Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód

Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód
Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód

W tym artykule pokażę Ci jak kilka źródeł dochodu może zmienić Twoją sytuację finansową i opowiem jak ja dzięki stworzeniu dodatkowych dochodów z czasem przekształciłem je w moje główne źródło utrzymania oraz jak przy okazji rzuciłem posadę menedżera restauracji. 

Dlaczego kilka źródeł dochodu?

Może pracujesz na etacie lub jeszcze się uczysz. Jesteś tutaj, ponieważ szukasz pomysłu na biznes i na lepsze zarobki, ale wszyscy przecież chcą lepiej zarabiać i poprawiać swoją sytuację finansową. Jednak jak wiele osób tak na prawdę pracuje ciężko i faktycznie szuka dodatkowego zarobku po godzinach? Otóż pewnie tylko nieliczni robią coś w tym kierunku, a cała reszta tylko rozmyśla.

Im szybciej zrozumiesz, że zarabianie większych pieniędzy (przynajmniej na początku) wymaga wielu wyrzeczeń tym lepiej dla Ciebie. Żeby zarabiać dużo należy mieć rozwinięty własny biznes, swoją markę, własne produkty itd. Ja osobiście posiadam prawie sześćset produktów na Amazonie, które zapewniają mi już od kilku lat całkowicie pasywny dochód. Do tego prowadzę biznes w postaci bloga oraz sklepu internetowego, który świetnie zarabia na sprzedaży kursów online oraz daje mi wielką satysfakcję. Dzięki tym dwóm źródłom dochodu zrezygnowałem z pracy na etacie, która przez długi czas była moim głównym źródłem utrzymania. Jak tego dokonałem?

Kilka źródeł dochodu wymaga poświęceń

Zmiana bywa bolesna i niewygodna. Stworzenie czegoś nowego, przynajmniej na początku, wymaga sporego poświęcenia. Powiedzmy, że pracujesz na etacie i chcesz tak jak ja stworzyć sobie dodatkowe źródła dochodu. Może chodzi Ci tylko o zarobienie dodatkowych pieniędzy do obecnej pracy, ale może będzie to z czasem całkowite zrezygnowanie z dotychczasowego zajęcia.

Zabrzmi to może trywialnie, ale musisz bardzo ciężko pracować po kilkanaście godzin na dobę, ponieważ prawdopodobnie nie możesz jeszcze zrezygnować ze swojego dotychczasowego zajęcia. Taka jest cena stworzenia kolejnego źródła zarobku dla Ciebie i dla każdego kto chce coś zmienić. Żeby przejść np. z pracy na etacie do własnego biznesu lub dokonać dużej zmiany należy zrezygnować niestety z przyjemności i wolnego czasu. Jednak pamiętaj, że ten trudny okres nie będzie trwać wiecznie. Ja pracowałem praktycznie bez przerwy tworząc moje produkty na Amazonie. Zarządzałem jednocześnie restauracją (praca bardzo pochłaniająca) i w wolnych chwilach publikowałem książki oraz proste produkty w formie książek na Amazonie. Z czasem doszedłem do w pełni automatycznej sprzedaży na poziomie nawet 3500 sztuk na miesiąc w najlepszych miesiącach (okres przedświąteczny). Biznes na Amazon dał mi pasywny dochód, poduszkę finansową i przekonanie, że mogę stworzyć sobie drugie źródło przychodu. Taki wypracowany samodzielnie pasywny dochód dał mi zupełnie inną perspektywę i otworzył mnie na nowe możliwości. Dodatkowy zarobek podczas wykonywania pracy na etacie daje nam nowe spojrzenie na naszą pracę. Czujemy wtedy, że nie jesteśmy tak bardzo od tej pracy uzależnieni oraz zaczynamy zmieniać własne przekonania dotyczące zmian.

Jakie dodatkowe źródła dochodu tworzyć?

Jestem zdania, że bardzo dobrym pomysłem jest tworzenie źródeł dochodu względnie automatycznych. Amazon i publikowanie książek dały mi praktycznie w pełni automatyczny dochód, który mogłem uruchomić pracując jednocześnie na etacie. Moje oszczędności rosły, a ja wciąż pracowałem w restauracji. Postanowiłem jednak z etatu nie rezygnować i stworzyć sobie jeszcze jedno źródło dochodu. Etat mogłem wprawdzie zostawić już wcześniej, ale mimo wszystko przekonania w mojej głowie blokowały mnie przed odejściem z etatu. Do tego moja praca pozwalała mi tworzyć produkty w trakcie czasu pracy. Było to wygodne, ponieważ jako menedżer restauracji poświęcałem kilka godzin dziennie na publikowanie produktów na Amazonie, a kucharze robili obiad za darmo. Moja praca często wymagała bezczynnej obecności i postanowiłem ten czas mądrze wykorzystać. Nawet mój mentor z Belgii, który radził sobie bardzo dobrze na Amazon KDP, wciąż pracował na nocne zmiany w swojej firmie, ponieważ charakterystyka jego pracy pozwalała mu spędzać większość tego czasu nad własnymi sprawami.

Z czasem wystartowałem również z moim blogiem Od Kelnera Do Milionera, który opiera się na moich pasjach oraz pomaga mi tworzyć markę osobistą. Opublikowałem w ciągu pierwszego roku działalności bloga kilka kursów online oraz dorzuciłem do tego zarobek z afiliacji. To był strzał w dziesiątkę i dzięki temu powstało kolejne źródło mojego dochodu, które z czasem nawet przegoniło przychodu z Amazona. Ani się obejrzałem i dochód z książek na Amazonie oraz dochód z mojego bloga wielokrotnie przewyższały każdego miesiąca moją pensję menedżera. Moja poduszka finansowa stawała się coraz większa, a na moje zarobki składały się już trzy źródła dochodu.

Odrzuć najsłabsze źródła dochodu

Pensja menedżera restauracji stała się z czasem najmniejszym źródłem dochodu w moim portfolio i jednocześnie etat pochłaniał najwięcej mojego czasu. Pojechałem wtedy do Warszawy do mojego szefa i dumnie ogłosiłem, że rezygnuję z zarządzania restauracją w Krakowie (prowadziłem jako menedżer samodzielnie restaurację w Krakowie, która należała do sieci składającej się w sumie z pięciu restauracji w Polsce). Dodam, że po moim odejściu restauracja w Krakowie szybko podupadała i po miesiącu od mojego odejścia została sprzedana. W restauracji tej pracowałem przez ponad pięć lat. Zaczynałem jako kierowca, następnie byłem kelnerem i ostatnie dwa i pół roku zarządzałem nią jako menedżer.

Uroczysta kolacja w restauracji po ostatnim dniu w pracy na etacie jako menedżer restauracji. Własną firmę prowadziłem wtedy już ponad pół roku, a biznes na Amazonie ponad 3 lata.
Uroczysta kolacja w restauracji po ostatnim dniu w pracy na etacie jako menedżer restauracji. Własną firmę prowadziłem wtedy już ponad pół roku, a biznes na Amazonie ponad 3 lata.

Uwierz w swoje możliwości

Jak widzisz ciężka praca nad dodatkowymi źródłami dochodu opłaciła się. Przez długi czas pracowałem ponad siły i posiadałem aż trzy źródła dochodu - pensję menedżera, zarobki ze sprzedaży książek na Amazonie oraz zarobki z bloga. Z czasem odrzuciłem najsłabsze źródło dochodu, które notabene pochłaniało najwięcej mojego czasu (praca na etacie). Gdyby nie moja decyzja (wydanie pierwszych książek na Amazonie) kilka lat temu to dzisiaj musiałbym pracować dalej po sześć dni w tygodniu jako menedżer. Jednak ciężka praca, odwaga i wiara we własne możliwości doprowadziły mnie do zdecydowanie lepszych zarobków oraz co najważniejsze do zupełnie innego życia. Początek tej drogi był trudny, ale dzisiaj wiem, że to dzięki pierwszym małym sukcesem (pierwsze sprzedane produkty na Amazonie) uwierzyłem we własne siły. Sprzedaż książek z czasem rosła i to sprawiło, że moje przekonania się odmieniły. Wiedziałem już wtedy, że odejście z pracy to tylko kwestia czasu.

Mam wielką nadzieję, że moja historia zainspiruje Cię do szukania pomysłów na dodatkowe źródła dochodu i do zmiany swojego życia. Uważam, że każda pracowita osoba jest w stanie stworzyć sobie kilka źródeł dochodu i zarabiać więcej. Poniżej przedstawiam Ci pomysły na kilka źródeł dochodu, które możesz stworzyć niezależnie od swojej sytuacji życiowej.

Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód:

1. Sprzedaż e-booków na Amazonie

Na Amazonie możesz publikować własne e-booki i sprzedawać je na całym świecie. Ja od tego zaczynałem i moja trzecia książką była bestsellerem w swojej kategorii w USA. Produkty możesz zlecać do napisania i publikować je w formie prostych poradników pod pseudonimem.

Publikowanie produktów na Amazonie w postaci książek przez KDP to prawie 100% dochód pasywny
Publikowanie produktów na Amazonie w postaci książek przez KDP to prawie 100% dochód pasywny

2. Sprzedaż książek papierowych na Amazonie oraz prostych produktów 

Możesz również sprzedawać książki papierowe drukowane na żądanie. Dzięki tej opcji można publikować wersje papierowe swoich e-booków lub bardzo proste produkty w postaci zeszytów. W tym modelu wydałem najwięcej produktów (bez żadnych kosztów), które są w pełni automatyczne i przynoszą mi pasywny dochód.

3. Blogowanie

W tym modelu jesteś w stanie połączyć swoją pasję z biznesem i stworzyć np. sklep internetowy oparty na dowolnych produktach oraz na wybranej niszy. Jest to moje ulubione źródło dochodu, gdyż poza zarobkami daje mi ono dużo satysfakcji. Jest to o wiele bardziej zaawansowana forma zarabiania (w porównaniu do Amazon KDP), ale daje też ona więcej możliwości tworzenia swojego biznesu.

Znajomość odpowiednich narzędzi jest niezbędna w przypadku prowadzenia bloga
Blogowanie to łączenie pasji z ciekawym biznesem

4. Afiliacja, czyli programy partnerskie

Afiliacja może być fajnym dodatkiem do bloga lub nawet głównym źródłem zarobku w tym modelu biznesowym. Wszystko zależy od specyfiki Twojej działalności. Ja osobiście zarabiam głównie na kursach online, ale programy partnerskie to wciąż solidny bonus do mojego przychodu.

5. Sprzedaż kursów online

Kursy online to główny sposób zarabiania na moim blogu. Moi czytelnicy mogą skorzystać z wiedzy oferowanej przeze mnie i dowiedzieć się jak np. wydać własną książkę na Amazonie. Jeżeli jesteś specjalistą w danej branży/niszy to z czasem do swojego bloga lub kanału na YouTube warto dołączyć produkty w postaci właśnie kursów online.

6. Praca dodatkowa

Możesz też po prostu dorabiać po godzinach własną pracą. Jeżeli uważasz, że mało zarabiasz i nie masz pieniędzy na start czegoś swojego poza etatem/poza szkołą to zacznij pracować nawet jako kelner w restauracji lub znajdź inną "zwykłą" dodatkową pracę. Znam wiele osób, które pomimo dobrego etatu pracują jako np. kelnerzy i tworzą sobie dzięki temu solidne dodatkowe źródło dochodu. Nie lekceważ możliwości dorabiania po godzinach, gdyż to pomoże Ci odłożyć kapitał na może pierwszy biznes lub na czarną godzinę.

Ostatnio był u mnie elektryk, który pracuje w korporacji i na prawdę dobrze tam zarabia. Jednak wieczorami dorabia również jako elektryk i prowadzi swoją firmę po godzinach. Jest to jego hobby i kolejne źródło dochodu. Jak jest Twoja wymówka?

Zapisz się na DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE, w którym pokazuję dokładnie jak ja zarabiam na opisanych powyżej modelach biznesowych.

Kilka źródeł dochodu - podsumowanie

Wiele osób narzeka na własne zarobki, a często takie osoby wolny czas po pracy spędzają na obijaniu się. Jeżeli masz wolne wieczory, weekendy i chcesz zmian to zacznij tworzyć coś własnego po godzinach. Jeżeli nie masz oszczędności lub kapitału na pierwszy mały biznes to idź do dodatkowej pracy i odkładaj wszystko co zarobisz. Możesz zdecydowanie zarabiać o wiele więcej niż w swojej obecnej pracy na etacie i wcale nie musisz od razu z tej pracy rezygnować.

Należy zapracować sobie na źródło dodatkowego dochodu oraz posiadać chęć lepszego życia. Wystarczy trochę działania z Twojej strony i zobaczysz dość szybko zmiany w swoim życiu. Nic tak nie motywuje jak chęć do zmian oraz niezadowolenie z własnej sytuacji. Doba ma 24 godziny.

Kilka źródeł dochodu - 6 pomysłów na dodatkowy dochód - zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  3 replies to "Kilka źródeł dochodu – 6 pomysłów na dodatkowy dochód"

  • Justyna

   Witam serdecznie. A jakie miał by Pan pomysły na dodatkowy zarobek dla mamy 3 dzieci (samotnie wychowuję)? Mam wykształcenie wyzsze- filologia germańska. Pracuję na etacie od8 do 14.

   • Tomasz Micherda

    Cześć, wszystko zależy od tego co tak naprawdę umiesz lub czego chcesz się nauczyć. Zapłatę otrzymasz zawsze za wniesioną wartość dla innych. W Twoim wypadku zdecydowanie praca w domu. Ja poszedłem w Amazona (tworzenie produktów, grafika, SEO) oraz w bloga i w kursy online. Zakładam, że potrafisz język niemiecki – może tłumaczenie za pomocą portalów typu Fiverr https://odkelneradomilionera.pl/fiverr/ albo prowadzenie bloga na wybrany temat. Oczywiście zawsze zachęcam do spróbowania sił na Amazonie nawet w prostych produktach.

  • Tomasz Micherda

   Masz pytanie? Napisz w komentarzu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.