Jak zarabiać na afiliacji - podstawy i przykłady programów partnerskich

Jak zarabiać na afiliacji?
Jak zarabiać na afiliacji?

Pytacie mnie często o to jak zarabiać na afiliacji. Wprawdzie afiliacja nie jest głównym źródłem dochodu w moim biznesie online (zarabiam głównie na Amazonie oraz na sprzedaży kursów online), ale jest to sposób, który również wykorzystuję na moim blogu. W tym wpisie pokażę Wam co to jest afiliacja, jak zarabiać na afiliacji, jakie są zalety tego typu zarabiania oraz przedstawię Wam kilka pomysłów na zarabianie w ten sposób.

Co to jest afiliacja i programy partnerskie?

Afiliacja to polecanie cudzych produktów. Ten sposób zarabiania polega na tym, że jeżeli ktoś kupi dany produkt za naszym pośrednictwem to my otrzymujemy prowizję. W przypadku biznesu online dzieje się to głównie za pomocą linków afiliacyjnych.

Jak to wygląda w praktyce w biznesie online? Należy zarejestrować się na wybranej stronie partnera, dołączyć do programu partnerskiego i pobrać specjalne linki afiliacyjne, które następnie możemy wykorzystać do promocji danego produktu lub usługi w sieci. Jeżeli ktoś kupi dany produkt korzystając z naszego linka polecającego (afiliacyjnego) to my otrzymujemy prowizję. Model ten jest bardzo prosty w swoim działaniu i daje sporo możliwości zarobku. Bardzo ważne jest również to, że afiliację można łączyć z innymi modelami zarabiania online. Posiadając np. swój sklep WWW/bloga warto dołączyć do wybranych programów partnerskich i polecać produkty nawet trochę przy okazji. Możemy również swój biznes opierać tylko i wyłącznie na afiliacji. Wszystko zależy od niszy i Twojego pomysłu na biznes.

Nie trzeba posiadać własnego produktu

 • Brak produktu jedna z głównych zalet zarabiania na afiliacji, ponieważ jako partnerzy zajmujemy się wyłącznie promocją.
 • Po otrzymaniu prowizji nie trzeba też zajmować się obsługą klienta, co jest ogromnym plusem, jeżeli ktoś z Was wie jak bardzo obsługa klienta potrafi być trudna.
 • Nie interesuje nas również proces płatności.
 • Jedyne co musimy zrobić to sprawić, aby klient zainteresował się danym produktem i zakupił go z naszego linka.

Wiem jak bardzo kłopotliwe i trudne jest dla niektórych tworzenie produktu w postaci np. kursu online lub książki na Amazonie. Ja w ten sposób zarabiam duże sumy, ale nie każdy chce i potrafi tworzyć własne produkty i w tym wypadku afiliacja może być ciekawym pomysłem na biznes.

W modelu zarabiania przy pomocy afiliacji wystarczy stworzyć odpowiedni ruch np. na stronie WWW, na blogu, na kanale na YouTube i w ten sposób możemy sobie zapewnić ruch sprzedażowy za pomocą naszych linków afiliacyjnych.

Jak ja zarabiam na afiliacji?

Mój blog i kanał na YouTube posiadają spory ruch i ja sam dzięki temu głównie sprzedaję własne kursy online. Jednak osoby odwiedzające mojego bloga są zainteresowane przy okazji wieloma innymi produktami, których ja nie posiadam i nie chcę nigdy posiadać. Dlatego jeżeli tylko jest taka możliwość to polecam produkty poprzez linki afiliacyjne. Są to zawsze produkty, których używam osobiście i które mogę polecić z czystym sumieniem.

Na moim blogu i w biznesie korzystam z wielu różnych narzędzi takich jak wtyczki do WordPressa, hosting dla bloga, konta bankowe, książki i kilka innych. Wiele z tego typu produktów można promować właśnie za pomocą linków afiliacyjnych. Najlepsze prowizje (nawet kilkadziesiąt dolarów) można uzyskać promując produkty cyfrowe takie jak właśnie kursy online, hosting, wtyczki do WordPressa, konta bankowe itd.

Jak promować produkty i własne linki afiliacyjne?

Kluczem do zarabiania na afiliacji jest ruch na stronie WWW lub na blogu, wyświetlenia na kanale na YouTube oraz posiadanie np. listy mailingowej. Linki afiliacyjne można również promować na grupach na Facebooku i w mediach społecznościowych. Jeżeli chcecie wypromować dany produkt warto stworzyć np. posta na blogu, w którym porównujemy lub recenzujemy różne produkty. Powiedzmy, że są to np. konta bankowe, albo kursy online. Nie ważne na jaki konkretny produkt klient się zdecyduje, ponieważ jeżeli wszystkie produkty wymienione w porównaniu będą zawierać link afiliacyjny do zakupu, a Wasz artykuł będzie wartościowy to otrzymacie prowizję. Tak działają min. porównywarki cen produktów.

Innym sposobem może być po prostu polecenie danego produktu w filmie na YouTube. Wystarczy opublikować wideo recenzje produktów i zamieścić linki afiliacyjne pod filmem.

Jeżeli posiadacie już większą widownię to warto też polecać produkty dzięki liście mailingowej i w ten sposób można łatwo proponować produkty dużej liczbie osób jednocześnie.

Jak zarabiać na afiliacji? Kilka pomysłów

Jak już wspominałem wcześniej - warto promować produkty cyfrowe, ponieważ można na nich uzyskać duże marże od każdego polecenia. Oczywiście produkty fizyczne są również dobrym pomysłem, szczególnie jeżeli pasują one do tematyki danego bloga czy kanału na YouTube.

Na prośbę wielu osób ja również uruchomiłem program partnerski dla moich kursów. Każdy kto poleci mój kurs za pomocą linków afiliacyjnych otrzyma 50% prowizji od ceny zakupu. Tak duże prowizje można otrzymać również za polecanie kont bankowych, hostingu oraz innych kursów online na wielu różnych platformach. Żeby skorzystać z danego programu partnerskiego i otrzymać linki afiliacyjne wystarczy się zarejestrować w danym programie partnerskim za darmo.

Poniżej przedstawiam przykładowe programy partnerskie i kilka pomysłów na to jak zarabiać na afiliacji:

 • Program partnerski Od Kelnera Do Milionera - możesz polecać moje kursy online za pomocą linków afiliacyjnych i otrzymać za każdą sprzedaż 50% prowizji. Wystarczy się zarejestrować w panelu partnera w moim sklepie.
 • BitBay - polecaj giełdę kryptowalut BitBay (do 80% prowizji).
 • Fiverr - na Fiverr zlecam głównie tworzenie okładek dla moich książek. Polecając ten portal za każdego poleconego klienta, który dokona zakupu otrzymasz wysokie prowizje w dolarach.
 • MyLead - bardzo rozbudowana sieć afiliacyjna. Możesz promować w niej przeróżne produkty i zarabiać prowizję za każdy zakup.
 • Księgarnia Złote Myśli Program Partnerski - polecanie książek (eBooki i książki papierowe). Jeżeli ktoś kupi książkę z Twojego linka to otrzymujesz prowizję od sprzedaży.
 • Money2Money.com.pl - M2m to finansowy system afiliacyjny, gdzie możesz za pomocą linków polecać produkty finansowe (konta i kredyty) i zarabiać spore prowizje.
 • Amazon Associates - program afiliacyjny Amazon za pomocą którego możesz promować produkty na Amazonie.
 • Bluehost.com - hosting dla mojego bloga i kursów, ale możesz również polecać ten hosting poprzez program afiliacyjny.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tym jak zarabiać na afiliacji to zapraszam Cię do mojego DARMOWEGO KURSU AMAZONA I BIZNESU ONLINE, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Jak zarabiać na afiliacji? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  2 replies to "Jak zarabiać na afiliacji?"

  • agata

   Cześć, ja właśnie wysłałem jeden link afiliacyjny na grupie na facebooka i fb zablokowało mi konto, że nie zgodne ze standardami społeczności 🙁

  • Andrzej

   Cześć Tomasz
   Często czytam Twoje posty i oglądam filmy. Przekazujesz bardzo dużo cennej wiedzy, dzięki.
   Zestawienie najpopularniejszych programów afiliacyjnych bardzo mi się przyda. Jak większość osób zaczynających biznes online, zaczynam właśnie od programów partnerskich.
   Pozdrawiam

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.