Jak rzucić KAŻDY NAŁÓG? Palenie, alkohol, złe nawyki i kiepskie życie?

Jak rzucić KAŻDY NAŁÓG? Palenie, alkohol, złe nawyki i kiepskie życie?
Jak rzucić KAŻDY NAŁÓG? Palenie, alkohol, złe nawyki i kiepskie życie?

W tym artykule podpowiem Ci jak rzucić każdy nałóg. Mam tutaj na myśli wszystkie zgubne nałogi oraz złe nawyki, które dają nam chwilową przyjemność i jednocześnie niszczą nasze życie w długiej perspektywie czasu. Zastanawiasz się jak rzucić palenie? Masz problem z alkoholem lub chcesz pozbyć się złych nawyków żywieniowych? Może po prostu chcesz rzucić część swojego życia (kiepska praca, negatywne otoczenie, lenistwo itp.) i stać się lepszą osobą? W tym poście pokażę Ci jak to zrobić.

Jak rzucić każdy nałóg i złe nawyki? Moje sposoby:

1. Zastępuj nałogi oraz złe nawyki nowymi pozytywnymi rzeczami

Nie staraj się dosłownie rzucać złego nawyku/nałogu, ponieważ sama walka z nałogiem to bardzo trudne zajęcie. Zamiast tego zastępuj nałogi i złe nawyki czymś lepszym. Staraj się robić coś co jest przeciwieństwem tego co Ci szkodzi. Jeżeli np. chcesz rzucić palenie oraz picie alkoholu to zacznij świadomie dbać o swoje zdrowie. Pomyśl o uprawianiu prostego sportu oraz o zdrowym odżywianiu. Dokształcaj się w tym aspekcie. Samo blokowanie nałogu jest bardzo trudne, ale zastępowanie dawnego nałogu nowymi zdrowymi nawykami pomoże Ci o wiele łatwiej pokonać nałogi.

2. Znajdź pomysł na siebie

Jak wyjść z nałogu? Stań się nową osobą! Nic tak nie zachęca do pozbycia się złych nawyków oraz nałogów jak dobry pomysł na siebie. Dlaczego? Jeżeli chcesz zrobić coś ważnego - zarabiać więcej, dobrze wyglądać, być zdrowszym, założyć firmę, znaleźć partnera itp. to taka postawa wymusza na Tobie pozbycie się negatywnych nawyków oraz nałogów.

Jak możesz znaleźć lepszą pracę/założyć firmę, jeżeli będziesz codziennie pić piwo, palić papierosy i jednocześnie będziesz zadawać się z podobnymi do siebie ludźmi? Żeby zrealizować pomysł na siebie musisz stać się lepszym człowiekiem i pracować nad sobą. Takie podejście wymusi na Tobie dbanie o własną osobę. Cały proces realizacji pomysłu na siebie da Ci ogromną radość i będzie wyzwaniem Twojego życia. Uważam, że osoby bez pomysłu na siebie bardzo często sięgają po używki, aby zabić złe emocje oraz prawdę, która jest bolesna.

3. Wyznacz sobie cele długoterminowe

Musisz mieć plan na siebie i na życie. Jeżeli myślisz długoterminowo to nie pozwolisz sobie na niszczenie własnego życia używkami oraz złymi nawykami. Ja lata temu podjąłem decyzję, że chcę mieszkać w Krakowie, prowadzić swoją firmę, mieć wspaniałą partnerkę, fajne mieszkanie i dobrze zarabiać. Osiągnąłem cel i mogłem to zrobić tylko dzięki eliminacji nałogów (palenie, alkohol) oraz dzięki wykluczeniu złych nawyków z mojego życia. Musiałem rzucić palenie i pozbyć się imprezowego stylu życia. Stare nawyki zastąpiłem nowymi - teraz codziennie uprawiam sport, uczę się nowych rzeczy, pracuję ciężko i podążam za moim celami. Bardzo pomocne okazały się być dla mnie poranne nawyki.

Dzięki planom na lata do przodu codziennie będziesz myśleć jak zrobić więcej i lepiej. Zapomnisz o szybkiej gratyfikacji w postaci używek i będziesz się cieszyć osiąganiem swoich celów. Dla osób zmotywowanych swoimi planami (plany biznesowe oraz osobiste) złe nawyki i używki to coś co przeszkadza w osiąganiu celów. Mając plan na siebie nie musisz już walczyć ze swoimi słabościami i cierpieć. Zamiast tego starasz się każdego dnia być lepszą osobą i pchnąć swoje życie do przodu - nie ma tutaj miejsca na palenie papierosów, picie alkoholu, spanie do południa, czy obżeranie się ciastkami. Idąc świadomie na przód szukasz nowych możliwości i eliminujesz to co ciągnie Cię na dół. Ambitne plany i cele nakazują Ci stawiać poprzeczkę o wiele wyżej niż tylko rzucanie złych nawyków i nałogów.

4. Pomyśl o skutkach i korzyściach długoterminowych

Jeżeli walczysz z nałogiem (palenie, alkohol, narkotyki lub inne) to pomyśl o tym co będzie z Tobą za np. 10 lat. Jeżeli będziesz brnąć w swoje uzależnienie to za 10 lat Twoje życie będzie bardzo kiepskie. Pomijam już fakt, że używki mogą doprowadzić Cię nawet do śmierci.

Podobnie ma się sprawa ze złymi nawykami oraz z kiepskim otoczeniem Twojej osoby. Może źle się odżywiasz, otaczasz się negatywnymi ludźmi, pracujesz w marnym miejscu i nie rozwijasz się. Pomyśl jak bardzo zmiana Twojego życia może być pozytywna w perspektywie 10 lat. Bardzo prawdopodobne jest, że pozbycie się złych nawyków doprowadzi Cię do lepszego życia oraz do lepszego zdrowia. Wyobraź sobie, że za kilka lat wyglądasz o wiele lepiej, zarabiasz więcej i otaczasz się fajnymi ludźmi. Do tego właśnie doprowadzi Cię rzucenie używek, złych nawyków oraz zmiana otoczenia na lepsze.

Jak rzucić KAŻDY NAŁÓG? Rozwój osobisty to klucz do sukcesu

Wiem, że rozwój osobisty wielu osobom kojarzy się często negatywnie, ale chodzi po prostu o bycie lepszą osobą. Pokaż sobie, że możesz codziennie być właśnie tą trochę lepszą osobą i pokonaj siebie samego. Ciesz się z tego, że idziesz do przodu. Ucz się nowych rzeczy, zdobywaj wiedzę, rozwijaj się, zarabiaj więcej, pracuj w lepszym miejscu - wtedy wcześniej czy później odejdziesz od wszelkich nałogów oraz nawyków, które ciągną Cię na dno. Naprawdę chcesz być taką słabą osobą, która ma problem z nałogami i ze złymi nawykami? Czy może chcesz być kimś więcej?

Jak rzucić KAŻDY NAŁÓG? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.