Jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku?

Jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku?
Jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku?

Dostaję od Was mnóstwo wiadomości i komentarzy z pytaniem “Jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku?”. Dlatego w tym wpisie postaram się wyjaśnić temat publikacji na Amazonie własnych eBooków, książek papierowych i produktów low-content przez osoby niepełnoletnie, czyli osoby przed osiemnastym rokiem życia.

Zarabianie w młodym wieku (przed osiemnastym rokiem życia) w Polsce nie jest problemem i każdy może to robić. Jeżeli nie masz jeszcze osiemnastu lat to możesz spokojnie zarabiać swoje pierwsze pieniądze. Z zarobków rozliczysz się samodzielnie lub z rodzicami - wszystko zależy od konkretnego rodzaju zarabiania, który wybierzesz. Nie będę w tym poście skupiać się na rozliczaniu Twoich zarobków w pospolitych przypadkach, ponieważ zostało to świetnie wytłumaczone np. w tym artykule. Dodatkowo też zawsze zachęcam do rozliczania się z osobą, która się zajmuje tym zawodowo, gdyż koszt jest wtedy mały, a my mamy pewność, że jesteśmy rozliczeni poprawnie niezależnie od sytuacji.

Jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku?

To pytanie słyszę bardzo często ze strony moich widzów. Publikacja eBooków, książek i produktów low-content (tzw. zeszytów) jest bardzo pociągającym sposobem zarabiania dla osób w każdym wieku. Wcale mnie nie dziwi, że metoda ta interesuje również osoby przed osiemnastką, ponieważ można w ten sposób zarabiać bez wkładu własnego i wystarczy nam tylko komputer oraz chęci do pracy. Jeżeli nie wiesz jak działa publikacja na Amazonie własnych produktów przez platformę Amazon Kindle Direct Publishing to zapraszam do tego posta, gdzie wszystko jest opisane ze szczegółami.

Amazon przedstawia bardzo jasno sytuację, jeżeli chodzi o publikację produktów przez osoby niepełnoletnie:

You must have an active Program account in order to participate in the Program. You represent that you are at least 18 years old (or the age of majority where you reside, whichever is older) and that you are able to form a legally binding contract. A parent or guardian of a minor can open a KDP account and be the Publisher of the minor’s Book.

Tłumacząc na język polski otrzymujemy następującą informację:

Musisz mieć aktywne konto, aby wziąć udział w programie. Oświadczasz, że masz co najmniej 18 lat oraz że jesteś w stanie zawrzeć prawnie wiążącą umowę. Rodzic lub opiekun małoletniego może otworzyć konto KDP i być wydawcą książki małoletniego.

Wnioski są jasne i oczywiste. Osoba przed osiemnastym rokiem życia nie może samodzielnie publikować książek przez platformę Amazon Kindle Direct Publishing. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby konto zostało założone przez Twojego rodzica i po prostu udostępnione Tobie. Teoretycznie, jeżeli masz starsze rodzeństwo lub zaufaną osobę to również możesz się z kimś takim dogadać (warto wtedy nawet podpisać prostą umowę) i publikować własne produkty korzystając z jego konta.

Jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku? Amazon Kindle Direct Publishing
Jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku? Amazon Kindle Direct Publishing

Kindle Direct Publishing to publikacja produktów na Amazonie bez żadnych kosztów oraz bez ryzyka. Dlatego patrząc ze strony każdego rodzica jest to sytuacja prosta i nie obarczona ryzykiem. Amazon nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta KDP i wymaga rozliczania przychodów raz w roku z tytułu praw autorskich. Wynagradzana jest jedynie Twoja praca i efekty sprzedażowe.

Deklaracja podatkowa na Amazon Kindle Direct Publishing

Aby utworzyć konto na Amazon KDP wystarczy podać swojego maila. Jednak właściwą rejestracją jest wypełnienie deklaracji podatkowej USA i podanie odpowiednich danych. W przypadku rejestracji konta na osobę dorosłą (rodzic) należy podać wszystkie dane tej osoby. Konto takie będzie pełnoprawnym kontem rodzica i może zostać udostępnione osobie niepełnoletniej do tworzenia swoich produktów.

Zachęcam też do skorzystania z moich kursów (szczególnie z kursu Produkt24), gdzie pokazuję krok po kroku jak wypełnić deklarację podatkową oraz inne niezbędne czynności. W innych moich postach znajdziesz też wiele informacji na temat publikacji na Amazonie swoich produktów. Zapisz się na darmowy kurs Amazona i biznesu online, gdzie pokazuję szczegółowo kilka różnych sposobów zarabiania w sieci.

Konto bankowe i zapłata za sprzedaż Twoich produktów

Jeżeli zdecydujesz się na publikację produktów przy pomocy konta rodziców to należy również zadbać o podpięcie konta bankowego do konta Amazon KDP, na które z czasem zacznie wpływać Twoje wynagrodzenie. Konto bankowe musi należeć do tej samej osoby, która jest właścicielem konta Amazon KDP.

Wystarczy konto (najlepiej walutowe w euro) bez karty - wtedy unikniesz opłat w wielu bankach. Można też podpiąć konto Revolut, które świetnie sprawdza się we współpracy z Amazonem i posiada bardzo dobre kursy wymiany walut. Z moim linkiem otrzymasz kartę Revolut za darmo.

Rozliczanie sprzedaży z Amazona

Wiesz już jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku i teraz czas jeszcze na temat rozliczania sprzedaży z tego tytułu. Do publikowania eBooków i książek papierowych używamy portalu Kindle Direct Publishing, który należy do Amazona. W ten oto sposób udzielamy licencji na nasze książki (eBooki lub ich wersje papierowe drukowane na żądanie) i jest to przychód z praw autorskich. Amazon obsługuje w pełni sprzedaż, wysyłkę produktów oraz przejmuje w 100% kontakt z klientami. Ty natomiast jesteś autorem i otrzymujesz zapłatę z tytułu praw autorskich.

Po zakończeniu roku kalendarzowego Kindle Direct Publishing do 15 marca roku następnego udostępnia nam formy podatkowe, w których mamy określone kwoty naszego zarobku. Forma podatkowa nosi nazwę 1042-S i jest ona dostępna w panelu sprzedawcy Kindle Direct Publishing od 15 marca. Jest to forma podatkowa dla osób mieszkających i publikujących poza USA - osoby publikujące z USA dostają inne rozliczenie. Dostaniesz też maila z informacją, że forma podatkowa jest gotowa do pobrania. W Polsce natomiast należy rozliczyć się do końca kwietnia. Zapraszam do wpisu, który szerzej objaśnia temat rozliczania sprzedaży z Amazon KDP.

Jak zarabiać na Amazonie w młodym wieku? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny