Amazon, wydawanie produktów, kurs Amazona i mój kanał - pytania, komentarze i odpowiedzi

Amazon, wydawanie produktów, kurs Amazona i mój kanał
Amazon, wydawanie produktów, kurs Amazona i mój kanał

Minęło już ponad pół roku od startu mojego bloga i kanału na Youtube. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i w tym artykule odpowiem na Wasze pytana, które dostałem w komentarzach i mailowo. Większość to oczywiście pytania techniczne związane z wydawaniem produktów na Amazon z moim kursem Amazon. Było też trochę negatywnych emocji i na takie pytania też postanowiłem odpowiedzieć. Miłego czytania!

Magdalena
Chciałabym sprzedawać własne produkty. Brak doświadczenia i wiedzy wciąż powstrzymuje!

Każdy z nas jakoś zaczyna w różnych aspektach życia. Trzeba uwierzyć w siebie, uczyć się, ciężko pracować. Nie ma drogi na skróty do sukcesu. Chcesz mieć coś czego nie masz to musisz robić coś czego teraz nie robisz.

Agnieszka
Cześć, mam krótkie pytanie: czy można publikować na Amazonie książki po polsku?

Niestety nie - można dodać książkę z elementami języka polskiego jako książkę do nauki, ale książek po polsku Amazon nie przyjmuje. Jeżeli chodzi o wydawanie książek to pamiętaj, że celujemy w rynek anglojęzyczny, gdyż w nim kryje się potencjał sprzedaży.

Tomasz Świtała
A czy wspominasz może o obowiązkowym podatku 30% który należy oddać wypełniając deklaracje podatkową USA?... 30% zabiera nam Amazon jako prowizje... Następnie 30% musimy oddać na rzecz USA a dodatkowo rozliczyć w Polsce z uzyskanego dochodu... Koniec końców zarabiamy może 30% całej kwoty. W tym momencie inwestycja jakichkolwiek pieniędzy w KDP,CS lub ACX mija się z celem. Oczywiście są wyjścia z tej sytuacji (wystarczy wykonać dobry research) ale działanie "z Polski" mija się dla mnie kompletnie z celem (więcej wysiłku niż zarobku którego 70% jest nam zabierane).

Na Kindle Direct Publishing (publikowanie książek na Kindle) oraz na CreateSpace (publikacja papierowych książek) podając nasz PESEL/NIP zabierają nam tylko 10% podatku. Jeżeli nie podamy naszego numeru PESEL lub NIP to wtedy zostaje u nich 30%.

MAX DEIN
Hej, miną prawie tydzień jak mój produkt jest już na Amazon, ale nie ma jeszcze zdjęcia i nikt nie wie jak wygląda?

W takich sytuacjach należy kontaktować się z CreateSpace/Kindle Direct Publishing mailowo i pytać co jest grane.

Roman RP Axp
Cześć, mam do Ciebie pytanie czy uzywasz kodow kreskowych do swoich ksiazek sprzedawanych na Amazonie?

Kody kreskowe automatycznie nadaje nam CreateSpace podczas druku na żądanie naszych książek.

anss rere​
Czy ze słąbą znajomościa j. angielskiego mozna prowadzić taki biznes?

Trzeba trochę angielski znać - to pewne. Jak dobrze? Pamiętaj, że pracujesz przy komputerze, możesz się uczyć na bieżąco, używać translatora itd. Ja wydając swoją pierwszą książkę nauczyłem się więcej angielskiego niż przez lata w liceum, także w pewnym sensie kurs Amazon i wydanie swojej książki to bardziej opłacalna inwestycja niż chodzenie na lekcje angielskiego.

Lekki Duch
Jaka jest marża na takim zeszycie?

Zależy jaką cenę ustalisz. Podczas wybierania ceny w CreateSpace dla Twojego zeszytu, książki widzisz ile dokładnie zarobisz przy danej cenie. Możesz cenę zwiększać lub zmniejszać. Ma znaczenie też ilość stron (koszt produkcji). Zazwyczaj jest to 2-3 zł zysku w moim przypadku.

Dex2104​a
Możesz powiedzieć, ile mniej więcej zarabiasz na tym? wybacz, jeśli to zbyt bezpośrednie pytanie.

Nagrałem film jakiś czas temu ile zarabiam i jakie produkty wydaję. Są różne miesiące, bo to nie praca na etacie. Na stronie sprzedażowej mojego kursu są screenshoty ile sztuk sprzedaję. Dodam, że w lipcu tego roku online zarobiłem dwukrotność pensji menedżera restauracji.

anss rere
Czy ten portal create speace i amazon kindle są płatne ?

Są to darmowe platformy. Zarabiają one na prowizji ze sprzedaży Twoich produktów.

Lekki Duch​
Czy przy sprzedaży zeszytów jesteś rozliczamy jako twórca?

Wszystko co wydajesz przez CreateSpace oraz Kindle Direct Publishing to bycie twórcą, czyli tak. Jak to rozliczać? Idź do księgowej i sobie głowy tym nie zawracaj.

Marcin Kalinowski
Czy jeśli mam już wydaną książkę lub zeszyt to czy jest możliwość sprawdzenia wyświetleń danego produktu.

Z tego co wiem niestety chyba nie.

Agata Tyranowska​
Jakbyś mógł opowiedzieć więcej jak to wygląda z rozliczeniem się podatkiem od spraw autorskich? Czy zlecasz te sprawy księgowej czy sam sobie wypełniasz papierki?

Nie ma co się samemu męczyć - wyłącznie księgowość lub osoba, która się zna.

Piotr Kita
Chciałbym wydać książkę dla dzieci z ilustracjami wiec jak to mam ogarnąć?

Tutaj pozwolę sobie zareklamować siebie i mój kurs PRODUKT NA AMAZONIE W 24H. Pokazuje tam jak wydać swój produkt krok po kroku na przykładzie prostych produktów w formie książki na Amazonie. W przyszłości najbliższej opublikuje również kurs jak wydać poradniki i pełne książki na Amazon (Kindle i drukowane).

Psotnik internauta
Ileż trzeba mieć wiedzy żeby pisać np. poradniki, nie mówiąc o innych książkach. A jeśli o Amazon chodzi to w dodatku trzeba zapewne znać j.angielski? A te książki to w jakim języku mogą być pisane? W naszym ojczystym?

Trzeba mieć wiedzę odnośnie szukania niszy, promocji i zlecania innych prac potrzebnych do stworzenia produktu, takich jak okładka, treść itd. Sama wiedza zawarta w książce nie jest Ci potrzebna i nie musisz nawet tych poradników czytać.

Psotnik internauta

Motywujesz ale (robiąc to samo) jednocześnie dla własnych korzyści pomijasz istotne kwestie..
Poziom trudności takiej pracy jest niski? Wątpię. To o czym mowa w Twoich ogólnodostępnych filmach co do zarabiania na wydawaniu ebooków wydaje się proste. I zapewne samo wydanie książki trudne nie jest (jeśli ma się na to kasę).

Nigdy nie mówię, że to jest proste - wręcz przeciwnie w kilku moich filmach podkreślam, że jest to tylko dla osób, które chcą ciężko pracować. Zobacz tutaj: https://odkelneradomilionera.pl/nie-kupujcie-mojego-kursu/

Ale nie jest niestety tak jak mówiłeś, że wystawiasz książkę i o niej zapominasz. Teraz zaczynają się dopiero schody.
Sama się nie sprzeda (mimo sugestii, że to przecież Amazon). Trzeba ją codziennie promować, polecać. Czyli standard, nic nowego. Bez tego nawet inwestycja się nie zwróci, nie mówiąc o zarobku. Wiem - trochę teoretyzuję ale dowiedziałem się co nieco o tym biznesie od praktyków.

Ty jesteś teoretykiem, a ja natomiast jestem praktykiem i wiem jak to działa - książkę trzeba promować, ale głównie na początku. Poza tym wszystko zależy od rodzaju książki. Możesz wydać książkę pod słowo klucz, promować ją blogiem, fanpagem, czy też reklamą płatną. Nie wszystko jednak trzeba promować. Prostych moich produktów nie promuję prawie w ogóle, tylko słowa klucze się liczą. Książki (poradniki) na Kindle promuję sam oraz asystentami z upwork.com.

Bardzo podobnie się działa np. w programach partnerskich. Tam też jest towar, usługa którą się promuje.
Ale to zrozumiałe. W końcu chcesz jak najwięcej zarobić na kursie. Jak wystraszysz towarzystwo to nikt nie kupi.
Czy gdzieś się mylę?

Oczywiście, że się mylisz. Program partnerski to afiliacja, czyli polecanie linkami. Swoją drogą jak widzę wszędzie na każdej grupie związaną z zarabianiem online na facebooku nagabywaczy na programy partnerskie to mi trochę przykro robi. Tutaj tworzysz swój produkt, tworzysz wartość, markę itd.

Narzekanie, że zarabiam na kursie to niestety oznaka słabości Twojej. Oczywiście, że chcę zarobić i jeżeli ktoś na to narzeka to następnym razem jak będzie jechać taksówką to niech zastanowi się dlaczego nie poszedł na nagach do domu i dlaczego płaci komuś za przejażdżkę. Odpowiedź jest taka, że taka osoba chce dojechać szybciej do celu po prostu i chętnie za to zapłaci.

Maciek
Kupiłeś subskrypcje (na Youtube) i nie masz prawa mówić o sukcesie.

Moje subskrypcje są prawdziwe i pochodzą z filmów nie tylko z okresu działalności Od Kelnera Do Milionera, ale też z kilku starszych filmów np. w wyjazdów zagranicznych. Kanał jest już chyba 10 lat, także subskrypcji jest wręcz mało. Mówić o sukcesie mogę bo całkowicie zmieniłem moje życie, wyszedłem z wielkiego dołka i depresji, przełamałem wiele barier, wydałem setki produktów i nieźle na tym zarabiam - o tym wszystkim jest mój blog i mam pełne prawo mówić o tych sprawach.

Poza tym na moim kanale pokazuję po prostu moją drogę. Mówię o sukcesach jak i o porażkach.

Sabakinno
Głupoty... . Na steam tez był taki program green light, gdzie było można wydawać gry nawet po 5$ i znalazło się wielu januszow biznesu robiąc gnioty i nikt się jakoś milionów nie dorobił, tylko doprowadziło do zamknięcia tego programu.

Nikt tu nie promuje gniotów - można wydać tani produkt i sprzedać 1000 szt. Nikt też nie obiecuje Ci milionów. Jeżeli szukasz pomysłu na drobienie się milionów to masz złe podejście i jesteś w złym miejscu. Ja promuję naukę, pracę i rozwój.

Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny