Zobacz jak wygląda mój dzień i poznaj moje sposoby na produktywny dzień

Dobrze zorganizowany i produktywny dzień to wg mnie klucz do sukcesu. W tym wpisie pokażę Ci dokładnie jak ja spędzam swój dzień, aby być bardziej produktywnym. Będzie to opis typowego dnia mojej pracy i nie tylko, czyli moja codzienna rutyna. Bez wodotrysków i szaleństw, ale dzięki tej rutynie rzuciłem etat i prowadzę własny biznes w postaci publikacji książek na Amazonie oraz blogowania.

Produktywny dzień: zobacz jak wygląda mój dzień + 5 WSKAZÓWEK
Produktywny dzień: zobacz jak wygląda mój dzień + 5 WSKAZÓWEK

Przedstawię Ci tutaj kilka moich sposobów na to jak dobrze rozpocząć i wykorzystać każdy dzień. Uważam, że dzień mądrze zaplanowany i dobrze wykorzystany daje nam wiele korzyści. Produktywny dzień powtarzany regularnie to w dłuższej perspektywie czasu sukces. Jeżeli nauczysz się świadomie i produktywnie spędzać każdy dzień to jesteś w stanie zrealizować nawet te trudne cele oraz zdobędziesz dużo satysfakcji z własnych dokonań. Jak taki dzień wygląda w takim razie u mnie?

Pobudka i nawodnienie

Solidne nawodnienie z rana pozwala nam obudzić się zdecydowanie szybciej
Solidne nawodnienie z rana pozwala nam obudzić się zdecydowanie szybciej

Produktywny poranek to produktywny dzień. Mój typowy dzień zaczynam około godziny 7:00 rano. Wstaję bez budzika i preferuję raczej wczesną pobudkę. Po przebudzeniu pierwszą rzeczą, którą wykonuję (nie licząc porannej toalety) to dobre nawodnienie organizmu. Duża szklanka wody doskonale budzi mnie po długiej nocy, podczas której nasze ciało dość mocno się odwadnia.

Bardzo proste ćwiczenia

Następnie przychodzi czas na proste ćwiczenia, które zajmują mi maksymalnie 10 minut. W tle obowiązkowo energiczna muzyka ze Spotify. Celem tych ćwiczeń jest przede wszystkim obudzenie mojego organizmu i pobudzenie krążenia. Jakie ćwiczenia wykonuję o poranku?

Produktywny dzień najlepiej zacząć od porannych ćwiczeń
Produktywny dzień najlepiej zacząć od porannych ćwiczeń

Proste naciąganie i skłony - kilka razy
Skręty tułowia - 20 powtórzeń
Pompki - 25 powtórzeń
Przysiady z uniesieniem rąk - 20 razy
Rozciąganie na macie - kilka razy

Tak naprawdę każde proste ćwiczenia świetnie się sprawdzą. Chodzi jedynie o to, aby się obudzić i rozruszać nasze ciało. Nie uprawiam zazwyczaj o poranku instensywnego sportu, gdyż lubię robić to później i traktować sport jako przerwę w pracy lub relaks na koniec dnia.

Rozciąganie to proste i bardzo niedoceniane ćwiczenie
Rozciąganie to proste i bardzo niedoceniane ćwiczenie

Afirmacje i pozytywna motywacja

Po prostych ćwiczeniach przeznaczam kilka minut na czytanie afirmacji. Mam swój zestaw pozytywnych zdań, które po prostu motywują mnie i poprawiają mi humor. Są to zarówno afirmacje motywacyjne, jak i afirmacje typowe biznesowe.

Afirmacje to solidna dawka motywacji o poranku
Afirmacje to solidna dawka motywacji o poranku

Planowanie dnia w terminarzu tygodniowym, czyli zadanie dzienne do wykonania

Dobrze zaplanowany dzień to produktywny dzień
Dobrze zaplanowany dzień to produktywny dzień

Następnie przychodzi czas na przejrzenie zadań na nadchodzący dzień oraz ewentualne dodanie nowych. Przede wszystkim polecam zakupić sobie terminarz z rozpiską tygodniową, w którym można zaplanować wszystkie czynności do wykonania na dany dzień oraz na cały tydzień. Ja zapisuję sobie kilka zadań na dany dzień do wykonania i po prostu muszę je wykonać. Czasami jest to jedna większa rzecz do zrobienia, a czasami wiele pomniejszych. Może być to nawet wykonanie ważnego telefonu lub praca nad czymś większym. Mają być to ważne rzeczy, które pchają nasze życie i nasz biznes do przodu. Więcej o wykonywaniu zapisanych zadań pod koniec tego wpisu i uważam, że jest to jeden głównych czynników sukcesu.

Zimny prysznic z rana

Zimny prysznic z rana to trudne, ale bardzo wartościowe ćwiczenie
Zimny prysznic z rana to trudne, ale bardzo wartościowe ćwiczenie

Następnie czas na szybki zimny prysznic. Jest to niesamowita metoda na obudzenie się i wzmocnienie naszej psychiki. Przyznaję, że od jakiegoś przestałem stosować zimne prysznice. Dlaczego? Od czasu zakupu nowego mieszkania (mieszkam wysoko - na ósmym piętrze) zimna woda w kranie nie jest praktycznie w ogóle zimna. Wynika to prawdopodobnie właśnie z wysokiego piętra, na którym znajduje się moje mieszkanie oraz z faktu, iż woda ciepła jest doprowadzana z zewnątrz. Letnia woda niestety nie daje już takiego efektu. Jednak, gdy tylko mam możliwość wzięcia prawdziwie zimnego prysznica to zawsze korzystam z takiej okazji.

Śniadanie

Moje śniadanie wygląda zazwyczaj podobnie i preferuję tłuste jedzenie. Na moim stole praktycznie zawsze są jajka w postaci jajecznicy na maśle klarowanym lub jajka na twardo. Do tego łyżka majonezu, czasem awokado i kawałek pieczywa. Również warzywa w postaci ogórka, rzodkiewki lub pomidora koktajlowego są mile widziane. Czarna kawa jest oczywiście obowiązkowa. Cukru unikam prawie we wszystkich potrawach i dodaję jedynie pół łyżeczki do kawy.

Produktywny dzień - moje śniadanie
Produktywny dzień - moje śniadanie

Odszedłem już dawno od jedzenia o poranku wszelkiego rodzaju słodkich rzeczy. Niestety promuje się często jedzenie o poranku płatków śniadaniowych. Połączenie cukru ze zbożami jest wg mnie złym pomysłem, gdyż skutkuje to szybkimi spadkami energii. Tłuste śniadanie daje nam natomiast przyjemny efekt nasycenia oraz długotrwale czujemy się najedzeni (czyli jemy mniej). Tłusto nie znaczy wcale kalorycznie, gdyż nie jem dużych porcji i pomimo tłustych dań dostarczam rozsądną liczbę kalorii.

Praca, czyli mój biznes online

Po motywującym poranku oraz po dobrym śniadaniu czas na pracę. Jak pewnie wiesz zajmuję się biznesem online. Publikuję eBooki i proste produkty na Amazonie w postaci książek. Do tego tworzę bloga, którego właśnie czytasz. Po śniadaniu siadam do pracy i wykonuje zadania zapisane wcześniej w terminarzu. W ten sposób powstają moje wpisy na blogu, filmy na YouTube oraz produkty na Amazonie.

Produktywny dzień - moje stanowisko pracy
Produktywny dzień - moje stanowisko pracy

Podczas pracy przy komputerze staram się robić regularne przerwy. Jeżeli akurat wypada mi trening biegowy to po około dwóch godzinach pracy ubieram buty do biegania i poświęcam godzinę na bieganie. Następnie szybki prysznic i godzina dalszej pracy przed obiadem. Jak widzisz nie staram się pracować bezustannie przez wiele godzin i robię sobie przerwy w trakcie pracy.

Przerwa na obiad i dalsza praca

Około godziny 13:00 przerywam pracę i przenoszę się z mojego biura do salonu z kuchnią. W tym czasie przygotowuję posiłek i daję sobie około godziny czasu na gotowanie oraz na relaks. Nie będę wchodził w szczegóły co jem, bo z tym bywa różnie i nie jest to blog kulinarny 🙂. Jednak nie ma nic lepszego niż oderwać się na godzinę od pracy i przyrządzić sobie posiłek. Jeszcze jakiś czas temu wychodziłem do restauracji obok i po prostu zamawiałem obiad. Nie wspominając już nawet kilku lat przepracowanych w restauracji kiedy to praktycznie zapomniałem co to jest gotowanie.

Po przerwie "lunchowej" kontynuuję pracę i wykonywanie moich zapisanych zadań do około godziny 17:00. W tym czasie staram się zamknąć większość spraw, które sobie zaplanowałem w terminarzu. W trakcie pracy robię sobie zazwyczaj jeszcze krótką przerwę na kawę w mojej loggi z widokiem na Kraków i Wawel.

Tak wygląda mój rutynowy dzień - ubiór całkowicie dowolny
Tak wygląda mój rutynowy dzień - ubiór całkowicie dowolny

O godzinie 17:00 moja narzeczona Paulina (wkrótce żona) wraca z pracy i wspólnie spędzamy czas. Zazwyczaj przygotowujemy razem kolację i relaksujemy się w domowym zaciszu.

Wieczór i pracy ciąg dalszy

Po popołudniowym relaksie lubię jeszcze wrócić do pracy. Około godziny 19:00 - 20:00 poświęcam również trochę czasu na wykonanie swoich zadań. Lubię na wieczór zostawić sobie sprawy przyjemniejsze i nie wymagające wiele skupienia.

Jeżeli akurat tego dnia nie uprawiałem sportu to wieczorami również idę biegać lub wybieram się na rower. Od czasu do czasu pozwalam sobie na dobry film lub serial na Netfliksie. Dzień kończę raczej wcześnie, bo około godziny 22:00. Jeżeli akurat jestem w trakcie czytania książki to poświęcam wieczór na lekturę. Ostatnio również praktykuję medytację, która fajnie się sprawdza również jako wieczorny relaks oraz ćwiczenie naszego umysłu.

Medytacja o dowolnej porze dnia daje nam ulgę w świecie przepełnionym informacjami
Medytacja o dowolnej porze dnia daje nam ulgę w świecie przepełnionym informacjami

Jak widzisz mój dzień nie dzieli wyraźnie na pracę oraz na odpoczynek. Lubię przeplatać sobie cały dzień pracą oraz innymi obowiązkami. Często pracę wplatam w różne wolne godziny i pory dnia, które mi akurat pozostają. Tak naprawdę bardzo lubię to co robię i nie muszę się specjalnie zmuszać do pracy. Nie traktuję pracy jako czynności zupełnie "innej" niż pozostałe, które wykonuję danego dnia. Sport, praca, medytacja, relaks, relacje - wszystko to są ważne elementy życia i  każdy z tych elementów wymaga trochę dyscypliny. Jeżeli wyjeżdżam to zabieram laptopa i nie pozostawiam mojej pracy całkowicie - jedynie ją znacząco ograniczam. Jeżeli mam więcej czasu to skupiam się natomiast bardziej na pracy.

5 podstawowych sposobów na produktywny dzień:

Przedstawię Ci teraz kilka bardzo podstawowych sposobów na produktywny dzień. Uważam, że każdy kto dba o dobrą organizacje własnego dnia jest w stanie np. w ciągu roku osiągnąć wiele w swoich działaniach. Sukces to nie talent, tylko systematyczność i działanie (to jedna z moich afirmacji). Żeby osiągać rzeczy trochę większe musimy po prostu ATAKOWAĆ regularnie nasze cele. Codziennie po trochu i w ciągu roku zdziwisz się jak dużo zostało zrobione.

Wydanie np. jednego zeszytu na Amazonie może zająć nie więcej niż 15 minut. Teraz sobie wyobraź, że codziennie od poniedziałku do piątku poświęcasz pół godziny na wydanie dwóch prostych produktów. Jeżeli poświęcisz w ten sposób 300 dni w roku to wydasz 600 produktów, które na pewno przyniosą Ci dochód pasywny. Jeżeli zrobisz to mądrze to możesz zmienić bardzo dużo w swoim życiu. A co jeżeli będziesz zawzięcie planować każdy dzień, uczyć się i wydawać po 5 produktów dziennie? To tylko przykład, ale ja tak zrobiłem i w kilka miesięcy odniosłem duży sukces. Zasady przedstawione poniżej pomogą Ci we wszystkim co tylko chcesz osiągnąć. Po prostu działaj codziennie i stopniowo.

1. Zadania do wykonania, czyli podstawowa zasada mojej produktywności

Moją podstawową zasadą jest ustalanie sobie kilku rzeczy do wykonania w ciągu każdego dnia. Może to być napisanie artykułu na bloga, nagranie filmu na mój kanał na YouTube lub wydanie kilku prostych produktów na Amazonie. W tym planie dziennym zamieszczam też np. trening biegania lub inne ważne (niekoniecznie biznesowe) sprawy do zrobienia. Cały sens w tym, aby rozpisać sobie kilka zadań, które mamy wykonać i faktycznie zrealizować je w ciągu dnia. Każde wykonane zadanie skreślam i przechodzę do następnego.

Jeżeli nawet nie uda mi się wykonać, któregoś z zadań to mam czas do końca dnia i mogę do niego powrócić np. wieczorem. Na koniec tygodnia doskonale widać, czy wszystko zostało wykonane. Jeżeli przez 5-6 dni w tygodni będziesz rozpisywać sobie zadania ważne dla Ciebie i dla Twojego życia to zdziwisz się jak dużo w ciągu dnia i tygodnia można zrobić w ten sposób.

Dodatkowo jest to najlepszy sposób budowania pewności siebie. Wieczorem widzisz swoje dokonania i jeżeli zadania pozostają niewykonane to doskonale o tym wiesz i nie możesz udawać przed sobą, że nic się nie stało. Taki reżim pracy nie jest łatwy do udźwignięcia, ale jest konieczny do osiągania naszych celów. Jeżeli przez większą część roku będziesz w ten sposób planować swoje dni i tygodnie to dosłownie w ciągu roku możesz swoje życie odmienić całkowicie. Regularna praca w ten sposób pozwoliła mi stworzyć dwa biznesy (Amazon i blogowanie) w ciągu niecałych trzech lat i odejść z etatu na rzecz własnej firmy. Trzy lata takiej pracy były trudne, ale zdecydowanie było warto.

2. Poranne nawyki, czyli produktywny poranek

O porannych nawykach pisałem już wielokrotnie i jest to niesamowite ćwiczenia dla naszego umysłu. Pozytywne nastawienie się pomaga nam bardzo dobrze wykonywać czekające nas zadania. Zapraszam do posta o porannych nawykach, w którym znajdziesz więcej na ten temat.

3. Trochę sportu, czyli aktywny odpoczynek

Znajdź czas na ruch - szczególnie jeżeli Twoja praca jest pracą siedzącą. Nic tak nie dodaje energii jak przerwa w pracy w postaci dowolnego sportu. Może być to bieganie, ćwiczenia w domu, joga, rozciąganie, rower lub cokolwiek innego. Ważne jest, aby się na chwilę oderwać i wzmocnić nasze ciało. Dzięki temu nasz umysł będzie również silniejszy. Nasz organizm potrzebuje ruchu, aby dobrze funkcjonować i unikać schorzeń.

4. Krótkie przerwy w pracy

Praca (szczególnie na komputerze) bywa bardzo monotonna. Co godzinę staraj się więc robić krótką przerwę i odejść całkowicie od komputera. Warto wtedy wstać, popatrzeć w dal (nasze oczy tego bardzo potrzebują) i zrobić np. kilka przysiadów. Wiem, że czasem trudno się oderwać, ale uwierz mi trzeba to zrobić 🙂.

5. Skupienie, czyli nie daj sobie przeszkadzać

W samodzielnej pracy niestety jesteśmy narażeni na wiele rozpraszaczy. Pracując w domu łatwo dać się ponieść wykonywaniu innych obowiązków. Jednak musisz skupić się na realizacji celów wyznaczonych w punkcie pierwszym. Daj innym wyraźnie do zrozumienia, że pracujesz i że nie można Ci przeszkadzać. Wycisz telefon oraz unikaj mediów społecznościowych. Wykonuj jedno zadanie w danej chwili i te mniej ważne sprawy został na późniejsze godziny.

Mam nadzieję, że przedstawione sposoby pomogą Ci lepiej zorganizować Twoje dni. Produktywny dzień to dobrze spędzony dzień, który daje nam ogromną radość. Napisz w komentarzu co myślisz. Jeżeli masz własne sposoby na produktywny dzień to podziel się z nimi tutaj. Powodzenia!

Produktywny dzień - jak wygląda mój dzień? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.