Jak zdobyć zawód za 100 złotych?

Jak zdobyć zawód za 100 złotych?
Jak zdobyć zawód za 100 złotych?

W tym wpisie udowodnię Ci, że każdy jest w stanie za niewielkie pieniądze (lub nawet za darmo) zdobyć potrzebne umiejętności, które odmienią jego sytuację zawodową. Mam na myśli zarówno zmianę pracy na inną, jak i otworzenie własnej firmy. Pokażę Ci w tym wpisie jak zdobyć zawód za 100 złotych lub nawet za darmo.

Czasy się bardzo zmieniły i zasady obowiązujące na rynku pracy są zupełnie inne niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Łatwy dostęp do informacji sprawia, że możemy uczyć się w domu praktycznie wszystkiego za darmo lub za naprawdę niewielkie kwoty. Co więcej technologia sprawia, że możemy pracować dzisiaj w zupełnie inny sposób.

Nie potrzebujesz dyplomów i formalnej edukacji

Jeżeli jesteś osobą przedsiębiorczą, która aktywnie bierze sprawy w swoje ręce dobrze wiesz, że to nie dyplomy dają przepustkę do dobrej posady lub do własnego biznesu. Jest oczywiście wciąż wiele zawodów, które wymagają formalnej edukacji lub konkretnych pozwoleń i to się nie zmieni, ale dzisiejsze czasy bardzo różnią się od rzeczywistości sprzed kilku dekad.

To właśnie wiedza, umiejętności, doświadczenie i nasza wewnętrzna przedsiębiorczość sprawiają, że jesteśmy w stanie wykonywać daną pracę dobrze. Jeżeli szukasz pomysłu na siebie, chcesz zmienić pracę, więcej zarabiać lub otworzyć swoją firmę to edukację w dzisiejszych czasach możesz odebrać samodzielnie i praktycznie za darmo.

Ucz się od kogoś kto odnosi sukcesy w danej dziedzinie

Powiedzmy, że chcesz nauczyć się np. zarządzania, prowadzenia firmy, tworzenia grafiki, sprzedaży itd. Nie idź w takim wypadku do szkoły, aby zdobyć te umiejętności. Szkoły niestety zabiorą Ci wiele lat życia i otrzymasz wiedzę, która jest przeterminowana i często wyłącznie teoretyczna. Zamiast tego dokładnie określ swoje cele (w jaki sposób chcesz zarabiać) i samodzielnie wybierz czego potrzebujesz się nauczyć, aby te cele zrealizować. Zainwestuj w książki i w kursy oraz poszukaj osób, które już działają w danej branży. Zdobywaj tylko konkretną wiedzę, która jest Ci potrzebna w danym momencie do realizacji własnych celów.

Jak zdobyć doświadczenie zawodowe?

W mojej branży (Amazon i szeroko pojęty biznes w sieci) wiedzę i doświadczenie zawodowe jestem w stanie pozyskiwać samodzielnie w domu. Wszystko czego potrzebowałem to zakup kursu online, który lata temu poprowadził mnie krok po kroku. Do tego dochodzi też przede wszystkim wiedza zdobywana na bieżąco z praktyki.

Co jednak w przypadku, gdy doświadczenie i wiedza nie są dostępne z poziomu komputera? Uważam, że wiedzę teoretyczną na praktycznie każdy temat można zdobywać samodzielnie przy pomocy książek i materiałów dostępnych w sieci. W sieci wiedza jest w dużej mierze darmowa, a książki można wypożyczyć nawet za darmo w bibliotece. Dzięki temu zdobycie określonej wiedzy jest możliwe szybko i przy minimalnych kosztach.

Jeżeli chodzi o zdobycie doświadczenia w branży, która wymaga czegoś więcej niż pracy przed komputerem rozwiązanie może być również bardzo proste. Jak już zdecydujesz co chcesz robić i będziesz uczyć się teorii na dany temat to poszukaj osób, które działają w danej branży i zaoferuj im swoją pracę. Możesz pomyśleć sobie, że nikt nie będzie chciał Cię zatrudnić i uczyć. Warto zaproponować na początek, że będziesz pracować za darmo przez kilka miesięcy lub za niższą stawkę. Wielu przedsiębiorców (szczególnie w obecnej sytuacji, gdy pracowników brakuje) z chęcią zatrudni Cię na takich warunkach. Daj wartość własną osobą, pokaż swoje zaangażowanie i dzięki temu otrzymasz możliwość nauki od osób, które już działają w danej branży. Co więcej prawdopodobnie zaowocuje to propozycją pracy w danym miejscu.

Zanim zostałem menedżerem restauracji jeszcze kilka lat temu (wcale tego specjalnie nie planowałem) pracowałem jako kelner, a wcześniej nawet jako kierowca w tej restauracji. Codziennie uczyłem się wielu nowych rzeczy i co więcej płacono mi za to. Kilka lat pracy na stanowisku kelnera dało mi wielokrotnie więcej wiedzy i doświadczenia z zakresu zarządzania niż studia na tym kierunku. Praktyka połączona z czytaniem dobrych książek była najbardziej skuteczna. Nikt nie pytał mnie nawet o dyplom ze studiów, gdy powierzono mi samodzielne prowadzenie dużej firmy.

Jak zdobyć zawód za 100 złotych? Kilka przykładów

Powiedzmy, że chcesz stworzyć swojego bloga w sieci i kreować własną markę. Nie musisz wcale studiować marketingu lub informatyki, aby tego dokonać. Wystarczy, że ustalisz sobie cele i zaczniesz szukać wiedzy na ten temat w sieci. Cała wiedza jest dostępna od ręki. Jesteś w stanie samodzielnie nauczyć się robić strony internetowe, programować lub tworzyć grafikę. Możesz pozyskać wiedzę na wybrany temat i oferować swoje usługi jako freelancer na rynku światowym np. na Fiverr.com.

Może chcesz natomiast publikować proste produkty na Amazonie, ale nie wiesz jak się za to zabrać? W tym wypadku również nie potrzebujesz edukacji formalnej, ani dyplomu uczelni wyższej. Wiedzę na ten temat możesz kupić lub zdobyć nawet za darmo. Ostatnio odezwał się do mnie chłopak, który bardzo chciał zacząć przygodę z publikacją, ale nie miał pieniędzy na moje kursy Amazona. W zamian za pomoc w promocji moich materiałów na blogu otrzymał ode mnie kurs Produkt 24 za darmo i poza samą wiedzą z kursu uczy się on też promocji w sieci pomagając mi w moim biznesie.

Tak naprawdę możesz nawet zarabiać ucząc się nowego zawodu. Wystarczy, że zaczniesz pracować w branży, którą chcesz opanować. Chcesz mieć swoją restaurację lub być barmanem? Idź do pracy do restauracji, a otrzymasz dużo wiedzy na ten temat i wypłatę do kieszeni. Chcesz wydawać produkty w sieci, ale nie umiesz tego robić? Zacznij pracować dla kogoś kto to robi i wykonuj proste prace z tym związane. Zarobisz w ten sposób pierwsze pieniądze, nawiążesz kontakty i zobaczysz jak wygląda cały proces.

Jak zdobyć zawód za 100 złotych? Skup się tylko na tym co potrzebujesz!

Najważniejszą rzeczą, którą należy zapamiętać jest fakt, iż potrzebujesz tylko wąskiego zakresu wiedzy do wykonywania nowego zawodu lub do stworzenia nawet swojej prostej firmy. Oznacza to, że nie musisz wcale poświęcać lat na edukację formalną, zdawać egzaminów i uczyć się od osób, które nie mają nawet doświadczenia praktycznego w danej branży.

Ustal swoje cele zawodowe i zdobądź wiedzę, której potrzebujesz. Kup kilka książek, może kurs online i poszukaj osób, które mogą Cię czegoś nauczyć. Zaproponuj nawet swoją darmową pomoc i w ten oto sposób w ciągu kilku miesięcy możesz całkowicie się przebranżowić oraz zdobyć cenne kontakty.

Dzisiejsze czasy dają nam ogromne możliwości i normalną rzeczą jest zmiana zawodu, czy też miejsca pracy. Mamy wręcz obowiązek nauki nowych rzeczy, ponieważ rynek zmienia się bardzo dynamicznie. Wielką zaletą tego jednak jest to, że możemy w obecnych czasach robić naprawdę wszystko. Świat się bardzo zmniejszył i dzisiaj praca przy komputerze dla klienta z drugiego końca świata jest czymś normalnym. Możesz przeprowadzić się też nawet na drugi koniec świata, otworzyć swoją mała (lub dużą) firmę i robić coś co kilkadziesiąt lat temu było nieosiągalne.

Jak zdobyć zawód za 100 złotych? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacja książek na Amazonie oraz blogowanie), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny