Gwarancja sukcesu i ćwierć miliona w rok

Gwarancja sukcesu i ćwierć miliona w rok
Gwarancja sukcesu i ćwierć miliona w rok

W dzisiejszym artykule podejmę ważny i ciekawy temat - opowiem jak kursy online, książki i szkolenia wpływają na faktyczne wyniki w biznesie oraz w życiu. Czy istnieje coś takiego jak “gwarancja sukcesu” po skorzystaniu z materiałów szkoleniowych na wybrany temat? Jeżeli boisz się podążać w kierunku zmian i potrzebujesz stuprocentowej pewności sukcesu, żeby zacząć działać, to w tym wpisie pokażę Ci jak naprawdę wygląda rzeczywistość.

W komentarzu pod moim filmem na YouTube jeden z widzów zaproponował mi 50% udziałów w zyskach jego przyszłej firmy (biznes online, którego ja uczę), jeżeli osobiście poprowadzę go krok po kroku w tworzeniu jego biznesu. Z założenia nie angażuje się w takie projekty z osobami, których nie znam i zawsze odsyłam do moich kursów online, które uczą wybranych rzeczy właśnie krok po kroku w przystępnej wg mnie cenie. Co więcej unikam wszelkich projektów wymagających mojego osobistego zaangażowania ze względu na dużą liczbę zapytań oraz małą ilość czasu z mojej strony. Dlatego skaluję moją pomoc dla innych w postaci kursów online. Po mojej odmawiającej odpowiedzi osoba ta stwierdziła, że w takim razie nie jest w stanie podjąć takiego ryzyka (inwestycja kilkuset złotych w kurs online) bez gwarancji, że odniesie sukces. Podejście tej osoby dało mi już kolejny raz do myślenia na temat tego jak często czekamy na gwarancję sukcesu w naszym życiu - na gwarancję od innych osób.

Gwarancja sukcesu nie istnieje?

Jacek Walkiewicz w swojej rewelacyjnej książce “Pełna MOC życia” pisze, że gwarancję możemy dostać co najwyżej na toster w supermarkecie. Całkowicie się z nim zgadzam. Niestety w życiu nigdy nie możemy oczekiwać od innych osób gwarancji na nasz własny sukces. Nasze życie jest kształtowane wyłącznie przez nas samych (pomimo przeróżnych okoliczności) i to tylko od nas zależne są wyniki w każdej dziedzinie naszego życia. Musimy zawsze brać pełną odpowiedzialność za to co nam się przytrafia.

Sukces w szeroko pojętym biznesie zależy przede wszystkim od Twojego podejścia oraz od Twoich przekonań. Wiedza jest bardzo pomocna, ponieważ pomaga uniknąć wielu kosztownych błędów oraz zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu. Jednak możesz posiadać najlepszą wiedzę i nic z nią nie robić. Osoby, które oczekują stuprocentowej pewności sukcesu danego przedsięwzięcia prawdopodobnie nigdy nie zaczną nawet stawiać pierwszych kroków w kierunku realizacji swoich pomysłów. Strach przed porażką sprawia, że nie robią nic w danym temacie.

Czy kursy online, książki i szkolenia pomagają?

Jeżeli śledzisz mojego bloga od jakiegoś czasu to wiesz, że jestem przeciwnikiem standardowej edukacji, która nie uczy nas przedsiębiorczości i wkłada nam do głowy masę niepotrzebnych rzeczy. Skutkuje to niestety straconymi latami. Zarazem jestem wielkim zwolennikiem uczenia się wyłącznie tego czego potrzebujemy do realizacji naszych celów. Chcąc osiągnąć dany cel (powiedzmy cel biznesowo-zawodowy) warto skupić się na pozyskaniu wyłącznie tych umiejętności, które są nam potrzebne. Dzięki temu w krótkim czasie możemy nabyć potrzebną wiedzę i nasz cel po prostu sprawnie zrealizować.

Istnieje masa kursów online, książek i szkoleń, które pomogą Ci w realizacji Twoich celów. Na rynku znajdziesz materiały na praktycznie każdy temat i uważam, że jest to najlepszy sposób na naukę. Jednak czy jesteś gotów na poświęcenie i na ciężką pracę? Czy może oczekujesz od takich materiałów recepty na sukces bez żadnego wysiłku?

Ja bardzo chętnie korzystam z kursów online oraz czytam wiele książek. Zaczęło się lata temu od kursu Amazona i do dzisiaj skorzystałem już z wielu szkoleń. Nie bałem się inwestować małych kwot w naukę i trochę zaryzykować. Wyznaczyłem sobie cele i z bardzo sprecyzowaną wiedzą działam bez proszenia innych o gwarancję sukcesu. Zaczynałem od publikacji na Amazonie eBooków i prostych produktów pracując jeszcze na etacie. Potem był blog i dzielenie się wiedzą z innymi. Czy jakakolwiek gwarancja sukcesu istniała? Nie miałem żadnej pewności, że uda mi się zarabiać pierwsze pieniądze, ale dzięki dobrej wiedzy i przeświadczeniu, że dam radę w ciągu kilku lat całkowicie zmieniłem swoje życie.

Gwarancją sukcesu jest Twoje podejście i branie pełnej odpowiedzialności z wyniki

W 2019 moje przychody z bloga oraz z Amazona szacuję na ponad 250 000 złotych (gdy piszę tego posta jest koniec listopada 2019 roku). Jest to ćwierć miliona złotych i czasem sam nie mogę w to uwierzyć. Koszty prowadzenia tych dwóch modeli biznesowych są w moim przypadku bardzo niskie, czyli większość pieniędzy zostaje u mnie w kieszeni. Gdybym domagał się gwarancji sukcesu od innych przed rozpoczęciem działań biznesowych to jak myślisz ile ta kwota by dzisiaj wynosiła? Ja uważam, że pewnie zero złotych.

W naszej grupie dla kursantów widzę coraz więcej osób, które mają bardzo dobre wyniki finansowe dzięki publikacji produktów na Amazon Kindle Direct Publishing. Osoby decydują się publikować na Amazonie, korzystają z mojego kursu (skoncentrowana wiedza krok po kroku) i działają bez kwestionowania sensowności tego procesu. Tacy kursanci nie pytają ile uda im się zarobić i czy mogą ewentualnie zwrócić kurs. Działają systematycznie i osiągają wyniki. Sukces zawdzięczają przede wszystkim sobie. Owszem wiedza w postaci kursu daje im dużą przewagę i pozwala uniknąć kosztownych błędów, ale ich systematyczność oraz branie odpowiedzialności za swoje wyniki sprawia, że osiągają sukces.

Z drugiej strony piszą do mnie osoby i zadają następujące pytania:

  • Ile i kiedy dokładnie zarobię pieniędzy na Amazonie z Twoim kursem?
  • Jaka jest gwarancja zarobku i jak ewentualnie mogę zwrócić kurs?

Dostając takie pytania wiem doskonale, że taka osoba nie powinna korzystać z moich materiałów, ponieważ zmarnuje tylko własny oraz mój czas. Każdy kto oczekuje gwarantowanych wyników po odbyciu kursu, szkolenia lub po przeczytaniu książki jest praktycznie z góry skazany na porażkę.

Zainwestuj w siebie i uwierz, że dasz radę

Nie oczekuj nigdy gwarancji na sukces w życiu. Takiej gwarancji nie ma i nigdy nie będzie. Musisz podejmować ryzyko oraz inwestować w siebie. Tak wiele osób boi się inwestycji nawet kilkuset złotych w wiedzę lub w pierwsze produkty na Amazonie, a jednocześnie "inwestycja" w postaci kilku lat marnych studiów lub kiepska praca na etacie jest dla takich osób na porządku dziennym. Zastanów się ile jest warte zmarnowanie kilku lat życia w pracy, gdzie mało zarabiasz i nie uczysz się nowych rzeczy?

Jest w nas coś takiego (ja też tak kiedyś miałem), że bardzo boimy się zaryzykować i zainwestować nawet małą kwotę w pierwszy mały biznes lub nawet w dobrą książkę. Mały biznes można rozpocząć za dosłownie kilkaset złotych, a tak wielu z nas nie jest w stanie bez gwarancji sukcesu nawet spróbować. Rzeczywistość jest taka, że musisz próbować i ryzykować. Gwarancja sukcesu nie istnieje nigdy i temat ten można porównać do inwestowania pieniędzy - jeżeli chcesz gwarantowanego zysku na lokacie to możesz liczyć maksymalnie na 2-3% pewnego zarobku, ale w takim wypadku (biorąc pod uwagę inflację i podatek od zysków kapitałowych) nie zarabiasz praktycznie nic.

Gwarancja sukcesu i ćwierć miliona w rok - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny