Podejmowanie decyzji oraz ich skutki po latach

Podejmowanie decyzji oraz ich skutki po latach
Podejmowanie decyzji oraz ich skutki po latach

Dzisiaj wpis motywacyjny, który da Ci do myślenia i zmotywuje do działania. Pokażę Ci dlaczego warto podejmować trudne decyzje i jak bardzo z czasem wpływają one na nasze życie. Czy podoba Ci się miejsce, w którym teraz jesteś? Zadowala Cię Twoje życie i Twoje zarobki? Czy to co robisz codziennie daje Ci radość i sprawia, że stajesz się lepszym człowiekiem? Może jednak stać Cię na więcej? Nie ważne w jakiej jesteś sytuacji życiowej obecnie - pokażę Ci, że podejmowanie decyzji jest kluczem w zmianie naszego życia na lepsze.

Podejmowanie decyzji w życiu na przykładzie Twojego wyglądu

Na początek pokażę Ci prosty przykład. Przyjrzyj się sobie i  zobacz jak wyglądasz. Czy jesteś osobą zadowoloną ze swojego wyglądu? Odpowiedz sobie na to pytanie w myślach. Niezależnie jakiej odpowiedzi udzielisz to Twój wygląd jest efektem Twoich decyzji oraz Twojej dyscypliny

Ja jestem zadowolony z mojego wyglądu. Czuje się i wyglądam dobrze. Jednak kosztuje mnie to trochę wysiłku i niewygody. Biegam kilka razy w tygodniu, chodzę na długie spacery (słucham wtedy podcastów i zdobywam nową wiedzę), jeżdżę na rowerze i ćwiczę każdego poranka. Unikam też nadmiaru cukru i staram się prowadzić zdrowy tryb życia. Moje ciało jest efektem moich decyzji. Tak samo jest w Twoim przypadku - czy Ci się to podoba, czy też nie. 

Moja przemiana na przestrzeni kilku lat - efekt zmiany trybu życia oraz działania. Podejmowanie decyzji o chęci do wielu zmian było dla mnie kluczowe.
Moja przemiana na przestrzeni kilku lat - efekt zmiany trybu życia oraz działania. Podejmowanie decyzji o chęci do wielu zmian było dla mnie kluczowe.

Kiedyś było jednak zupełnie inaczej. Ważyłem więcej i prowadziłem bardzo niezdrowy tryb życia. Nadużywałem alkoholu, paliłem papierosy oraz nie uprawiałem żadnego sportu. Do tego zadawałem się z osobami, które mnie ciągnęły po prostu w dół. Z czasem jednak miałem tego wszystkiego dość i pomimo czekającej mnie niewygody postanowiłem wiele zmienić. Przez lata zmieniałem swoje nawyki. Efektem moich decyzji jest teraz bardzo dobra kondycja i świetny wygląd. Każdy słysząc, że mam 34 lata nie dowierza. To wszystko stało się fundamentem mojego dalszego rozwoju i pozwoliło mi osiągać dalsze sukcesy. Jestem pewien, że w Twoim przypadku to zasada się również sprawdzi.

Sytuacje finansowa i podejmowanie decyzji

Jak inwestujesz swój czas? Pracujesz mądrze i starasz się rozwijać? Czy poświęcasz czas na naukę nowych rzeczy i inwestujesz w wiedzę? Może zamiast tego wolisz może iść na imprezę, pić alkohol lub oglądać telewizję? To wszystko to Twoje decyzje i czy Ci się to podoba, czy też nie - to Twoje decyzje tworzą Twoją sytuację finansową.

Wiosna 2018 - dzień pracy menedżera restauracji w Krakowie, czyli na dachu krakowskiej kamienicy. Na ręce mam ortezę, ponieważ kilka tygodni wcześniej przeleciałem przez kierownicę jeżdżąc na rowerze 🙂

Dawno temu w aspekcie zarabiania nie wychodziło mi nic. Nie mogłem zagrzać miejsca w żadnej pracy i często byłem po prostu bez zajęcia. Było mi ciężko i nie wiedziałem co robić. Jednak dopiero podjęcie decyzji, że chcę zmienić swoje życie pozwoliło mi zmieniać się. Postanowiłem pracować również nad własnym umysłem. Poza ćwiczeniami fizycznymi postanowiłem uczyć się. Czytałem książki oraz inwestowałem w wiedzę. Świadomie podejmowałem decyzje w kierunku zmian. Nie było to łatwe, ani wygodne. Jednak podjęte decyzje oraz działanie sprawiły, że po latach jestem tu gdzie jestem.

Mało zarabiasz? Może myślisz, że to wina Twojego szefa lub otoczenia? Jednak czy pracujesz wystarczająco skutecznie? Dlaczego nie zapewnisz sobie dodatkowego dochodu poza pracą lub po prostu nie zmienisz pracy? To zależy tylko od Ciebie.

Twoje decyzje tworzą Twoje życie

Gdy udało mi się wyjść na prostą i przeprowadzić do Krakowa to wciąż nie byłem zadowolony z moich zarobków jako kelner oraz następnie jako menedżer restauracji. Dlatego po nocach tworzyłem biznes na Amazonie oraz mojego bloga. Inwestowałem w kursy online i pracowałem często ponad siły. Jednak wiedziałem, że tylko ja mogę zmienić moją sytuację. Kilka lat później posiadałem już solidną poduszkę finansową oraz dochód przekraczający kilkukrotnie moją wypłatę w restauracji. Odszedłem z pracy na etacie do własnej firmy. Restauracja po miesiącu upadła, ponieważ właściciel restauracji oraz mój następca menedżer nie udźwignęli ciężaru prowadzenia restauracji. Jak widzisz podejmowanie decyzji miało wpływ nie tylko na moje życie, ale na firmę, w której pracowałem oraz na osoby tam pracujące.

Gdybym zatrzymał się na etapie pracy na etacie jako menedżer restauracji to musiał bym dzisiaj dalej pracować po 6 dni w tygodniu w restauracji. Kilka dni urlopu bywało luksusem (prowadziłem dużą restaurację samodzielnie w centrum Krakowa), ponieważ restauracja pracowała 7 dni w tygodniu od rana do wieczora. Właściciel mieszkał w Warszawie i widywaliśmy się raz na kilka tygodni na dosłownie kilka godzin.

Pływanie z delfinami na Malcie pod koniec 2018 roku. Jakoś udało mi się połączyć pracę menedżera, prowadzenie firmy oraz tygodniowe wakacje.
Pływanie z delfinami na Malcie pod koniec 2018 roku. Jakoś udało mi się połączyć pracę menedżera, prowadzenie firmy oraz tygodniowe wakacje.

Moja świadomie podjęta decyzja pozwoliła mi tworzyć mój biznes przez ponad 2 lata pracując jednocześnie na etacie. Mało kto zrozumie jak ciężko jest prowadzić restaurację samodzielnie, posiadać kilkunastu pracowników z różnych stron świata i jednocześnie rozkręcać biznes online, który ma przynieść wielokrotnie większy dochód, aby móc odejść z pracy menedżera. Wiele osób się śmiało i krytykowało mnie. Praca w restauracji to niezliczone problemy i wyzwania, którym wiele osób przede mną w tej restauracji nie podołało. Ja nie tylko dałem radę (podniosłem restaurację na nogi), ale jednocześnie stworzyłem własną firmę. 

Brak decyzji to najgorsza decyzja, dlatego podejmuj decyzje! (nawet, gdy nie masz pewności)

Czyja to wina, że nic się nie zmienia w Twoim życiu na lepsze? Myślisz, że państwo Ci pomoże lub pracodawca? To Twoje decyzje o braku rozwoju własnej osoby mogą Cię zaprowadzić do sytuacji życiowej, która będzie dla Ciebie bardzo niekorzystna.

Podejmowanie decyzji oraz ich skutki po latach, czyli mała uroczysta kolacja godzinę po ostatnim dniu pracy jako menedżer restauracji. Od tego czasu pracuję wyłącznie nad swoim własnym biznesem.
Podejmowanie decyzji oraz ich skutki po latach, czyli mała uroczysta kolacja godzinę po ostatnim dniu pracy jako menedżer restauracji. Od tego czasu pracuję wyłącznie nad swoim własnym biznesem.

Jeżeli nie będziesz podejmować odważnych i odpowiedzialnych decyzji to inni podejmą te decyzje za Ciebie. Bez Twojego aktywnego działania, planowania i nauki nowych rzeczy nie dojdziesz nigdzie. Nie musisz tworzyć wielkich firm i być multimilionerem (oczywiście można to robić jak ktoś ma ochotę). Chodzi jednak o to, żeby być ze swojego życia zadowolonym i każdego dnia stawać się lepszą osobą. Ciekawe i dochodowe zajęcie, poduszka finansowa, pasja w tym co robisz i pokonywanie samego siebie każdego dnia - to daje nam szczęście i to wszystko jest wynikiem naszych odważnych decyzji.

Twoje otoczenie nie może Ciebie kształtować

Zawsze będą się działy nieprzewidziane rzeczy. Spotkają Cię różne sytuacje i dobrze wiesz o tym, że życie jest trudne. Ale nie możesz sprawić, że to otoczenie będzie Ciebie kształtować. To Ty musisz kreaować swoje życie i pokonywać różne przeszkody, które otoczenie będzie Ci serwować po drodze. Nie twierdzę, że będzie lekko i przyjemnie. Nie daj się jednak. Podejmowanie decyzji będzie kształtować Twoje życie na lepsze. 

Gdyby nie odważne decyzje to nie prowadziłbym dzisiaj biznesu online oraz nie byłbym wolnym człowiekiem. Może dalej mieszkałbym w małym mieście lub w najlepszym wypadku pracowałem od rana do wieczora w restauracji żałując codziennie, że nie zrobiłem nic. Czasu jest dużo i mam wielką nadzieję, że Ty też podejmiesz ważne decyzje i nie będziesz kiedyś żałować lat, które minęły.

Podejmowanie decyzji oraz ich skutki po latach - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.