Jak sprzedawać skutecznie swoje produkty?

Jak sprzedawać skutecznie swoje produkty?
Jak sprzedawać skutecznie swoje produkty?

Jak sprzedawać skutecznie swoje produkty? To bardzo trudne i ważne pytanie. Do napisania tego posta zainspirował mnie już kolejny pobyt w Paryżu, gdzie na każdym kroku ktoś chce Ci coś sprzedać. Jest tutaj ogromna ilość osób, które sprzedają nielegalnie miniaturki wież Eiffla oraz inne tanie i trochę tandetne pamiątki. Liczba tych sprzedawców jest ogromna i żeby coś sprzedać muszą te osoby się bardzo postarać. Mają tani produkt oraz ogromną konkurencję. Do tego działają nielegalnie i muszą być gotowi na przeniesienie swojego stoiska w ciągu kilku sekund. Ta sama sytuacja ma zresztą miejsce w innych większych miastach turystycznych, które odwiedziłem.

Ci ludzie jednak pomimo przeszkód starają się sprzedawać swoje często kiepskie i bardzo nieunikatowe produkty. Jak sprzedawać skutecznie w takim razie? Istnieją różne techniki i w tym poście chcę się z Wami podzielić technikami, które ja uważam za najważniejsze.

Jak sprzedawać skutecznie swoje produkty?

1. Ludzie nie kupują umysłem, tylko emocjami

Dlaczego chcesz kupić wycieczkę, samochód czy romantyczną kolację dla dwojga? Kupujesz bo to da Ci określone emocje. Chcesz się czuć dobrze i określony zakup ma za zadanie pomóc Ci w tym. Jeżeli kupisz sobie powiedzmy nowe buty z logiem dobrej marki to jak się czujesz? Założę się, że świetnie.

Dlatego sprzedając coś nie podkreślaj tylko zalet swojego produktu, ale zaznaczaj jakie emocje może dać komuś zakup Twojego produktu.

2. Rozwiąż czyjeś problemy

Ludziom zdecydowanie bardziej zależy na pozbyciu się jakiegoś problemu, niż na osiągnięciu konkretnego celu. Ludzie nie chcą kupować długopisu - potrzebują długopis, żeby napisać coś na kartce papieru. W filmie Wilk z Wall Street była świetna scena, w której główny bohater daje wyzwanie sprzedaży długopisu swojemu wspólnikowi - polecam zobaczenie tego filmu. Musisz wiedzieć jakie problemy ludzie mają. Słuchaj i ucz się. Nie jest tajemnicą, że ludzie chcą się wzbogacić, lepiej wyglądać, pozbyć się problemów zdrowotnych, czuć się lepiej, znaleźć partnera - są nisze rynkowe, gdzie zawsze jest zapotrzebowanie na produkty i nisze te są takie same dzisiaj jak i były 100 lat temu.

Dlatego pamiętaj - osoba kupująca potrzebuje produktu do spełnienia swoich potrzeb i rozwiązania swoich problemów. Zidentyfikuj te problemy i potrzeby. Im lepiej je zrozumiesz tym więcej zarobisz.

3. Stwórz swoją markę

Dlaczego ludzie kupują buty Nike za 500 zł? Mogą przecież kupić buty kilka razy tańsze, które będą tak samo dobrze spełniać swoją funkcję. Czytałeś może książkę Sztuka Zwycięstwa twórcy firmy Nike? Ja po przeczytaniu tej świetnej książki poznałem całą historię powstania firmy Nike oraz jej założyciela. Zgadnij jakie buty krótko potem kupiłem?

Marka pozwoli Ci się wyróżnić na tle konkurencji. Dlaczego ktoś ma kupować od Ciebie w czasach, gdy produktów jest mnóstwo i konkurencja jest ogromna? Twoja marka musi budzić zaufanie i sprawić, że ludzie będą wiedzieć co dostaną. Dodatkowo bardzo dobrze jest firmować markę swoją twarzą, gdyż wtedy nikt nie będzie w stanie Cię zastąpić. W przypadku mojej marki Od Kelnera Do Milionera to ja oferuję produkty i używam do tego własnej osoby. Jeżeli korzystasz z moich materiałów to otrzymujesz wartościowe treści i dzięki temu wiesz czego się możesz spodziewać kupując kolejny produkt. Dlaczego miałbyś wtedy ryzykować i kupować od kogoś innego?

Dlatego stwórz swoją markę i cokolwiek sprzedajesz to dodaj do tego swoje logo. Jeżeli jesteś w stanie firmować to swoją osobą to tym lepiej.

4. DZIAŁAJ i nie czekaj cud - wyjdź to ludzi, reklamuj się i ponoś porażki

Wszystkie inne zasady są nieistotne, jeżeli boisz się działać. Strach przed porażką i brak działania to największy pogromca wszystkich sukcesów oraz marzeń. Twoja wiedza i techniki nie muszą być od razu idealne. Jeżeli będziesz po prostu działać to efekty przyjdą, a proces możesz dopracować po drodze.

Pamiętaj, że działanie i atakowanie jest w większości przypadków jedynym sekretem sukcesu.

5. Znajdź swoją niszę i nie idź tam, gdzie jest ciasno

Sprzedawanie pamiątek w postaci 5 małych wież Eiffla za 1 euro pod wieżą Eiffla nie jest może najlepszym pomysłem, gdyż wszyscy dookoła robią to samo. Marża jest mała, a konkurencja ogromna. Znajdź niszę, która Cię interesuje. W tych czasach możesz działać online i sprzedawać w ten sposób produkty do bardzo wąskiego grona osób. Internet pomaga sprzedawać z własnego domu na skalę kraju, czy nawet na skalę światową. Prosty książka na Amazonie może Ci przynosić dochód przez wiele lat i zdziwiłbyś się jakie banalne i proste produkty się sprzedają.

Nie idź tam gdzie jest ciasno i znajdź swoją niszę, która Cię interesuje.

6. Myśl długoterminowo i sprzedawaj wiele razy

Nie staraj się zarobić wielkich pieniędzy podczas pierwszej transakcji. Myśli w długiej perspektywie czasu. W obecnych czasach bardzo ciężko jest przekonać kogoś do zakupu. Jednak tworzenie własnej marki, wielu produktów i dawanie wartości klientom skutkuje regularną sprzedażą, która zapewni Ci stały biznes na lata. Osoby, które sprzedają jednorazowo szybko znikają.

Daj więcej za niższą cenę i z czasem oferuj klientowi kolejny wartościowy produkt. Niech klient po zakupie stwierdzi, że dostał więcej niż oczekiwał. Nie staraj się oskubać kogoś. Daj wartość i pomagaj rozwiązywać problemy. W ten sposób stworzysz markę, którą z czasem będzie wybierało coraz więcej osób.

Jak sprzedawać skutecznie swoje produkty? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny