Jak zarabiać na blogu, czyli 70 000 złotych przychodu z bloga w miesiąc

Jak zarabiać na blogu, czyli 70 000 złotych przychodu z bloga w miesiąc
Jak zarabiać na blogu, czyli 70 000 złotych przychodu z bloga w miesiąc

W tym wpisie pokażę Ci jak zarabiać na blogu, czyli jak w biznesie opartym na jednej osobie i na własnej pasji zarabiać krocie. Przedstawię Ci tutaj moje zarobki z bloga oraz podzielę się moimi przemyśleniami na ten temat. Podpowiem również jak Ty możesz wystartować ze swoim blogiem i realizować się w pełni biznesowo.

Muszę przyznać, że sam nie mogę uwierzyć w to co dzisiaj piszę. Dwa lata temu mój biznes na Amazonie pokazał mi, że mogę zarabiać pasywnie za granicą mieszkając jednocześnie w Polsce, posiadać drugą wypłatę menedżera restauracji, odkładać pieniądze i z czasem nawet odejść z etatu. Było to dla mnie jednak za mało i postanowiłem wystartować blogiem, który pozwolił mi stworzyć coś opartego na mojej osobie. Nie wiedziałem do końca jak zarabiać na blogu i mój blog stał się jednym wielkim eksperymentem biznesowym oraz bardzo osobistym projektem. Jak się z czasem okazało - projektem również bardzo opłacalnym.

Na blogu Od Kelnera Do Milionera dużo piszę o Amazonie, ponieważ jest to temat bardzo pociągający. Każdy może zacząć tam zarabiać i w ostatnim miesiącu ja sam zarobiłem tam około 10 000 złotych bez praktycznie żadnej pracy. Jednak jest to nic w porównaniu z przychodami jakie osiągnąłem z mojego bloga. Długo się wahałem, czy powinienem się z Wami podzielić tymi informacjami, ponieważ ktoś może mi zarzucić, że zarabiam więcej na sprzedaży kursów online, niż na samym Amazonie. Jednak takie są fakty i widząc bardzo dobre wyniki wielu moich kursantów w naszej grupie nie mam wątpliwości, że wszyscy na tym korzystamy. W ciągu ostatnich dwóch lat setki osób zaczęło zarabiać swoje pieniądze na Amazonie wydając książki, eBooki i proste produkty z moimi kursami. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że wiedza przedstawiana na moim blogu pomaga w tworzeniu indywidualnej przedsiębiorczości i co więcej nasze wspólne działanie przyspiesza pojawienie się Amazona w Polsce.

Na czym zarabia mój blog?

Mój blog zarabia na dwóch płaszczyznach. Pierwszą z nich są kursy online i jest to główna część mojego blogowego biznesu. W moich kursach online dzielę się swoją wiedzą głównie na temat zarabiania w internecie. Jest to przede wszystkim nauka publikacji na Amazonie (eBooki, książki, proste produkty low-content i tzw. zeszyty). Amazon jest bardzo pociągającą dziedziną biznesu online, ponieważ każdy może tam zarabiać całkowicie anonimowo i bez żadnej specjalistycznej wiedzy na starcie. Myślę, że to głównie stoi za sukcesem moich kursów, ponieważ każdy za drobną opłatą może w ten biznes wejść z profesjonalną wiedzą i po prostu zarabiać.

W moich kursach pokazuję też jak zarabiać na blogu. Uczę jak tworzyć strony na WordPress, blogi i kursy online. Jest to trochę mniej “seksowna” tematyka niż sprzedaż na Amazonie, jednak jak widzisz również całkiem opłacalna.

Drugą metodą zarabiania mojego bloga jest afiliacja. W przypadku biznesu w sieci afiliacja to polecanie cudzych produktów przy pomocy linków afiliacyjnych. Jeżeli ktoś dokona zakupu z Twojego polecania to Ty otrzymujesz prowizję. Afiliacja to zdecydowanie mniejsza część moich zarobków na blogu, ponieważ traktuję ją jako dodatek. Polecam wyłącznie takie produkty, których ja osobiście używam w moim biznesie i produkty, które do mojego bloga pasują tematycznie. W żadnym wypadku nie uznaję polecania produktów, które nie dadzą wartości moim czytelnikom oraz produktów, o których nie mam pojęcia.

70 000 złotych w miesiącu, czyli ile się zarabia na blogu?

Gdy piszę tego posta jest druga połowa grudnia i rok 2019 ma się ku końcowi. Przychody tylko z mojego bloga w 2019 szacuję na około 250 000 złotych i w samym listopadzie wyniosły one właśnie tytułowe 70 000 złotych przychodu. Do tego trzeba dodać “marne” 10 000 złotych ze sprzedaży na Amazonie tylko za ostatni miesiąc.

Jak w takim razie udało mi się tyle zarobić? Przyznaję, że sam nie spodziewałem się tak dobrych wyników i nie mówię tutaj tylko o ostatnim miesiącu. Blog zarabia świetnie i uważam, że jest kilka powodów tego stanu rzeczy. Zabrzmi to może trochę jak przechwalanie się, ale przede wszystkim uważam, że robię dobrą robotę. Po prostu. Nie ma niestety drogi na skróty i trzeba pracować ciężko. Na moim blogu postawiłem przede wszystkim na dawanie ogromnej wartości. Każdy kto korzysta z moich materiałów ma być zadowolony - nie istotne, czy mowa o płatnym kursie, czy o darmowym wpisie na blogu. Ma być dobrze i już. Takie podejście sprawia, że każdy biznes będzie funkcjonował dobrze w długim terminie i będą nas po prostu polecać. Dobry produkt broni się sam i co więcej z czasem sam się też reklamuje. To tak jak restauracja z dobrym jedzeniem - traficie tam z polecania znajomych i do tego ciężko będzie o wolny stolik.

Systematyczność jest kolejną częścią odpowiedzi na pytanie "Jak zarabiać na blogu?". Nie ukrywam, że jest to klucz do sukcesu w przypadku każdego biznesu oraz w każdym aspekcie życia. Każdy może robić coś przez chwilę, gdy coś jest nowe i podniecające. Jednak całą sztuką jest robić coś regularnie przez lata. Może być to publikacja na Amazonie, prowadzenie restauracji oraz właśnie blogowanie. Mało kto potrafi się motywować przez wiele lat i dawać cały czas tą samą wartość. Moi najlepsi kursanci mają świetne wyniki nie dlatego, że moją wspaniałe talenty, ale dlatego, że często pomimo trudności publikują na Amazonie regularnie i robią to z czasem coraz lepiej. Cokolwiek robisz - rób to przez długi okres czasu. Bardzo pomaga tutaj też ustalanie sobie celów długoterminowych.

Autentyczność i szczerość daje zarabianie

Mój blog nie był wymysłem jednego popołudnia i pomysł na niego tworzył się w mojej głowie przez lata. Wszystko co przedstawiam na blogu wynika z wielu lat moich osobistych doświadczeń.

Jeżeli piszę/uczę na temat Amazona to wynika to z moich doświadczeń oraz sukcesów w tym aspekcie. Mówiąc o książkach oraz o rozwoju osobistym opieram się setkach przeczytanych tytułów i na mojej trudnej osobistej drodze. Gdy podpowiadam jak odejść z etatu to możesz mieć pewność, że bardzo ciężko pracowałem przez lata, żeby z tego etatu właśnie odejść. Mój blog wywodzi się z moich doświadczeń oraz opiera na specyficznych umiejętnościach. Jest to bardzo specyficzny biznes, w którym nikt nie może mnie zastąpić.

Lata zmagania się ze sobą, praca jako kelner i menedżer restauracji, zainteresowanie książkami, komputerami, umiejętność montażu materiału wideo i tworzenia grafiki, zamiłowanie do pisania, chęć wzrostu i moja introwertyczna oraz niełatwa osobowość - to wszystko złożyło się zainteresowanie Amazonem i z czasem blogowaniem. Blog jest w dużej mierze moją osobistą terapią i pisanie o rzeczach trudnych pozwala mi się łatwiej z nimi zmierzyć. Gdybym tworząc bloga myślał wyłącznie o zarobkach to nigdy bym takiego sukcesu nie osiągnął.

Jeden z moich idoli, Flea z zespołu Red Hot Chili Peppers, powiedział ostatnio podczas promocji swojej autobiografii (książka jest światowym bestsellerem), że sukces komercyjny wynika z faktu, iż nie starasz się go osiągnąć. Jedynie tworząc coś z pełnym oddaniem przez lata możesz ten sukces przy okazji osiągnąć.

Czy blogowanie to rodzaj biznesu dla każdego?

Nie ma czegoś takiego jak biznes i droga dla każdego. Nawet prosta praca kelnera (praca, którą teoretycznie może podjąć każdy bez doświadczenia) w przeciętnej restauracji bardzo szybko weryfikuje kandydatów do pracy. Jako menedżer restauracji widziałem po kilku chwilach czy nowa osoba w pracy da radę na stanowisku kelnera. Nie każdy potrafił odnaleźć się wśród ludzi z całego świata i w tym całym chaosie. Jednak jest to całkowicie normalne, gdyż każdy jest inny i każdy jest stworzony do czegoś innego.

Blogowanie, tworzenie treści, biznesu opartego na dawaniu wartości jest czymś co nie sprawdzi się u każdego. Jednak jeżeli jesteś osobą, która czuje, że jest to droga pasująca do Twojej osobowości to uważam, że warto spróbować. Nie ma nic lepszego niż biznes połączony z naszą pasją i dopasowany do naszej osoby. Jest to coś lepszego niż wygrana w totolotka, ponieważ dobre zarobki i ciekawe zajęcie to najlepsze co może Cię spotkać w życiu w szeroko pojętej sferze zawodowej. Jeżeli lubisz dzielić się wiedzą, dawać wartość innym, masz pomysł na siebie i jesteś gotów zrobić to wszystko mądrze (blogowanie wymaga wiedzy i pomysłu biznesowego) to zdecydowanie warto.

Jak zarabiać na blogu?

Przede wszystkim blogowanie i biznes w ogóle to coś co wymaga inwestycji na początku. Praca na etacie daje nam pewną wypłatę każdego miesiąca. Tworzenie czegoś swojego to dawanie oraz inwestowanie po to, aby dopiero z czasem osiągać coraz to większe zwroty z naszej inwestycji.

Stworzenie bloga i sklepu internetowego (kursy online) to koszt nie więcej niż kilku tysięcy złotych i można to oczywiście zrobić nawet o wiele taniej. Liczy się tutaj głównie nasza praca, wiedza oraz szczere podejście. Musimy mieć też jakieś zaplecze, na którym tworzymy naszego bloga. Dla przykładu - jeżeli jesteś trenerem personalnym i chcesz stworzyć swojego bloga oraz swoją markę to musisz dobrze wyglądać i mieć już na swoim koncie wyniki. Ja zachęcam do nauki od innych bardziej doświadczonych osób, ponieważ w ten sposób możemy uniknąć wielu bardzo kosztownych błędów. Tworzenie firmy po omacku naraża każdego z nas na niepotrzebne koszty i możliwe, że nawet doprowadzi z czasem do rezygnacji z działania.

Jako, że blogowanie to biznes dla dość wąskiej grupy osób to od przyszłego roku (2020) na moim blogu pojawi się nowy kurs, a właściwie bardziej nowy program. Będzie to kurs z dostępem abonamentowym, w którym otrzymasz dostęp do całej wiedzy potrzebnej do stworzenia swojego bloga, kursów online, sklepu internetowego i wielu innych. W pakiecie będą regularne webinary i wymiana informacji w wąskim gronie, czyli będzie to coś na zasadzie masterminda dla osób, które chcą tworzyć własny biznes online oparty na blogu i sklepie internetowym.

Kurs ten zastąpi www.kursonline24.pl i stanie się programem abonamentowym, w którym będą pojawiać się regularnie nowe materiały. Zależy mi też na stworzeniu ciekawej społeczności, która będzie razem kreować swoje życie. Wszystkie osoby, które wykupiły dostęp do kursu www.kursonline24.pl otrzymają bezpłatnie roczny dostęp do całej platformy wraz z wszelkimi nowościami oraz benefitami. Od nowego roku koszt dostępu do platformy będzie wynosić prawdopodobnie 97 złotych miesięcznie. Każdego z Was kto chce stworzyć już teraz swój biznes oparty na blogu, kursach online oraz afiliacji zachęcam do dołączenia do kursu www.kursonline24.pl jeszcze teraz, gdyż na początku przyszłego roku wszystkie osoby będące kursantami tego kursu otrzymają roczny abonament do całej platformy w prezencie. Więcej informacji podam na początku stycznia.

Jak zarabiać na blogu, czyli 70 000 złotych przychodu z bloga w miesiąc - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

    2 replies to "Jak zarabiać na blogu, czyli 70 000 złotych przychodu z bloga w miesiąc"

    • Mateusz Rus

      Bardzo ciekawy artykuł! Ja właśnie powoli idę w stronę zarabiania na blogu 🙂

      Pozdrawiam, Mateusz Rus.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny