Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód

Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód
Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód

W tym artykule pokażę Ci jak kilka źródeł dochodu może zmienić Twoją sytuację życiową. Opowiem Ci jak ja dzięki stworzeniu dodatkowych dochodów z czasem przekształciłem je w moje główne źródło utrzymania i jak dzięki temu rzuciłem posadę menedżera restauracji. Pomogę Ci w zmianie Twojego życia na lepsze i pokażę Ci 6 pomysłów na dodatkowe źródła dochodu.

Dlaczego kilka źródeł dochodu?

Wszyscy szukają sposobu na lepsze zarobki i polepszenie swojej sytuacji życiowej. Ale jak wiele osób tak na prawdę pracuje ciężko i szuka dodatkowego zarobku po godzinach? Może pracujesz na etacie lub może jeszcze się uczysz. Szukasz pomysłu na biznes i na lepsze zarobki?

Im szybciej zrozumiesz, że zarabianie większych pieniędzy (przynajmniej na początku) wymaga wielu wyrzeczeń tym lepiej dla Ciebie. Żeby zarabiać dużo należy mieć rozwinięty własny biznes, swoją markę, własne produkty itd. Ja osobiście posiadam prawie sześćset produktów na Amazonie, które zapewniają mi już od kilku lat całkowicie pasywny dochód. Do tego prowadzę biznes (bloga), który świetnie zarabia na sprzedaży kursów online oraz daje mi wielką satysfakcję. Dzięki tym dwóm źródłom dochodu zrezygnowałem z pracy na etacie, która przez długi czas była moim głównym źródłem utrzymania. Jak tego dokonałem?

Kilka źródeł dochodu wymaga poświęceń

Przynajmniej na początku tworzenia tych nowych źródeł. Powiedzmy, że pracujesz na etacie i chcesz tak jak ja stworzyć sobie dodatkowe źródła dochodu. Może chcesz po prostu zarabiać dodatkowe pieniądze, albo może nawet z czasem będziesz chcieć się poświęcić całkowicie nowemu zajęciu. Co należy zrobić?

Musisz bardzo ciężko pracować po kilkanaście godzin na dobę, ponieważ prawdopodobnie nie możesz jeszcze zrezygnować ze swojego dotychczasowego zajęcia. Taka jest cena stworzenia kolejnego źródła zarobku dla Ciebie. Ja pracowałem praktycznie bez przerwy tworząc moje produkty na Amazonie. Zarządzałem restauracją (praca bardzo pochłaniająca) i w wolnych chwilach publikowałem książki oraz proste produkty w formie książek na Amazonie. Z czasem doszedłem do w pełni automatycznej sprzedaży na poziomie nawet 3500 sztuk na miesiąc. Biznes na Amazon dał mi z czasem pasywny dochód, poduszkę finansową i przekonanie, że mogę stworzyć sobie drugie źródło przychodu.

Jakie dodatkowe źródła dochodu tworzyć?

Jestem zdania, że bardzo dobrym pomysłem jest tworzenie źródeł dochodu jak najbardziej automatycznych. Amazon i publikowanie książek dały mi w pełni automatyczny dochód, który mogłem uruchomić pracując jednocześnie na etacie. Moje oszczędności rosły, a ja wciąż pracowałem na etacie. Postanowiłem z etatu nie rezygnować i stworzyć jeszcze jedno źródło dochodu.

Wystartowałem wtedy z moim blogiem Od Kelnera Do Milionera, który opiera się na moich pasjach oraz pomaga mi tworzyć markę osobistą. Z czasem wprowadziłem kilka kursów online oraz afiliację na moim blogu. To był strzał w dziesiątkę i dzięki temu powstało kolejne źródło mojego dochodu. Ani się obejrzałem i dochód z książek na Amazonie oraz dochód z mojego bloga wielokrotnie przewyższały każdego miesiąca moją pensję menedżera. Moja poduszka finansowa stawała się coraz większa, a na moje zarobki składały się już trzy źródła dochodu.

Z czasem odrzuć najsłabsze źródła dochodu

Pensja menedżera restauracji stała się z czasem najmniejszym źródłem dochodu w porównaniu do pozostałych. Jak to się skończyło? Pojechałem do Warszawy do mojego szefa i dumnie ogłosiłem, że rezygnuję z zarządzania restauracją w Krakowie (prowadziłem jako menedżer samodzielnie restaurację w Krakowie, która należała do sieci składającej się z pięciu restauracji w Polsce). Dodam, że po moim odejściu restauracja w Krakowie szybko podupadała i po miesiącu od mojego odejścia została sprzedana. W restauracji tej pracowałem przez ponad pięć lat. Zaczynałem jako kierowca, następnie byłem kelnerem i ostatnie dwa i pół roku zarządzałem nią jako menedżer.

Uwierz w swoje możliwości

Jak widzisz bardzo ciężka praca nad dodatkowymi źródłami dochodu opłaciła się. Przez długi czas pracowałem ponad siły i posiadałem aż trzy źródła dochodu - pensję menedżera, zarobki ze sprzedaży książek na Amazonie oraz zarobki z bloga. Z czasem odrzuciłem najsłabsze źródło dochodu, które notabene pochłaniało najwięcej mojego czasu (praca na etacie). Gdyby nie moja decyzja (wydanie pierwszych książek na Amazonie) kilka lat temu to dzisiaj musiałbym pracować dalej po sześć dni w tygodniu jako menedżer. Jednak ciężka praca, odwaga i wiara we własne możliwości doprowadziły mnie do zdecydowanie lepszych zarobków oraz co najważniejsze do zupełnie innego życia.

Mam wielką nadzieję, że moja historia zainspiruje Cię do szukania pomysłów na dodatkowe źródła dochodu i do zmiany swojego życia. Uważam, że każda pracowita osoba jest w stanie stworzyć sobie kilka źródeł dochodu i zarabiać więcej. Poniżej przedstawiam Ci pomysły na kilka źródeł dochodu, które możesz stworzyć niezależnie od swojej sytuacji życiowej.

Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód:

1. Sprzedaż eBooków na Amazonie

Na Amazonie możesz publikować własne eBooki i sprzedawać je na całym świecie. Ja od tego zaczynałem i moja trzecia książką była bestsellerem w swojej kategorii.

2. Sprzedaż książek papierowych na Amazonie

Możesz również sprzedawać książki papierowe drukowane na żądanie. Dzięki tej opcji można publikować wersje papierowe swoich eBooków lub bardzo proste produkty w postaci zeszytów.

3. Blogowanie

W tym modelu możesz połączyć swoją pasję z biznesem i stworzyć np. sklep internetowy oparty na dowolnych produktach i na wybranej niszy. Jest to moje ulubione źródło dochodu, gdyż poza zarobkami daje mi dużo satysfakcji.

4. Afiliacja

W połączeniu z blogowaniem afiliacja może być fajnym dodatkiem lub głównym źródłem zarobku.

5. Sprzedaż kursów online

Kursy online to główny sposób zarabiania na moim blogu. Moi czytelnicy mogą skorzystać z wiedzy oferowanej przeze mnie i dowiedzieć się jak np. wydać własną książkę na Amazonie.

6. Praca dodatkowa

Możesz też po prostu dorabiać po godzinach własną pracą. Uważasz, że mało zarabiasz? Zacznij pracować jako kelner w restauracji lub znajdź inną dodatkową pracę. Znam wiele osób, które pomimo dobrego etatu pracują jako np. kelnerzy i tworzą sobie dzięki temu solidne dodatkowe źródło dochodu. Nie lekceważ możliwości dorabiania po godzinach, gdyż to pomoże Ci odłożyć kapitał na może pierwszy biznes lub na czarną godzinę.

Ostatnio był u mnie pan, który pracuje w korporacji i na prawdę dobrze tam zarabia. Jednak wieczorami dorabia również jako elektryk i prowadzi swoją firmę po godzinach. Jest to jego hobby i kolejne źródło dochodu. Jak jest Twoja wymówka?

Zapisz się na DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE, w którym pokazuję dokładnie jak ja zarabiam na opisanych powyżej modelach biznesowych.

Kilka źródeł dochodu - podsumowanie

Wiele osób narzeka na własne zarobki, a często takie osoby wolny czas po pracy spędzają na obijaniu się. Masz wolne wieczory i weekendy? Zacznij może swój biznes online. Nie masz oszczędności lub kapitału na pierwszy mały biznes? Idź do dodatkowej pracy i odkładaj wszystko co zarobisz. Możesz zarabiać o wiele więcej niż w swojej obecnej pracy na etacie i wcale nie musisz od razu z tej pracy rezygnować.

Wystarczy chcieć mieć kilka źródeł dochodu oraz mieć chęć lepszego życia. Dorzuć do tego trochę działania z Twojej strony i zobaczysz zmiany w swoim życiu. Nic tak nie motywuje jak chęć do zmian oraz niezadowolenie z własnej sytuacji. Chcesz mieć więcej? To bierz się do pracy, ponieważ doba ma 24 godziny. 

Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  3 replies to "Kilka źródeł dochodu – 6 pomysłów na dodatkowy dochód"

  • Justyna

   Witam serdecznie. A jakie miał by Pan pomysły na dodatkowy zarobek dla mamy 3 dzieci (samotnie wychowuję)? Mam wykształcenie wyzsze- filologia germańska. Pracuję na etacie od8 do 14.

   • Tomasz Micherda

    Cześć, wszystko zależy od tego co tak naprawdę umiesz lub czego chcesz się nauczyć. Zapłatę otrzymasz zawsze za wniesioną wartość dla innych. W Twoim wypadku zdecydowanie praca w domu. Ja poszedłem w Amazona (tworzenie produktów, grafika, SEO) oraz w bloga i w kursy online. Zakładam, że potrafisz język niemiecki – może tłumaczenie za pomocą portalów typu Fiverr https://odkelneradomilionera.pl/fiverr/ albo prowadzenie bloga na wybrany temat. Oczywiście zawsze zachęcam do spróbowania sił na Amazonie nawet w prostych produktach.

  • Tomasz Micherda

   Masz pytanie? Napisz w komentarzu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.