Jak zdobyć zawód za 100 złotych?

Jak zdobyć zawód za 100 złotych?
Jak zdobyć zawód za 100 złotych?

W tym wpisie udowodnię Ci, że każdy jest w stanie za niewielkie pieniądze (lub nawet za darmo) zdobyć potrzebne umiejętności, które odmienią jego sytuację zawodową. Mam na myśli zarówno zmianę pracy na inną, jak i otworzenie własnej firmy. Pokażę Ci, jak zdobyć zawód za 100 złotych lub nawet za darmo.

Czasy bardzo się zmieniły i zasady obowiązujące na rynku pracy są zupełnie inne niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Łatwy dostęp do informacji sprawia, że możemy uczyć się w domu praktycznie wszystkiego za darmo lub za naprawdę niewielkie kwoty. Co więcej, technologia sprawia, że możemy pracować dzisiaj w zupełnie inny sposób.

Nie potrzebujesz dyplomów i formalnej edukacji

Jeżeli jesteś osobą przedsiębiorczą, która aktywnie bierze sprawy w swoje ręce, dobrze wiesz, że to nie dyplomy są przepustką do dobrej posady lub do własnego biznesu. Wciąż oczywiście istnieje wiele zawodów, które wymagają formalnej edukacji lub konkretnych pozwoleń, i to się nie zmieni, ale dzisiejsze czasy bardzo różnią się od rzeczywistości sprzed kilku dekad.

To właśnie wiedza, umiejętności, doświadczenie i nasza wewnętrzna przedsiębiorczość sprawiają, że jesteśmy w stanie wykonywać daną pracę dobrze. Jeżeli szukasz pomysłu na siebie, chcesz zmienić pracę, więcej zarabiać lub otworzyć swoją firmę, to edukację możesz obecnie odebrać samodzielnie i praktycznie za darmo.

Ucz się od kogoś, kto odnosi sukcesy w danej dziedzinie

Powiedzmy, że chcesz nauczyć się np. zarządzania, prowadzenia firmy, tworzenia grafiki, sprzedaży itd. Nie idź w takim wypadku do szkoły, aby zdobyć te umiejętności. Szkoły niestety zabiorą Ci wiele lat życia, a w zamian zdobędziesz wiedzę, która jest przeterminowana i często wyłącznie teoretyczna. Zamiast tego dokładnie określ swoje cele (w jaki sposób chcesz zarabiać) i samodzielnie wybierz, czego potrzebujesz się nauczyć, aby te cele zrealizować. Zainwestuj w książki i kursy oraz poszukaj osób, które już działają w danej branży. Zdobywaj tylko konkretną wiedzę, która jest Ci potrzebna w danym momencie do realizacji celów.

Jak zdobyć doświadczenie zawodowe?

W mojej branży (Amazon i biznes w sieci) wiedzę i doświadczenie zawodowe jestem w stanie pozyskiwać samodzielnie w domu. Wszystko, czego potrzebowałem, to zakup kursu online, który lata temu poprowadził mnie krok po kroku. Do tego dochodzi przede wszystkim wiedza zdobywana na bieżąco z praktyki.

Co jednak w przypadku, gdy doświadczenie i wiedza nie są dostępne z poziomu komputera? Uważam, że wiedzę teoretyczną na praktycznie każdy temat można zdobywać samodzielnie przy pomocy książek i materiałów dostępnych w sieci. Informacje pozyskiwane z internetu są w dużej mierze darmowe, a książki można wypożyczyć w bibliotece. Dzięki temu zdobycie określonej wiedzy jest możliwe szybko i przy minimalnych kosztach.

Zdobycie doświadczenia w branży, która wymaga czegoś więcej niż pracy przed komputerem, również może być bardzo proste. Jak już zdecydujesz, co chcesz robić, i zaczniesz uczyć się teorii na dany temat, to poszukaj osób, które działają w danej branży, i zaoferuj im swoją pracę. Możesz pomyśleć, że nikt nie będzie chciał Cię zatrudnić i uczyć. Warto zaproponować na początek, że przez kilka miesięcy będziesz pracować za darmo lub za niższą stawkę. Wielu przedsiębiorców (szczególnie w obecnej sytuacji, gdy pracowników brakuje) z chęcią zatrudni Cię na takich warunkach. Daj wartość własną osobą i pokaż swoje zaangażowanie – dzięki temu otrzymasz możliwość nauki od osób, które już działają w danej branży. Prawdopodobnie zaowocuje to też propozycją pracy w danym miejscu.

Zanim zostałem menedżerem restauracji kilka lat temu (wcale tego specjalnie nie planowałem), pracowałem jako kelner, a wcześniej jako kierowca w tym samym lokalu. Codziennie uczyłem się wielu nowych rzeczy i płacono mi za to. Kilka lat pracy na stanowisku kelnera dało mi wielokrotnie więcej wiedzy i doświadczenia z zakresu zarządzania niż studia na tym kierunku. Praktyka połączona z czytaniem dobrych książek była najbardziej skuteczna. Nikt nie pytał mnie o dyplom ze studiów, gdy powierzono mi samodzielne prowadzenie dużej firmy.

Jak zdobyć zawód za 100 złotych? Kilka przykładów

Powiedzmy, że chcesz stworzyć swojego bloga w sieci i kreować własną markę. Nie musisz wcale studiować marketingu lub informatyki, aby tego dokonać. Wystarczy, że ustalisz sobie cele i zaczniesz szukać informacji na ten temat w sieci. Cała wiedza jest dostępna od ręki. Jesteś w stanie samodzielnie nauczyć się tworzenia stron internetowych, programowania lub tworzenia grafiki. Możesz pozyskać wiedzę na wybrany temat i oferować swoje usługi jako freelancer na rynku światowym np. na Fiverr.com.

Być może chcesz publikować proste produkty na Amazonie, ale nie wiesz, jak się za to zabrać. W tym wypadku również nie potrzebujesz edukacji formalnej ani dyplomu uczelni wyższej. Wiedzę na ten temat możesz kupić lub nawet zdobyć za darmo. Ostatnio odezwał się do mnie chłopak, który bardzo chciał zacząć przygodę z publikacją, ale nie miał pieniędzy na moje kursy Amazona. W zamian za pomoc w promowaniu tworzonych przeze mnie materiałów na blogu otrzymał ode mnie kurs Produkt 24 za darmo. Dzięki temu nie tylko pozyskał wiedzę z kursu, ale również zaczął uczyć się promocji w sieci, pomagając mi w biznesie.

Możesz również zarabiać, ucząc się jednocześnie nowego zawodu. Wystarczy, że zaczniesz pracować w branży, którą chcesz opanować. Planujesz otworzyć swój lokal lub być barmanem? Idź do pracy w restauracji, a zdobędziesz dużo wiedzy na ten temat i wypłatę do kieszeni. Chcesz wydawać produkty w sieci, ale nie umiesz tego robić? Zacznij pracować dla kogoś, kto to robi, i wykonuj proste prace z tym związane. Zarobisz w ten sposób pierwsze pieniądze, nawiążesz kontakty i zobaczysz, jak wygląda cały proces.

Jak zdobyć zawód za 100 złotych? Skup się tylko na tym, czego potrzebujesz!

Najważniejsze jest zrozumienie i zapamiętanie, że potrzebujesz tylko wąskiego zakresu wiedzy do wykonywania nowego zawodu lub nawet do stworzenia swojej prostej firmy. Oznacza to, że nie musisz wcale poświęcać lat na edukację formalną, zdawać egzaminów i uczyć się od osób, które nie mają nawet doświadczenia praktycznego w danej branży.

Ustal swoje cele zawodowe i zdobądź wiedzę, której potrzebujesz. Kup kilka książek, może kurs online, i poszukaj osób, które mogą Cię czegoś nauczyć. Zaproponuj swoją darmową pomoc – w ten sposób w ciągu kilku miesięcy możesz całkowicie się przebranżowić i zdobyć cenne kontakty.

Dzisiejsze czasy dają nam ogromne możliwości i normalną rzeczą jest zmiana zawodu czy miejsca pracy. Mamy wręcz obowiązek nauki nowych rzeczy, ponieważ rynek zmienia się bardzo dynamicznie. Wielką zaletą obecnej sytuacji jest to, że możemy robić naprawdę wszystko. Świat bardzo się zmniejszył, praca przy komputerze dla klienta z innego kontynentu jest czymś normalnym. Możesz też przeprowadzić się na drugi koniec świata, otworzyć małą (lub dużą) firmę i robić coś, co kilkadziesiąt lat temu było nieosiągalne.

Jak zdobyć zawód za 100 złotych? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu playera). Więcej informacji TUTAJ.

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.