7 pomysłów na zarabianie w domu i biznes ONLINE
W tym artykule przedstawię Wam 7 pomysłów na zarabianie w domu. Pokażę tutaj ciekawe i nowoczesne pomysły na biznes, który można prowadzić z domu i zacząć już teraz bez większych inwestycji. Tak się składa, że większość z tych rodzajów biznesu stosuje osobiście od wielu lat i mam do przekazania sporo informacji, które na pewno przydadzą się Wam na starcie w tym trochę zwariowanym świecie zarabiania w internecie.
Najważniejsze linki przedstawione we wpisie:
➡️ Darmowy kurs Amazon KDP i biznesu online
➡️ Polska giełda kryptowalut Zonda (dawniej Bitbay)
➡️ Poradnik zakupu kryptowalut
➡️ Wstęp do WordPress
➡️ Portal dla freelancerów Fiverr
➡️ Kurs Amazon FBA Norberta Adutisa
➡️ Program partnerski Od Kelnera Do Milionera
Kim jestem i kilka słów o mnie na początek
Kilka lat temu pracując jako kelner w krakowskiej restauracji zainteresowałem się biznesem online. Miałem sporo wolnego czasu i usłyszałem o Amazonie oraz o możliwościach jakie oferuje ta platforma. Wiedząc do jak bardzo dużej liczby potencjalnych klientów mogę dotrzeć poprzez Amazona postanowiłem działać. Jednak gorzej było z pozyskaniem wiedzy na ten temat i nie wiedziałem jak zacząć. Popełniłem masę błędów oraz straciłem sporo czasu i pieniędzy na początku. Z czasem zainwestowałem w kursy online i kolejne produkty były wydawane już bardziej świadomie. Dzisiaj posiadam kilkadziesiąt książek elektronicznych na Amazon Kindle oraz ponad 700 produktów w postaci produktów/książek papierowych na Amazonie.
Zanim zaczniesz czytać poniższy artykuł miej na uwadze, że prowadzenie każdego biznesu wymaga ciężkiej pracy i systematyczności. Nie ma czegoś takiego jak droga na skróty i szybkie zarabianie pieniędzy. Twoje efekty zawsze będą takie jak Twój wkład i nie oczekuj cudów od czytania artykułów i oglądania filmów na YouTube. Artykuły tego typu mają za zadanie naprowadzić Cię i dać pomysły na biznes w domu. Jednak w domu będziesz musiał tak samo ciężko pracować jak w firmie będąc zatrudnionym na etacie. Różnica jest tylko taka, iż zapłaty nie dostaniesz od razu, a jej wysokość zależeć będzie tylko i wyłącznie od Twojej skuteczności, a nie od czasu spędzonego na pracy. Traktuj biznes w domu jak biznes - to nie jest hobby. Jeżeli zdecydujesz się podążać w jednym z kierunków opisanych poniżej daj sobie minimum pół roku i nie oczekuj efektów od razu. Niektóre z poniższych pomysłów na biznes w internecie wymagają lat pracy i dopiero wtedy przynoszą najlepsze efekty.
7 pomysłów na zarabianie w domu:
1. Amazon Kindle - Ebooki i produkty elektroniczne
Od tego ja zaczynałem oraz polecam zacząć również Tobie. Amazon Kindle umożliwia wydawanie książek elektronicznych/eBooków, czyli poradników, informatorów, książek fabularnych - nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jedyne co trzeba zrobić to posiadać własny tekst w języku angielskim (wystarczy zamówić napisanie artykułu w języku angielskim np. na UpWork.com) oraz okładkę (na Fiverr.com już od 5$ jesteś w stanie zamówić okładkę dla Twojej książki). Jedyne co należy zrobić to zapoznać się z platformą Amazona i znać język angielski w stopniu podstawowym. Nie musisz ani pisać książek, ani nawet opisów do tych książek. Wszystko to zlecamy osobom na ww. portalach i w łatwy sposób otrzymujemy prosty produkt elektroniczny, który po publikacji następnego dnia dostępny jest już na świecie, w tym na najważniejszych rynkach takich jak USA. Wystarczy w odpowiednim panelu wgrać plik z tekstem naszej książki, okładkę, informacje o produkcie i nasza książka jest dostępna już następnego dnia na Amazonie.
Pamiętaj, że książka na Amazon Kindle nie musi być długą książką fabularną (oczywiście może taką być jak chcesz). Doskonale sprawdza się za to sprzedawanie prostych poradników na dowolne tematy, książek kucharskich, przewodników itd. Nie ma żadnych ograniczeń, a sam rynek cały czas się rozrasta. Bardzo dużo całkowicie darmowej wiedzy na temat wydawania produktów na Amazon Kindle znajdziesz w moim kilkugodzinnym DARMOWYM KURSIE.
2. Amazon i książki/produkty papierowe drukowane na żądanie
Amazon i książki papierowe drukowane na żądanie to kolejny krok dla osób, które zdecydowały się wydawać swoje produkty w wersji elektronicznej na Amazon Kindle. Kindle Direct Publishing daje możliwość sprzedaży Twoich treści (które np. już sprzedajesz w formie eBooka) poprzez drukowanie na żądanie i wysyłkę do klientów wersji papierowej tych treści. Kolejny raz może być to zarówno długa książka fabularna jak i proste poradniki, kolorowanki dla dzieci, pamiętniki i cokolwiek sobie wymyślisz. Tutaj bardzo ciekawym aspektem jest fakt, że sprzedając produkty papierowe nie musisz oferować jedynie tekstu, ale praktycznie wszystko co można wydrukować. Może być to nawet jedno zdanie motywacyjne na każdej stronie opakowane w ładną okładkę i książka jest gotowa.
Możesz w to nie uwierzyć, ale żeby wydać książkę na praktycznie cały świat wystarczy wgrać plik elektroniczny z dowolną treścią oraz okładkę. Amazon i Kindle Direct Publishing (KDP) zajmują się za Ciebie wszystkim - sprzedażą, płatnościami, drukiem, przesyłką, a Ty sam musisz posiadać jedynie konto w euro, na które Amazon przeleje Ci środki. Nie musisz inwestować ani złotówki w druk swoich produktów, gdyż Amazon wydrukuje i dostarczy je za Ciebie.
Bardzo popularnym od kilku lat sposobem na zarabianie bez wkładu własnego jest publikacja prostych produktów w formie tzw. "zeszytów" low-content. Jest to nic innego jak publikowanie książek papierowych drukowanych na żądanie przez platformę Amazon KDP. Jednak zamiast skomplikowanych treści publikujemy książkę np. w formie zeszytu w kratkę i samodzielnie tworzymy prostą okładkę dla takiego produktu. Efekt tego jest taki, że w ciągu godziny jesteśmy w stanie wydać ciekawy produkt bez jakiegokolwiek wkładu własnego, który dostępny jest na sprzedaż na całym świecie. Co więcej nie potrzeba do tego posiadać działalności gospodarczej, ponieważ cały czas korzystamy z platformy Amazon KDP, która rozlicza się z nami w formie praw autorskich.
Temat Amazon KDP i sprzedaży produktów papierowych jest moim ulubionym rodzajem biznesu online. Posiadam ponad pół tysiąca produktów wydanych na tej platformie. Kolejny raz zapraszam do mojego DARMOWEGO KURSU, gdzie bardzo szczegółowo omawiam ten temat.
3. Bitcoin i kryptowaluty
Jest to model zarabiania trochę odbiegający od sprzedaży własnych produktów lub usług, ale jest on bardzo ciekawy i skuteczny. Ja sam na kryptowalutach zarabiam od dłuższego czasu coraz to większe kwoty i jeżeli interesuje Cię szeroko pojęte zarabianie w sieci to zdecydowanie warto przyjrzeć się kryptowalutom bliżej - nawet dodatkowo w celu zainwestowania części zarobków z innych przedstawionych tutaj metod, ponieważ wcześniej czy później staniesz przed problemem zainwestowania zarobionych pieniędzy.
Zarabianie przy pomocy kryptowalut jest to inwestowanie długoterminowe lub regularny handel. Kryptowaluty mają to do siebie, że ich wartość potrafi bardzo szybko się zmieniać co daje dużą szansę na pomnożenie zainwestowanego kapitału (lub na jego utratę). Dlatego nie nazywałbym tego biznesem, ale bardziej inwestowaniem i nawet trochę hazardem. Ja sam przyjąłem taktykę regularnego dokupowania najbardziej popularnych walut (BTC, ETH) i trzymania ich długoterminowo. Jest to najprostsza opcja, która nie wymaga żadnej tajemnej wiedzy. Jeżeli temat zainteresuje Cię bardziej to możesz spróbować swoich sił w tradingu (polecam największą w Polsce giełdę Zonda - dawniej BitBay), czyli w regularnym kupnie i sprzedaży kryptowalut. Ta metoda wymaga jednak bycia na bieżąco i wciąż jest bardzo ryzykowna. W tym poście opisałem temat kryptowalut bardziej szczegółowo.
4. Amazon FBA - Produkty fizyczne na Amazonie.
Jest to kolejny poziom zaawansowania i trudności, jeżeli chodzi sprzedaż w internecie własnych produktów. To co głównie odróżnia ten rodzaj biznesu od poprzednich to konieczność poczynienia zdecydowanie większych inwestycji pieniężnych i czasowych. W przeciwieństwie do zamawiania tekstu do naszej książki (papierowej bądź elektronicznej) tutaj musimy już zamówić produkt fizyczny u dostawcy w większej ilości i przetransportować go do wybranych magazynów Amazona.
W przypadku Amazon FBA mamy do czynienia już z pełnoprawną działalnością gospodarczą i sprzedażą fizycznych produktów na świecie. Wiąże się to już z bardziej zaawansowanym biznesem (w przypadku książek nie musimy inwestować w zakup produktów). Sprzedaż produktów fizycznych na Amazonie odbywa się za pośrednictwem centrów dystrybucyjnych Amazona rozmieszczonych na świecie i nasze produkty dostarczamy do miejsc zależnych od naszego rynku docelowego. Jest to model biznesu dla zaawansowanych i wymaga on zdecydowanie więcej kapitału do inwestycji, chociaż wszystko tak na prawdę zależy od tego jakie produkty będziemy sprzedawać. Amazon FBA jako trudniejszy rodzaj biznesu online oferuje też większe możliwości zarobku - pamiętaj, że im coś jest trudniejsze to tym mniej osób to robi i więcej można zarobić.
Ja sam osobiście nie sprzedaję produktów fizycznych przez Amazon FBA, ale jeżeli interesuje Cię ten rodzaj biznesu to odsyłam do Norberta Adutisa, którego już kilka razy gościłem na moim kanale na YouTube.
5. Blogowanie i YouTube
Kolejną bardzo ciekawą i kreatywną możliwością prowadzenia biznesu w domu jest blogowanie. Blogowanie to nic innego jak tworzenie wartościowych treści za darmo i budowanie relacji z odbiorcami. Ten rodzaj biznesu różni się od opisanych poprzednio, ponieważ nie tworzymy w tym wypadku płatnych produktów (przynajmniej nie od razu i nie zawsze). Naszym zadaniem jest tutaj zbudowanie relacji z klientem dając mu wartościowe informacje za darmo. Jest to proces bardzo czasochłonny, wymaga on od nas zaangażowania i znajomości tematyki, którą poruszamy na blogu. Nie dostaniemy w tym wypadku przez długi czas żadnej zapłaty za naszą pracę, ale dobrze rozwinięty własny blog jest czymś co pozwala bardzo skutecznie promować dowolne produkty - zarówno nasze oraz cudze.
Tworząc bloga musimy oprzeć go na odpowiednich narzędziach. Podstawowym narzędziem jest WordPress, czyli darmowa platforma open source, którą instalujemy na wykupionym hostingu i tworzymy dzięki niej swoją stronę oraz bloga. Jeżeli chcesz stworzyć własnego bloga lub stronę WWW to opisałem to dokładnie w tym poście.
Nie można zapomnieć również o tworzeniu treści wideo. Jest to niezbędne w tych czasach, gdyż większość odbiorców oczekuje informacji w takie właśnie formie. Możemy dodatkowo posiłkować się tworzeniem podcastów oraz platformami takimi jak Instagram, Tweeter etc. Temat naszego bloga musi być oparty najlepiej wokół naszych pasji i zainteresowań. Tylko dzięki temu będziemy mogli tworzyć treści z przyjemnością bez żadnej gratyfikacji przez np. pierwsze miesiące, czy nawet lata. Tworząc społeczność wokół naszego bloga dzięki oferowaniu wysokiej jakości treści, jesteśmy w stanie z czasem monetyzować naszego bloga poprzez sprzedaż naszych produktów w postaci kursów online lub za pomocą afiliacji. Koszt tworzenia tego typu biznesu nie jest duży (przynajmniej koszt finansowy). Największym kosztem jest nasz czas i praca, ponieważ tworzenie bloga wymaga myślenia długoterminowego i jakiekolwiek zarabianie na blogu poparte jest zawsze naszą bezpłatną pracą przez wiele miesięcy i lat.
W moim DARMOWYM KURSIE "NAJLEPSZE RODZAJE BIZNESU ONLINE" poświęcam cały dział na opisanie tematu blogowania. Znajdziesz tam obszerny zapis wideo oraz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.
6. Marketing Afiliacyjny i programy partnerskie
Marketing afiliacyjny polega na pobieraniu prowizji od sprzedaży za polecanie wybranych produktów. Jak taką prowizję dostać? Wystarczy, że ktoś z naszego polecenia (z naszego linka) zakupi wybrany produkt. Proste i trudne zarazem. Sam model takiego zarabiania w domu jest bardzo prosty. Wyzwaniem jest tutaj zbudowanie odpowiedniej relacji i zaufania z klientem, tak aby osoby takie nam ufały i kupowały produkty z naszego polecenia. Jak to zrobić? Wystarczy stworzyć dobrego bloga opartego wokół naszych pasji i możemy polecać produkty związane z tematyką tego oto właśnie bloga. Największym wyzwaniem tutaj jest stworzenie społeczności, wśród której będziemy mogli promować nasze produkty. Poza blogiem możemy tworzyć np. grupy na Facebooku, fanpage, listy mailingowe, ale aby posiadać takie narzędzia musimy oferować darmowe treści wysokiej jakości, aby przyciągnąć osoby do nas. Najlepsze efekty daje połączenie wszystkich narzędzi, czyli treści wideo (YouTube), blog (WordPress), listy mailingowej, fanpage, grup, Instagrama itd.
Same programy partnerskie, do których możemy dołączyć są przeróżne i zależne tylko i wyłącznie od tematyki jaką zainteresowana jest nasza społeczność. Ja sam polecam najchętniej kursy online i oprogramowanie, ponieważ w tych obszarach można uzyskać największe (często nawet 50%) prowizje. Prostym przykładem programu afiliacyjnego jest polecanie kursów online w moim sklepie tutaj.
7. Produkty informacyjne/kursy online
Ostatnim z pomysłów na biznes w domu jest wydawanie produktów informacyjnych. Produkt informacyjny to oferowanie informacji głównie w postaci kursów online, eBooków itd. Najłatwiejszą rzeczą w stworzeniu produktu informacyjnego jest jego... stworzenie. Najtrudniejszą natomiast jest jego sprzedaż. Tak na prawdę produkty informacyjne, podobnie jak marketing afiliacyjny, powinny być oparte na solidnie zbudowanej relacji z klientem (blog, YouTube itd).
Jak stworzyć takie produkty? Jest to już proces trochę bardziej skomplikowany i wymagający bardziej złożonych umiejętności niż np. wydanie książki na Amazonie. Będziesz potrzebować do tego strony/bloga na platformie WordPress. WordPress ma to do siebie, że posiada ogromną liczbę wtyczek/pluginów, które oferują tworzenie płatnych stref dostępu. Dzięki WordPressowi możesz zintegrować płatności, listę mailingową oraz inne narzędzia, które pozwolą Ci stworzyć Twój kurs online, strony landingowe do kolekcjonowania maili oraz np. strony do bezpośredniej sprzedaży Twojego eBooka. TUTAJ znajdziesz wszelkie informacje o produktach informacyjnych oraz o pozostałych pomysłach na biznes w domu.
8. Zarabianie jako Freelancer na Fiverr.com
Na koniec dorzucam jeszcze jeden dodatkowy i bardzo ciekawy sposób. Możesz wykonywać pracę jako freelancer dla klientów z całego świata np. na portalu Fiverr.com. Posiadając wybrane umiejętności ogłaszasz się na takiej platformie i tworzysz oferty dla potencjalnych klientów. Zakres umiejętności, które możesz tam monetyzować jest ogromny. Ja na Fiverr zamawiam okładki dla książek, grafikę, opisy produktów, promocję książek i wiele innych. Jeżeli znasz nieźle język angielski, posiadasz odpowiednie umiejętności i chcesz je rozwijać to praca na Fiverr może być ciekawą opcją. Podobnie jak w przypadku Amazona zarabiasz w silniejszej obcej walucie i może być to opłacalne szczególnie dla osób w Polsce.
Nie jest to wprawdzie dochód pasywny jak np. na Amazonie, ale dla kogoś kto posiada konkretne umiejętności jest to świetna opcja na dodatkowy lub z czasem nawet stały dochód.
7 pomysłów na zarabianie w domu - podsumowanie
Każdy pomysł na zarabianie w domu i biznes online wymaga od Ciebie zaangażowania oraz ciężkiej pracy. Należy również zainwestować w tworzenie lub zakup produktów (napisanie artykułu/książki, zamówienie produktów fizycznych, zakup odpowiednich narzędzi do tworzenia bloga i produktów informacyjnych). Dlaczego więc biznes online? Ponieważ oferuje on możliwość startu od zera mały krokami tu i teraz, bez rzucania dotychczasowego zajęcia. Jesteś w stanie wystartować np. z publikacją swojego prostego produktu takiego jak książka na Amazonie w czasie wolnym po pracy. Nie musisz inwestować wielkich kwot i codzienna systematyczna praca może doprowadzić Cię po roku do bardzo dobrych efektów. Pamiętaj, że wydając jedną prostą książkę miesięcznie po roku będziesz posiadać ich już dwanaście. Inwestujesz stopniowo i cały czas się uczysz. Nie daj się nabrać na błyskawiczne "zarabianie w internecie" - tworząc produkty i dając coś od siebie z czasem zaczniesz posiadać dochodowy i wnoszący dużo dla innych biznes.
Zapoznaj się z moim darmowym kursem "NAJLEPSZE RODZAJE BIZNESU ONLINE”. W każdym dziale tego kursu znajdziesz obszerne wideo opisujące szczegółowo 7 pomysłów na zarabianie w domu. Dowiesz się jaki jest poziom trudności oraz jakie koszty trzeba ponieść na początku. Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie inne pytania związane z danym pomysłem na biznes.
Powodzenia!