Biznes internetowy - czy jest to biznes dla każdego?

Biznes internetowy – czy jest dla każdego
Biznes internetowy – czy jest dla każdego

W tym wpisie podpowiem czy biznes internetowy w dowolnej formie jest odpowiedni dla każdego. Dowiesz się kiedy jest najlepszy moment, aby wystartować z takim biznesem oraz dla kogo taka droga będzie niekoniecznie dobrym wyborem. Dodatkowo pokażę też kilka pomysłów na biznes w sieci, który ja osobiście prowadzę.

Od razu zaznaczę na początku, że biznes internetowy nie jest dla każdego. Nie ma takiego biznesu, pracy lub zajęcia na świecie, które będzie odpowiednie dla każdego. Co więcej, aby otworzyć własną firmę w sieci należy być również w odpowiednim miejscu w swoim życiu. Co to oznacza?

Kiedy zacząć własny biznes internetowy?

Powiedzmy, że jesteś w trudnej sytuacji materialnej i potrzebujesz szybko pieniędzy. Możesz stwierdzić wtedy, że wystartujesz z własnym biznesem w sieci. Wydawać się to może bardzo dobrym pomysłem, ponieważ biznes internetowy nie wymaga dużego kapitału na start i można prowadzić go ze swojego domu.

Jednak ten typ biznesu (oraz większość innych biznesów również) wymaga myślenia długoterminowego oraz inwestycji (szczególnie Twojego czasu) w początkowej fazie. Oznacza to, że przez pierwsze miesiące, lub nawet dłużej, nie będziesz zarabiać. Tworząc tego typu biznes musisz przede wszystkim inwestować swój czas, pieniądze i dawać wartość swoim klientom.

Biznes internetowy na przykładzie publikacji książek na Amazonie

Przedstawię to na przykładzie publikacji książki na Amazonie, czyli na tym co pomogło mi wyrwać się z pracy na etacie. Aby opublikować książkę musisz zainwestować swój czas i zdobyć wiedzę z zakresu publikacji na Amazonie. Dobrze będzie, jeżeli zainwestujesz też w kurs online, który znacząco skróci Twoją drogę, pokaże cały proces krok po kroku i pozwoli uniknąć wielu bardzo kosztownych błędów.

Następnie należy dobrze zapoznać się z Amazonem, wybrać pierwsze pomysły na produkt i rozpocząć tworzenie pierwszych produktów. Proces od decyzji o starcie do publikacji pierwszej książki zajmuje przynajmniej kilka tygodni. Potem produkt należy jeszcze promować, aby zwiększyć jego sprzedaż. Amazon wypłaci Ci wynagrodzenie dopiero po trzech miesiącach od wygenerowanych sprzedaży, czyli zaczynając dzisiaj z najlepszą wiedzą oraz z dobrymi wynikami sprzedażowymi pierwsze pieniądze otrzymasz dopiero po kilku miesiącach. Dodatkowo model biznesowy publikacji na Amazonie zakłada regularne publikowanie większej ilości produktów, które dopiero z czasem zaczynają generować coraz to większy i automatyczny dochód pasywny. Oznacza to, że dopiero po wielu miesiącach na Twoje konto zaczyna wpływać coraz to większe wynagrodzenie (jeżeli wszystko robisz dobrze i poświęcasz swojemu biznesowi wiele pracy).

Biznes internetowy dał mi wolność i dobre zarobki. Jednak potrzebowałem kilku lat na osiągnięcie tego celu
Biznes internetowy dał mi wolność i dobre zarobki. Jednak potrzebowałem kilku lat na osiągnięcie tego celu.

Jak widzisz Amazon jest bardzo dobrym pomysłem na nowoczesny biznes internetowy, ale on wymaga czasu na stworzenie dobrego dochodu. Jeżeli będziesz sumiennie działać i się uczyć to z czasem możesz sobie zapewnić praktycznie automatyczny dochód pasywny. Jest to możliwe (ja jestem tego najlepszym przykładem), ale wymaga to sumiennej pracy przez przynajmniej wiele miesięcy, a najlepsze efekty otrzymujemy publikując w długiej perspektywie czasowej.

Potrzebujesz regularnych dochodów, aby móc tworzyć własny biznes internetowy

Jeżeli potrzebujesz pieniędzy tu i teraz to biznes internetowy może nie być najlepszą opcją w danym momencie. Wszyscy mamy rachunki do opłacenia i musimy z czegoś żyć. W tym wypadku należy zapewnić sobie stały dochód np. z pracy na etacie. Regularne dochody z pracy pozwolą Ci zaspokoić Twoje potrzeby, odkładać pierwsze pieniądze oraz z czasem inwestować bezpieczną nadwyżkę we własny biznes internetowy.

Nie jesteś w stanie stworzyć pierwszych produktów bez wcześniejszego zabezpieczenia swojej osoby. Aby zlecić nawet prosty produkt na Amazonie potrzeba kilkuset dolarów na inwestycję. Możesz również skupić na publikacji prostych zeszytów, które nie wymagają wkładu własnego. W tym wypadku jednak należy zainwestować sporo swojego czasu, ponieważ tego typu produkty tworzy się samodzielnie.

Nawet w przypadku takiego prostego i praktycznie bezkosztowego biznesu jak publikacja prostych zeszytów warto mieć drugie źródło dochodu w postaci pracy. Ja też przez długi okres czasu jednocześnie pracowałem na etacie jako kelner i menedżer i w tym czasie po godzinach tworzyłem swoje produkty na Amazonie. Jako menedżer restauracji tworzyłem również bardzo wiele produktów w pracy i chyba dlatego tak długo pracowałem na etacie 🙂. Dopiero po osiągnięciu regularnej sprzedaży, stworzeniu bloga oraz po odłożeniu solidnej poduszki finansowej zacząłem myśleć o odejściu z pracy.

W biznesie online nie kieruj się natychmiastową chęcią zysku

W biznes internetowy musisz włożyć dużo wysiłku, aby z czasem odnieść sukces. Kolejnym świetnym przykładem jest blogowanie i tworzenie własnych kursów online. Ja tworząc mojego bloga wraz z kursami online, posiadałem już bardzo dobrze działający biznes na Amazonie oraz wciąż pracowałem w pracy na etacie.

Gdybym chciał tworzyć bloga i od razu na nim zarabiać to prawdopodobnie nic by z tego nie wyszło. Dlaczego? Tworzenie wartościowych treści na blogu nie może wywodzić się z chęci natychmiastowego zysku. Jasne, że mój blog wraz z kursami online zarabia na siebie bardzo dobrze, ale zacząłem go monetyzować dopiero po około pół roku od jego startu.

Przez długi czas pracowałem na etacie jako menedżer restauracji, tworzyłem biznes na Amazonie oraz własnego bloga - lekko nie było
Przez długi czas pracowałem na etacie jako menedżer restauracji, tworzyłem biznes na Amazonie oraz własnego bloga - lekko nie było. 🙂

Gdybym potrzebował pieniędzy szybko to nigdy nie stworzyłbym dobrego bloga, który byłby oparty na wartościowych treściach. Przez długi czas tworzyłem darmowe materiały i robię to dalej, ponieważ blog jest moją wielką pasją i stał się biznesem trochę przy okazji. Dopiero z czasem opublikowałem swoje pierwsze produkty. Blogowanie polega na dawaniu wartości. Monetyzacja bloga to coś co przychodzi dopiero z czasem i jest w pewnym sensie podziękowaniem społeczności z naszą ciężką pracę, którą wykonujemy z darmo. Nie da się tego procesu odwrócić i jeżeli ktoś chce za szybko zarabiać w takim biznesie to niestety może w tym temacie wiele nie ugrać.

Zarabiaj, odkładaj i naucz się podstaw zanim zaczniesz biznes w internecie

Bardzo ważne jest posiadanie fundamentów w postaci wiedzy oraz oszczędności. Dobre produkty na Amazonie, dobrego bloga lub sklep internetowy stworzysz, gdy będziesz posiadać zabezpieczenie finansowe oraz odpowiednią wiedzę.

Ja tworząc pierwszy biznes internetowy na Amazonie posiadałem pracę i podstawowe oszczędności. Niepowodzenie mojej pierwszej książki nie oznaczało dla mnie kryzysu finansowego i mogłem publikować dalej kolejne produkty. Gdybym robił to tylko dla szybkiego zarobku to prawdopodobnie bym nie kontynuował dalej tego biznesu.

Jeżeli myślisz o biznesie internetowym to zadbaj najpierw o regularny dochód. Następnie staraj się regularnie oszczędzać jak największe kwoty, które będą Twoim zabezpieczeniem oraz, które posłużą z czasem na inwestycję w Twój biznes internetowy. W międzyczasie ucz się jak najwięcej. Czytaj książki, które otworzą Ci umysł na nowe możliwości (polecam Fastlane Milionera) oraz korzystaj z wiedzy osób, które już tą drogę mają za sobą. Dopiero jak będziesz gotów na start to podejmij decyzję i działaj. Postaraj się jednak przez jakiś tworzyć swój biznes internetowy i jednocześnie zarabiać w pracy na etacie. Praca ta nie musi być wcale wybitna, ale zapewni Ci ona regularny dochód i pozwoli Ci zaspokoić Twoje potrzeby oraz inwestować regularnie w Twój biznes, który będzie potrzebować czasu na rozwój.

Nie ważne jaki typ biznesu internetowego wybierzesz - pamiętaj, że musisz działać systematycznie i dawać wartość w swoich działaniach. Jeżeli publikujesz książkę na Amazonie to musi być ona wartościowa i opublikowana mądrze na podstawie zdobytej wiedzy. Tworząc natomiast własnego bloga musisz dawać dużo wartości w swoich materiałach i musisz robić to przez długi okres czasu, zanim zdecydujesz się na zarabianie w tym modelu.

Jeżeli uważasz, że chcesz rozpocząć swoją przygodę z biznesem online to zapraszam Cię do skorzystania z mojego darmowego kursu Amazona i biznesu online, gdzie pokazuję kilka modeli biznesu internetowego, który możesz zacząć już dziś.

Biznes internetowy - czy jest dla każdego? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.