Jak zarabiać w internecie? - Najważniejsze zasady sukcesu

Jak zarabiać w internecie - Najważniejsze zasady sukcesu
Jak zarabiać w internecie - Najważniejsze zasady sukcesu

Jak zarabiać w internecie? W tym artykule pokażę Ci jakie są najbardziej podstawowe zasady, które pomogą Ci osiągnąć sukces w zarabianiu w internecie. Zasady mają zastosowanie praktycznie do każdego rodzaju biznesu oraz do wszelkich Twoich celów i zadań w życiu.

Na początku mojej drogi w zarabianiu w internecie bardzo zafascynowałem się Amazonem. Szukając informacji w sieci na temat zarabiania online dowiedziałem się, że Amazon jest największym sklepem internetowym na świecie i oferuje dostęp do ogromnej liczby potencjalnych klientów oraz że można tam wydać swoją książkę. Byłem wtedy pewien, że jest to biznes dla mnie.

Postanowiłem, że wydam swoją książkę. Decyzja zapadła. Będąc jeszcze kelnerem w krakowskiej gastronomii nie zastanawiałem się długo i postanowiłem wydać pierwszy produkt na temat, który dobrze znałem i lubiłem. Książkę zatytułowałem „Krakow Party Guide” i był to przewodnik imprezowo-turystyczny po moim mieście. Pomysł wydawał się genialny, gdyż nie było takiego drugiego przewodnika na Amazonie oraz na całym rynku.

Moja pierwsza książka na Amazonie - Krakow Party Guide
Moja pierwsza książka na Amazonie - Krakow Party Guide

Zarabianie w internecie i tworzenie produktów elektronicznych

W ciągu dwóch tygodni napisałem książkę. Następnie tłumaczenie na język angielski, zamówienie okładki na Fiverr, formatowanie tekstu oraz promocja. Na książkę wydałem dobre kilka tysięcy złotych (głównym kosztem było tłumaczenia na język angielski). Niestety książka okazała się kompletną klapą finansową i sprzedawała się słabo. Zysk ze sprzedaży nie pokrył nawet części poniesionych kosztów i niewątpliwie nie był to wielki sukces biznesowy.

Nie poddawałem się jednak i dalej zastanawiałem się jak zarabiać w internecie. Korzystając już z płatnej wiedzy w postaci kursów online oraz z wiedzy osób, które już to wszystko mają za sobą postanowiłem działać dalej. Nauczyłem się w ten sposób zasad, którymi należy się kierować przy procesie wydawania swojej książki na Amazonie. Jedną z podstawowych zasad było zbadanie rynku, czyli wydawanie produktów, na które jest zapotrzebowanie, a nie takich, które uważamy za ciekawe dla nas.

Jak zarabiać w internecie? Amazon i jeszcze raz Amazon

Zdecydowałem o wydaniu kolejnych dwóch książek jednocześnie i po dogłębnym przebadaniu rynku oraz po nabyciu odpowiedniej wiedzy jeszcze raz postanowiłem działać. Pierwsza z dwóch książek ponownie okazała się niewypałem i sprzedawała się znowu w bardzo małej ilości sztuk. Jednak druga książka pozwoliła mi całkowicie zapomnieć o poprzednich niepowodzeniach. Zaraz po premierze moja książka "Make Him Scream" sprzedawała się bardzo regularnie.

Make Him Scream - moja trzecia książka, która otrzymała status bestsellera
Make Him Scream - moja trzecia książka, która otrzymała status bestsellera

Oglądając wyniki sprzedaży byłem bardzo szczęśliwy, szczególnie dlatego, że byłem wtedy akurat na słonecznych wakacjach w Barcelonie. Nie ma nic przyjemniejszego niż leżenie na plaży z dziewczyną i oglądanie wyników sprzedaży własnej książki. Moja książka była poradnikiem seksualnym dla kobiet i ta nisza okazała się być bardzo trafiona. Jednak najlepsze było dopiero przede mną. Jakiś czas później mój produkt stał się bestsellerem na Amazonie w jednej ze swoich kategorii, co zaowocowało jeszcze większą sprzedażą oraz moją wielką dumą, gdyż widząc obok mojego produktu napis „bestseller” uśmiechałem się bardzo szeroko. Z biegiem lat stworzyłem nawet kurs online o nazwie Wydaj BestSeller, w którym dokładnie pokazuje jak wydawać książki i jak zdobyłem status bestsellera na Amazonie.

Na tym przykładzie chciałbym Wam powiedzieć jak zarabiać w internecie i przedstawić najważniejsze zasady sukcesu w biznesie online.

Zasady sukcesu

Systematyczność i niepoddawanie się – jest to chyba najważniejszy element sukcesu w każdym aspekcie biznesu i życia w ogóle. Najskuteczniejsze zarabianie w internecie to systematyczna praca w jednym temacie (np. Amazon). Musisz próbować bez końca, aż osiągniesz sukces. Jeżeli tylko wierzysz w to co robisz to na pewno Ci się uda. Pamiętaj, że na osiągnięcia pracuje się długo i ludzie patrzący potem na to z boku myślą, że mamy szczęście. Jestem tego najlepszym przykładem, gdyż bestsellerowa książka była dopiero początkiem i punktem zapalnym. Potem było już tylko lepiej i dzięki systematycznej pracy nauczyłem się jak zarabiać w internecie i stworzyłem solidny biznes na Amazonie oraz z czasem również mojego bloga.

Myślenie długoterminowe – kolejna zasada, która poniekąd wynika z pierwszej. Musisz wierzyć w to co robisz i skupić się na procesie. Nie zarobisz masy pieniędzy w miesiąc, nie schudniesz 20 kg w tydzień itd. Im większy i lepszy efekt chcesz uzyskać tym więcej czasu musisz poświęcić. Efekty osiągnąć możesz tylko myśląc długofalowo i pracując systematycznie każdego dnia. Nie musisz dzisiaj ani jutro robić rzeczy przełomowych – każdego dnia zrób jeden mały krok i rób tak codziennie przez następny rok, a gwarantuje Ci, że zajdziesz bardzo daleko. Inni wtedy popatrzą na Ciebie i będą się zastanawiać jak Ci się udało?

Wiedza - do poprzednich zasad musisz jeszcze dołożyć wiedzę. Na moim przykładzie możesz zobaczyć jak kosztowne było wydawanie pierwszej książki po swojemu. Nie ma sensu uczyć się na swoich błędach – to zbyt kosztowne finansowo i czasowo. Prościej jest zapłacić za tą wiedzę ułamek ceny i zaoszczędzić sobie nerwów.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł zapraszam Cię na mój kanał na YouTube po więcej informacji i przydatnej wiedzy oraz do przeczytania pozostałych artykułów. Skorzystaj również z darmowego kursu Amazona i biznesu online - dowiesz się tam więcej na temat tego jak zarabiać w internecie.

Jak zarabiać w internecie? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.