Otaczaj się lepszymi od siebie, czyli o wpływie otoczenia na nasze życie oraz o poszukiwaniu mentorów

Otaczaj się lepszymi od siebie i znajdź swoich mentorów
Otaczaj się lepszymi od siebie i znajdź swoich mentorów

Nasze otoczenie ma ogromny wpływ na nas oraz na nasze życie. Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy też nie. Ludzie w Twoim otoczeniu mają ogromny wpływ na Ciebie. Dlatego otaczaj się lepszymi od siebie. Tylko jak to zrobić?

Pisałem swego czasu, że Twoje najbliższe otoczenie może Cię ciągnąć w dół i czasem trzeba wiele osób z tego otoczenia po prostu odrzucić. Dzisiaj chcę Ci pokazać jak znaleźć mentorów i inspirację, tak aby codziennie otaczać się lepszymi od siebie.

Kim jest mentor i jak znaleźć własnego mentora?

Mentor to osoba, która będzie Cię uczyć, inspirować i będzie dla Ciebie przykładem do naśladowania. Ja miałem wielkie szczęście w tym aspekcie.

Gdy rozpoczynałem publikować moje pierwsze książki na Amazonie w 2016 roku, podczas promowania jednej z moich książek, poznałem pewnego Belga, który zauważył chyba we mnie potencjał i postanowił mnie uczyć. Posiadał setki produktów na Amazonie w postaci książek oraz własne kursy online na ten temat. Miałem wtedy duże szczęście, ponieważ postanowił on przekazywać mi wiedzę za darmo i motywować mnie do działania.

To właśnie dzięki niemu zrozumiałem, że Amazon to biznes, który ma mi przynieść po prostu zwrot z inwestycji w dłuższej perspektywie czasu. Ja traktowałem swoje książki bardzo osobiście, ale on nauczył mnie tworzenia produktów, które po prostu na siebie zarabiały. Gdyby nie mój wirtualny mentor prawdopodobnie nigdy bym tak rozwinął swojego biznesu na Amazonie, nie otworzył bloga oraz nie rzucił pracy na etacie.

Otaczaj się lepszymi od siebie przy pomocy książek

Nie zawsze mamy jednak szczęście poznać osobiście kogoś kto pomoże nam w osiąganiu naszych celów. Możemy jednak skorzystać z książek, które umożliwiają nam kontakt z wybranymi osobami, które osiągnęły w swoim życiu bardzo wiele.

Otaczaj się lepszymi od siebie przy pomocy książek
Otaczaj się lepszymi od siebie przy pomocy najlepszych książek

Czytając biografie możemy czerpać wiedzę i doświadczenia z całego życia danego autora. Książki kumulują często w sobie wiedzę wielu różnych osób na praktycznie wszelkiego rodzaju tematy. Nie musimy wcale osobiście znać osoby, którą się inspirujemy.

Ja poza moim mentorem z Belgii posiadam wielu innych mentorów, którymi się codziennie inspiruję. Arnold Schwarzenegger, Jacek Walkiewicz, MJ Demarco, Phil Knight, Felix Dennis - to tylko kilka szybkich przykładów z mojej półki z książkami. Codziennie mam moich mentorów obok siebie i każdy z nich wspiera mnie w innej dziedzinie życia.

Arnold Schwarzenegger pokazuje mi, że liczy się wizja naszej osoby oraz, że wszystko jest możliwe. Jacek Walkiewicz inspiruje do stawiania kroków w nieznane. MJ Demarco udowadnia, że można przyśpieszyć proces tworzenia własnego biznesu, a Felix Dennis pokazuje mi po prostu jak zarabiać pieniądze. To tylko kilka szybkich przykładów z mojej domowej biblioteczki, ale chcę Ci pokazać, że Ty też możesz otaczać się lepszymi od siebie. Nawet jeżeli mieszkasz w małym mieście i znalezienie mentora wydaje Ci się niemożliwe. Skorzystaj z książek i znajdziesz swoich mentorów.

Zobacz posta, gdzie przedstawiam 30 książek, które zmieniły moje życie.

Otaczaj się lepszymi od siebie, czyli bądź najsłabszą osobą w swoim otoczeniu

Pracujesz ciężko i chcesz osiągać wiele. Jednak jeżeli będziesz zawsze najlepszą osobą (teoretycznie to dobrze) w swoim otoczeniu to znaczy, że nie rośniesz. Staraj się otaczać osobami przy których Ty będziesz właśnie tą słabszą osobą. Słabszą w sensie umiejętności i doświadczenia. Tylko w ten w sposób będziesz w stanie nauczyć nowych rzeczy, które pomogą Ci iść do przodu.

Otaczaj się zwycięzcami. Jeżeli będziesz mieć na co dzień do czynienia z osobami, które działają i się rozwijają to też taką osobą się staniesz. Konkuruj z tymi osobami w pozytywny sposób i wspierajcie się. Jeżeli będziesz aktywnie działać to z czasem poza inspiracją z książek pojawią się osoby w Twoim otoczeniu, które będą podobne do Ciebie. Będą to może osoby, które mają to co Ty chcesz mieć. Dzięki temu Twój poziom będzie zwiększać się znacząco każdego dnia.

Otaczaj się przegranymi i z czasem na pewno też będziesz przegranym

Pozostając w swojej strefie komfortu i otaczając się przegranymi Ty też staniesz się osobą, która zostanie w tyle. Twoje marzenia i cele nie zrealizują się. Jeżeli chcesz mieć ciekawe życie i osiągać coś więcej to Twoja strefa komfortu musi być regularnie poszerzana. Możliwe to jest właśnie dzięki Twojemu otoczeniu, które jest lepsze od Ciebie i zmusza Cię do działania.

Nie ważne, czy chodzi o piękne ciało, pieniądze, czy wymarzony styl życia - otaczaj się ludźmi, którzy mają to czego Ty pragniesz. Twoje standardy się podniosą, a Ty będziesz upodabniać się do swojego nowego otoczenia. Nie mam tutaj wcale na myśli milionów na koncie i szybkich samochodów. Zarabianie pieniędzy jest tylko jednym z wielu elementów naszego życia. Sukces dla każdego z nas będzie czymś zupełnie innym. Zależy mi na tym, aby każdy z nas zrealizował swój prawdziwy potencjał i na starość czuł, że przeżył wartościowe życie. Może będzie to po prostu życie na własnych zasadach i zarabianie na życie przy pomocy swojej pasji?

Musisz się postarać i dotrzeć do tych ludzi. Kup kilka książek osób, które Cię inspirują i przeczytaj je dokładnie. Zrób notatki i poczuj się jakby te osoby były obok. Pozwól im być Twoimi mentorami w codziennym życiu.

Kiedy stoję przed problemem lub wyzwaniem to często wyobrażam sobie co na moim miejscu zrobiłby, któryś z moich książkowych mentorów. Na podstawie przeczytanych często wielokrotnie książek wiem jak te osoby myślą. Jak poradziłyby sobie w danej sytuacji i co ja mogę zrobić?

Moi mentorzy są zawsze obok mnie. Pomimo tego, że nawet mnie nie znają to ich wiedza oraz doświadczenie pomagają mi w codziennym życiu i podnoszą moje standardy.

Zawsze, gdy brakuje mi motywacji np. do biegania przypominam sobie książkę Davida Goggins’a, który jest chyba najtwardszym sportowcem na świecie. Jego słowa towarzyszą mi zawsze podczas sportu i nie pozwalają mi się poddać.

David Goggins to chyba najtwardszy sportowiec. Jego książka Can't Hurt Me to jedna z najlepszych książek o walce z samym sobą
David Goggins to chyba najtwardszy sportowiec. Jego książka Can't Hurt Me to jedna z najlepszych książek o walce z samym sobą

W czasach internetu masz dostęp do ludzi z całego świata

Ludzie w życiu mogą Cię inspirować, albo ciągnąć w dół. Wybieraj uważnie swoje otoczenie. W dzisiejszych czasach poza książkami możesz inspirować się też wspaniałymi osobami używając YouTube oraz wielu innych platform. Możesz być w kontakcie z osobami z całego świata, które też chcą coś zmienić.

Jednak nie oczekuj zmian, jeżeli będziesz otaczać się negatywnymi osobami. 

Otaczaj się lepszymi od siebie i znajdź swoich mentorów - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.