Obudź w sobie olbrzyma, czyli Tony Robbins i sztuka podejmowania decyzji

Kolejny raz czytam rewelacyjną książkę Obudź w sobie olbrzyma Anthonego Robbinsa i czuję ogromną chęć podzielenia się z Tobą radami, które można tam znaleźć. Tony Robbins to amerykański doradca życiowy, który motywuje ludzi na całym świecie. W swojej książce pokazuje on jak przy pomocy decyzji aktywnie zmieniać swoje życie na lepsze, czyli dokładnie to samo co ja przedstawiam na moim blogu. W tym poście poznasz sześć krótkich rad, które pomogą Ci zmienić Twoje życie na przestrzeni lat.

Obudź w sobie olbrzyma, czyli Tony Robbins i podejmowanie decyzji
Obudź w sobie olbrzyma, czyli Tony Robbins i podejmowanie decyzji

Sukces wg Tonego Robbinsa to aktywne podejmowanie decyzji. Co to oznacza? Niestety ludzie mają tendencję do odkładania spraw ważnych i unikają podejmowania decyzji. Często myślimy, że to zewnętrzne okoliczności kształtują nasze życie. Jednak to my i nasze decyzje wpływamy na to jak nasze życie będzie wyglądać np. za pięć lub dziesięć lat.

Dlaczego tak jest, że jedna osoba przez całe swoje życie pracuje w kiepskim miejscu i jej życie jest przez to męczarnią? W tym samym czasie inna osoba, która ma nawet gorszy start życiowy, podejmuje realne działania i kształtuje aktywnie swoje życie. Osoba taka szuka możliwości, zmienia pracę na lepszą i na przestrzeni kilku lat okazuje się, że posiada ona ciekawą i bardzo dobrze płatną pracę. Każda z tych osób ma podobne szanse, ale tylko jedna z nich podjęła decyzję oraz aktywne działania w kierunku zmian. Dlaczego to nie Ty masz być tą osobą, która osiąga swój własny sukces?

Obudź w sobie olbrzyma i podejmij decyzję o zmianie

Często nie doceniamy jak wiele można zdziałać w ciągu dziesięciu lat. Może to wydawać się długim okresem czasu, ale ten czas i tak minie. U mnie decyzja o przeprowadzce do Krakowa oraz czytanie inspirujących książek zapoczątkowały wielkie zmiany. Nigdy nie godziłem się na zwykła pracę i podjąłem decyzję, że będę robić w życiu tylko to co będzie sprawiać mi radość. Powiedziałem sobie, że nigdy nie spędzę życia w sposób, który mi nie odpowiada. Nie akceptuję pracy na etacie z przeciętną pensją i codziennego wstawania z łóżka z myślą, że muszę odhaczyć kolejny dzień.

Zaprowadziło mnie to do publikacji pierwszych książek na Amazonie, do ciekawej pracy kelnera, do awansu w pracy oraz finalnie do założenia własnej firmy i do odejścia z etatu. Odnalazłem nowe życie w Krakowie i poznałem wiele wspaniałych osób. Ta jedna decyzja o wyprowadzce i szukaniu lepszego życia w 2013 roku doprowadziła mnie tutaj, gdzie jestem teraz.

Jeżeli narzekasz na swoją pracę to dlaczego nie robisz nic, żeby tą pracę zmienić? Dlaczego każdego dnia chodzisz do pracy, której nie lubisz i w której mało zarabiasz? Nikt przecież z góry nie określił Twojego życia. Podejmując decyzję dzisiaj o tym, że chcesz pracować w lepszym miejscu sprawisz, że wcześniej, czy później lepszą pracę znajdziesz. Ja w moim życiu wiele razy wychodziłem nawet z pracy bez słowa, ponieważ czułem, że tam nie ma dla mnie przyszłości. Można to nazwać nieodpowiedzialnym zachowaniem, ale doskonale wiedziałem, że ta praca mnie w żadne sensowne miejsce w życiu nie zaprowadzi.

Zdecyduj czego chcesz i przystąp do działania

Tony Robbins w swojej książce Obudź w sobie olbrzyma mówi, że właśnie w tej chwili możesz podjąć decyzję, że zmienisz pracę, otworzysz firmę, zaczniesz uprawiać sport, nauczysz się francuskiego lub nawet, że przeprowadzisz się na Karaiby.

Jeżeli nie podoba Ci się Twoja praca to ją zmień. Jeżeli nie czujesz się dobrze w obecnym związku to go zakończ i znajdź dla siebie odpowiedniego partnera. To wszystko jest kwestią podjęcia decyzji. Decyzja podjęta szczerze poskutkuje realnymi działaniami z Twojej strony i zmieni Twoje życie. Pisałem też o tym w poście na temat efektu motyla.

W 2013 roku cierpiałem na depresję, byłem w kiepskim związku, nie miałem pieniędzy i pracy oraz nie posiadałem żadnego planu. Dzisiaj piszę tego posta w swoim wymarzonym mieszkaniu w Krakowie, w garażu podziemnym stoi moje auto i mam do tego wspaniały widok na zamek na Wawelu. Mój biznes na Amazonie oraz blog działają bardzo dobrze, a w mojej głowie pojawiają się kolejne plany na przyszłość. Decyzja podjęta lata temu zdziałała cuda. Nie zaakceptowałem przeciętności. Uważam, że Ty też możesz swoje życie aktywnie kształtować właśnie przy pomocy decyzji.

6 rad z książki Obudź w sobie olbrzyma, które pomogą Ci podejmować decyzje i kształtować własne życie

  1. Zawsze pamiętaj o prawdziwej sile, jaką daje podejmowanie decyzji. Decyzja jest narzędziem, które możesz w każdej chwili wykorzystać.
  2. Pamiętaj, że najtrudniejszym krokiem do osiągnięcia czegokolwiek jest prawdziwe oddanie się czemuś. Podjęcie prawdziwej decyzji. Osiągnięcie czegoś, czego naprawdę chcesz, jest często o wiele łatwiejsze niż podjęcie tej decyzji.
  3. Podejmuj decyzje często. Im częściej podejmujesz decyzje, tym lepiej to robisz.
  4. Wyciągaj wnioski z podejmowanych decyzji. Czasami musisz się potknąć i wyciągnąć wnioski z niepowodzeń, skorygować swój kurs i iść dalej do przodu.
  5. Konsekwentnie wykonuj raz powziętą decyzję, ale nigdy nie upieraj się przy sposobach jej realizacji.
  6. Podejmowanie decyzji sprawia radość. Pamiętaj, że każda decyzja może bardzo zmienić Twoje życie.

Dlatego podejmuj decyzje. Jeżeli coś Ci w Twoim życiu nie odpowiada to podejmij dziś decyzję i działaj w kierunku zmian. Bardzo bym chciał, aby mój blog oraz moja historia zainspirowały Cię do podjęcia nowych decyzji w Twoim życiu, ponieważ naprawdę na przestrzeni kilku lat możesz zmienić dosłownie wszystko. Zachęcam Cię też do przeczytania rewelacyjnej książki Obudź w sobie olbrzyma Tonego Robbinsa, gdzie znajdziesz o wiele więcej bardzo wartościowych rad.

Obudź w sobie olbrzyma, czyli Tony Robbins i sztuka podejmowania decyzji - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.