Jak zainwestować 5000 złotych?

Jak zainwestować 5000 złotych?
Jak zainwestować 5000 złotych?

Jak zainwestować 5000 złotych? To bardzo trudne i ciekawie pytanie. 5000 złotych to niby już trochę gotówki, ale jest to zdecydowanie za mała kwota do jakichkolwiek większych inwestycji. Nie zainwestujesz 5000 złotych w nieruchomości, ani nie otworzysz restauracji. W tym przypadku założeniem jednak jest, aby zainwestować w coś nad czym mamy kontrolę. Nasza inwestycja musi przynosić regularny i stabilny dochód. Mówiąc inwestycja chcę odpowiedzieć Ci na pytanie, które wiele młodych osób sobie zadaje - co zrobić z pierwszą zaoszczędzoną gotówką w wysokości około 5000 złotych?

Zanim podam Ci pomysły jak możesz zainwestować te pieniądze pokażę przede wszystkim Ci kilka podstawowych zasad, których należy się trzymać i które mi pomogły odnieść w biznesie online. Zasady te sprawdzą się w każdym innym rodzaju biznesu.

Nie bój się działać!

Strach przed porażką to największy pogromca marzeń, planów i sukcesów finansowych. Jeżeli zastanawiasz się jak zainwestować 5000 złotych to zarobienie tych pieniędzy wymagało pewnie od Ciebie ciężkiej pracy. Możliwe też, że to w tym momencie Twoje jedyne oszczędności. Strach przed wydaniem tych pieniędzy jest zawsze duży. O wiele łatwiej byłoby je przeznaczyć na np. wakacje lub zakup telewizora. Dlaczego? Wtedy nic nie ryzykujesz - płacisz i masz. W przypadku inwestowania w kierunku biznesu wystawiasz się natomiast na ryzyko utraty kapitału oraz musisz podejmować aktywne działania, pracować i iść do przodu. Pamiętaj jednak, że jeżeli taką kwotę udało Ci się uzbierać to jest to pierwszy krok do poważniejszych działań.

W innych postach i filmach mówię sporo o oszczędzaniu coraz większych kwot, ale zanim do tego przejdziesz musisz starać się więcej zarabiać. Aby zarabiać potrzeba pierwszych inwestycji w biznes oraz w wiedzę. Następnie trzeba pokonać strach i działać.

Wiedza to klucz sukcesu

Moje życie zmieniło się, gdy zainwestowałem w pierwsze książki i kursy. Często wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych za książkę zmieniał całkowicie moje postrzeganie biznesu i życia. Pierwsze książki z zakresu rozwoju osobistego zmieniły moje postrzeganie świata. Dla przykładu książka Fastlane Milionera utwierdziła mnie w przekonaniu, że chcę zajmować się biznesem online. Jak już ta i inne książki zmieniły moje myślenie to zacząłem szukać wiedzy w postaci kursów online, które pomogły mi w sposób praktyczny.

Podobnie było jak zaczynałem przygodę z Amazonem. Nie posiadałem wtedy wielkiego kapitału na start. Na koncie miałem nie wiele więcej niż 5000 złotych i pracowałem jako kelner. Jednak większą część moich pieniędzy zainwestowałem właśnie w wiedzę i pierwsze produkty. Zdecydowałem się uczyć i była to najlepsza decyzja mojego życia.

Gdybym nie pokonał strachu przed inwestowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy to nigdy bym nie znalazł się tutaj, gdzie jestem. Pisząc tego posta wracam z Warszawy, gdzie odbyłem rozmowę z moim pracodawcą i powiadomiłem, że rezygnuje z zarządzania restauracją w Krakowie. Przechodzę już całkowicie na zarabianie online we własnym biznesie i gdyby nie moje pierwsze kroki kilka lat temu, pokonanie strachu i inwestycja w wiedzę to nie było by to wszystko możliwe.

Trzymaj się obranej drogi, czyli systematyczność

Jak już obierzesz kierunek działania, będziesz uczyć się i zdobywać swoje pierwsze doświadczenia to nie odpuszczaj zaraz po starcie. Nie skacz z kwiatka na kwiatek i nie szukaj kolejnych wspaniałych okazji. Biznes to maraton, a nie sprint. Ja zaczynając swoją przygodę z biznesem online i Amazonem potrzebowałem trochę czasu na pierwsze błędy. Działałem, uczyłem się i działałem dalej. Gdybym odpuścił po kilku miesiącach to nic by z tego nie wyszło. Dopiero ponad rok od startu moja sprzedaż wystrzeliła i zacząłem zarabiać lepsze pieniądze. Przeznacz np. rok na zajęcie się danym tematem. Zrób co możesz, aby pozyskać wiedzę na dany temat i pracuj ciężko. Nie bój się porażki.

Pomysły na inwestycje i pierwszy biznes

Przede wszystkim nie zainwestujesz 5000 złotych w nieruchomości, papiery wartościowe, kruszce, lokaty itp. Dlaczego? Do tego typu inwestycji potrzebne są o wiele większe sumy. Może pomyślisz o kryptowalutach, ale jest w tym dużo ryzyka, niepewności i do tego też potrzebne są o wiele większe sumy.

Musisz zainwestować w siebie i wystartować ze swoim biznesem. To jest właśnie pierwszy krok do zarabiania więcej. Ja jestem wielkim zwolennikiem biznesu online i uważam, że każdy praktycznie w każdej branży może działać w tym zakresie. Co więcej biznes online nie wymaga dużych pieniędzy na start i z kapitałem kilku tysięcy złotych możesz zacząć pierwsze działania. Pamiętaj, że każdy biznes wymaga czasu i pracy, aby zaczął zarabiać. Nawet biznes w internecie, którego ja uczę potrzebuje systematyczności i cierpliwości. Jednak możesz zacząć stopniowo i niezależnie od swojego dotychczasowego zajęcia.

Pomysły na ciekawy biznes online do 5000 złotych

1. Blogowanie i sklep internetowy na WordPress

Jest to rodzaj biznesu, który ja wykonuję osobiście. Sklep internetowy i blogowanie możesz tak na prawdę oprzeć na dowolnej branży i dziedzinie życia. Inwestując dosłownie kilka tysięcy złotych możesz stworzyć swojego bloga i platformę do sprzedaży np. kursów online lub produktów fizycznych. Tematyka jest dowolna i najlepiej jakby było to coś co Cię ciekawi - wtedy praca będzie zdecydowanie przyjemnością.

Tworząc bloga na WordPress publikujesz tzw. Content Marketing i pomagasz ludziom za darmo. Dając wartościową wiedzę pomożesz bardzo wielu osobom, a niektóre z tych osób będą chciały zagłębić temat w wybranej dziedzinie i zakupią Twoje produkty. Sklep z blogiem na WordPress może dotyczyć sportu, finansów, biznesu, dowolnych zainteresowań i ten sklep może być zaadresowany do bardzo różnych grup odbiorców. Mi prowadzenie bloga i sklepu daje ogromną frajdę i jest to zdecydowania moja pasja. Jest to biznes bardzo długofalowy i zdecydowanie warto rozważyć tą opcję.

Monetyzować bloga możesz na wiele różnych sposobów. Jest to biznes, który wymaga czasu, ale regularna praca się opłaca i z czasem jesteś w stanie stworzyć dobry i stabilny biznes oparty na blogowaniu.

2. Sprzedaż na Amazon - książki i eBooki

Od tego biznesu zaczęła się moja przygoda. Wydanie pierwszej książki było dla mnie wielkim przeżyciem i z czasem opublikowałem ponad 500 produktów w formie książek na Amazonie, które przynoszą mi stabilny dochód pasywny.

Aby wystartować z pierwszymi produktami wystarczy zdecydowanie mniej niż 5000 złotych i wydając pierwszy poradnik można zamknąć się w kwocie 200-300 dolarów. Co więcej można publikować proste książki praktycznie za darmo co bardzo często poruszałem w innych moich materiałach.

Zapisz się na DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE, gdzie dowiesz się więcej na temat tego jak zainwestować 5000 zł i jak rozpocząć swój biznes online. Rozwijam tam temat bardziej szczegółowo i pokazuję kilka pomysłów na start ze swoim biznesem. Większość z tych biznesów nie wymaga kapitału większego niż 5000 złotych.

Jak zainwestować 5000 złotych? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny