zakresu ulepszania swojego życia i biznesu. Inwestować w nową wiedzę – CEL ZREALIZOWANY

Jest to cel niestety dość nieprecyzyjny i trudno określić, czy go w pełni zrealizowałem. Jednak regularnie uczyłem się oraz czytałem książki. Uważam, że spisałem się przyzwoicie w tym aspekcie.

6. Zrezygnować z etatu i zająć się wyłącznie własnym biznesem (Amazon + blog) – CEL ZREALIZOWANY

Było (i będzie) o tym dużo na blogu. Etat rzuciłem już na samym początku 2019 roku i jestem z tego bardzo dumny. Lata pracy nad tworzeniem biznesu w sieci pozwoliły mi odłożyć solidną poduszkę finansową i zarabiać poza etatem o wiele więcej. Mija już prawie rok bez mojej pracy na etacie i już nigdy nie zamierzam do etatu wracać.

7. Zadbać o swoje zdrowie, czyli regularny sport, świadoma dieta, czas dla najbliższych i czas na odpoczynek od pracy – CEL ZREALIZOWANY

Co ciekawe, odejście z etatu pozwoliło mi poprawić moje zdrowie i dietę oraz sprawiło, że mam więcej czasu dla najbliższych. Przede wszystkim duża ilość wolnego czasu pozwala mi uprawiać regularnie sport (bieganie oraz siłownia) i w tym aspekcie cel jest zrealizowany zdecydowanie ponad normę. Moja dieta podczas pracy w restauracji nie była najlepsza, ponieważ kuchnia tam podawana (kuchnia indyjska), delikatnie mówiąc, nie należy do zbyt zdrowych. Teraz gotuję głównie samodzielnie i odżywiam się zdecydowanie lepiej. Mam czas dla osób najbliższych i po rzuceniu etatu regularnie odwiedzam rodzinę. Mam też więcej czasu dla mojej narzeczonej.

W związku z problemami zdrowotnymi (przewlekłe zapalenie zatok) musiałem poddać się w czerwcu operacji (to już siódmy zabieg w moim życiu związany z zatokami), która niestety była konieczna. Jednak elastyczność spowodowana prowadzeniem własnego biznesu pozwoliła mi zrobić to łatwo i bez oddziaływania na sprawy zawodowe. W przypadku etatu musiałbym zrezygnować z pracy na długi czas, co byłoby dużym problemem. Dodatkowo dobre zarobki pozwoliły mi na wykonanie zabiegu prywatnie i skorzystanie z najnowszych technologii. W każdym razie poczyniłem wyraźne kroki do poprawy mojego stanu zdrowia również w tym aspekcie.

Sukcesy, których do końca nie planowałem

Odwiedziłem sześć krajów

Pomimo dużej ilości pracy odwiedziłem wiele ciekawych miejsc. W styczniu miałem okazję wyjechać na kilka dni do Paryża, posmakować francuskiej kuchni i mieszkać zaraz obok wieży Eiffla (dzięki, Karolina 🙂). W czerwcu zwiedzałem Pragę, która okazała się takim trochę bardziej zatłoczonym Krakowem. Wycieczki do Wrocławia w lipcu nie liczę, ponieważ to Polska, ale szczerze to miasto polecam. We wrześniu nadszedł czas na spełnienie jednego z moich zapisanych marzeń (mam zeszyt z marzeniami życia) – wyprawę do Czarnobyla. Muszę przyznać, że Ukraina, Kijów i Czarnobyl wraz ze strefą wykluczenia robią wrażenie. Następnie przyszedł czas na pierwsze w życiu wakacje z biurem podróży, czyli grecką wyspę Kos – było rewelacyjnie, a przy okazji odwiedziłem również Turcję.

Wymarzone mieszkanie

Wraz z narzeczoną przeprowadziliśmy się do naszego wspólnego mieszkania. Wprawdzie kupiliśmy je już w 2017 roku, ale było wtedy tylko dziurą w ziemi. Mój cel sprzed lat (własne mieszkanie z widokiem na Kraków) został zrealizowany. Zdecydowanie drugi raz tego etapu bym nie chciał przeżywać – wykończenie mieszkania, przeprowadzka i to, co z tym związane, nie było łatwe, ale widok z mojego domowego biura wszystko rekompensuje.

Pieniądze, zarobki i poduszka finansowa

Spore wydatki podczas zakupu i wykończenia mieszkania na początku roku udało mi się odrobić z nawiązką. Moim celem było odłożenie 100 000 zł gotówki i cel ten udało mi się zrealizować ze sporą nadwyżką. Do dziś odłożyłem już kapitał na pokrycie całego kredytu hipotecznego, którym wspomagałem się podczas zakupu mieszkania. Kredyt wynosił „tylko” 150 000 zł, a koszt mieszkania z wykończeniem to około 400 000 zł. Co więcej, na samym zakupie całkiem sporo zarobiłem, ponieważ dziś według mnie można je sprzedać za około pół miliona (w końcu widać z okna Wawel i cały Kraków 🙂).

Moja firma bardzo się rozrosła i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tak dużego sukcesu bloga. Nie mam jeszcze finalnych wyników finansowych (jest koniec grudnia, gdy tworzę ten wpis), ale przychody z Amazona oraz z bloga szacuję w sumie na około 300 000 zł. Przyznaję też, że specjalnie nie przykładałem się do zwiększania sprzedaży na Amazonie ze względu na skupienie się na blogu. Jednak nie zaszkodziło to mojej sprzedaży, która nawet się poprawiła.

Spotkania dla czytelników bloga oraz kursantów

Bardzo cieszę się również z faktu, że udało mi się zorganizować kilka spotkań w Krakowie dla widzów i czytelników mojego bloga. Poznałem wiele ciekawych osób, co wraz ze świadomością, że moja praca pomaga innym w dokonywaniu zmian, sprawiło mi dużą radość.

Podsumowanie 2019 roku – sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie – zobacz wideo:

Słuchaj w formie podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu playera). Więcej informacji TUTAJ.

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

    1 Response to "Podsumowanie 2019 roku – sukcesy, wnioski i motywacja dla Ciebie"

    • Rita

      Serdecznie gratuluję 😊 bardzo fajnie czyta się taki wpis. Życzę dalszych sukcesów 👍

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.