Zarabianie w domu, czyli jak stworzyć dochód pasywny i pracować zdalnie bez wkładu własnego – 14 pomysłów

Zarabianie w domu, czyli jak stworzyć dochód pasywny i pracować zdalnie bez wkładu własnego
Zarabianie w domu, czyli jak stworzyć dochód pasywny i pracować zdalnie bez wkładu własnego

W dzisiejszych czasach zarabianie w domu staje się coraz bardziej popularne. Coraz więcej czynności jesteśmy w stanie wykonywać zdalnie i nawet zwykłą pracę na etacie można często przenieść do domowego zacisza. Istnieje też mnóstwo portali, które umożliwiają nam wykonywanie zleceń jako freelancer, oraz serwisów, na których możemy tworzyć własne produkty i uzyskiwać dzięki temu dochód pasywny. Obecnie wiele osób jest też zmuszanych do pracy zdalnej przez trudną ogólnoświatową sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Dlatego dzisiaj postaram się przedstawić Wam kilka pomysłów na możliwość pracy i zarabiania w domu.

Dużymi zaletami tworzenia małego biznesu przez internet lub po prostu pracy w sieci są brak konieczności posiadania funduszy oraz elastyczność naszego miejsca pracy. Liczą się pracowitość, wiedza oraz umiejętności. Wiele przedstawionych poniżej metod/serwisów wymaga od nas wkładu własnego jedynie w postaci naszej pracy, ewentualny wkład finansowy nie musi być wysoki. Co więcej, praca zdalna i wykonywanie określonych zadań przez internet bardzo ogranicza nasze codzienne koszty, ponieważ nie potrzebujemy już własnego lokalu, a dojazdy do pracy przestają być konieczne. Z drugiej strony korzystamy z efektu skali, ponieważ nasze produkty lub usługi możemy oferować dzięki internetowi nawet na rynku światowym, a już na pewno nie musimy ograniczać się tylko do jednego miasta.

Ja sam zarabianie w domu przekształciłem w dwa pełnoprawne modele biznesowe, które przynoszą mi zarobki rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na miesiąc. Posiadam praktycznie stuprocentowy dochód pasywny z książek i prostych produktów na Amazonie opublikowanych przez portal Kindle Direct Publishing. Prowadzę też bloga, kanał na YouTubie i sklep internetowy z kursami online. Nie korzystam oczywiście ze wszystkich przedstawionych tutaj metod zarabiania, ale wiem, że wśród moich czytelników jest wiele osób, które świetnie odnajdą się w tematyce większości z tych serwisów. Spora część z przedstawianych tu portali i możliwości zarabiania bardzo fajnie sprawdza się też w przypadku osób kreatywnych, które mogą dziś o wiele łatwiej monetyzować swoją twórczość.

Poza publikacją na Amazon KDP i sprzedażą kursów online mam też swoje portfolio na portalu Zazzle, a z serwisów dla freelancerów, takich jak Fiverr, korzystam bardzo chętnie, gdy chcę zlecić pracę, której ja sam nie chcę lub nie potrafię wykonywać. Na potrzeby mojego bloga zlecam transkrypcję podcastów, grafikę, a ostatnio również rysunki do mojej książki Od kelnera do milionera, której premiera odbędzie się jeszcze w tym roku (prawdopodobnie jesienią). Podczas publikacji e-booków i książek na Amazonie bardzo chętnie korzystam też z portali takich jak Fiverr oraz UpWork, dzięki którym zatrudniam do pomocy osoby z całego świata.

Poniżej prezentuję serwisy oraz metody, które umożliwiają zarabianie w domu poprzez tworzenie własnych produktów lub wykonywanie określonych usług jako freelancer. Metody pokazane tutaj można łączyć ze sobą – każdy może znaleźć tu dla siebie coś, co będzie odpowiadać jego predyspozycjom. Nieważne, czy interesuje Cię dodatkowy zarobek, czy może z czasem chcesz stworzyć pełnoprawny biznes. Uważam, że nie trzeba od razu rzucać etatu, ale dodatkowy oraz interesujący nas zarobek po pracy może znacząco zmienić naszą sytuację finansową.

1. Amazon Kindle Direct Publishing (Amazon KDP) [Dochód pasywny]

Amazona przedstawiać raczej nie trzeba – jest to platforma, na której publikuję i zarabiam pasywnie już od 2016 roku. Amazon KDP oferuje możliwość publikacji e-booków oraz książek drukowanych na żądanie. Każdy może za darmo zarejestrować się na tej platformie (nie ma żadnych opłat) i wydać swojego e-booka lub książkę papierową. Bardzo ciekawą opcją jest właśnie druk na żądanie, dzięki któremu ja wydaję swoje fizyczne produkty w postaci głównie prostych notatników, zeszytów, dzienników etc. Główną zaletą publikacji na Amazonie jest dostęp do ogromnej platformy sprzedażowej, która po publikacji oferuje nasze produkty na największych oraz najbogatszych rynkach świata. Prosty e-book lub notatnik możemy bez ryzyka opublikować w USA i do tego nie potrzebujemy nawet zakładać firmy. Amazon wyręcza nas z całego procesu sprzedaży, druku oraz wysyłki, a my nie mamy żadnego kontaktu z klientem. Więcej o zasadach sprzedaży na Amazonie pisałem w tym poście oraz w darmowym kursie Amazona i biznesu online na moim blogu.

Zarabianie w domu - Amazon KDP
Zarabianie w domu – Amazon KDP [Dochód pasywny]
Prowizja od sprzedaży: elastyczna, zależna od finalnej ceny naszych produktów.

2. Merch by Amazon [Dochód pasywny]

Merch by Amazon to usługa drukowania T-shirtów na żądanie. Pozwala ona tworzyć i sprzedawać automatycznie projekty koszulek na Amazonie za darmo. Nie ma żadnych kosztów wstępnych. Klient kupuje koszulkę, a my otrzymujemy za każdą sprzedaż tantiemy. Zasada działania jest taka sama jak w przypadku KDP, ale druk odbywa się na koszulkach (zamiast na papierze i książkach). Nasze produkty są dostępne na Amazonie, czyli w największym sklepie online na świecie, bez żadnych inwestycji w towar. Problemem w tym przypadku jest rejestracja na tej platformie, ponieważ Amazon otrzymuje ogromną liczbę zgłoszeń i często akceptacja konta może trochę potrwać. Warto w takim wypadku posiadać już własne zewnętrzne portfolio oraz swoją markę – dzięki temu możemy pokazać Amazonowi, że mamy doświadczenie oraz że nasze produkty będą się dobrze sprzedawać.

Zarabianie w domu - Merch by Amazon
Zarabianie w domu – Merch by Amazon [Dochód pasywny]
Prowizja od sprzedaży: elastyczna, zależna od finalnej ceny produktów.

Darmowy kurs Amazona i biznesu online
ZAPISZ SIĘ NA DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE

3. Zazzle [Dochód pasywny]

Zazzle to portal, który umożliwia nam tworzenie spersonalizowanych produktów z własną grafiką. Mamy tu do dyspozycji mnóstwo kategorii takich jak: ubrania, elektronika, artykuły dla dzieci i wiele innych. W przypadku tego serwisu ciekawą opcją (szczególnie dla osób publikujących swoje proste produkty na Amazon KDP) jest możliwość tworzenia artykułów biurowych w postaci zeszytów, plannerów etc. Dzięki temu można wykorzystać ponownie grafiki oraz pomysły przygotowane z myślą o Amazon KDP i produktach low content.

Zarabianie w domu - Zazzle
Zarabianie w domu – Zazzle [Dochód pasywny]
Prowizja od sprzedaży: elastyczna, zależna od finalnej ceny produktów.

4. Spoonflower [Dochód pasywny]

Spoonflower to portal, który umożliwia nam tworzenie online własnych wzorów na tkaninach. Jest to bardzo ciekawa opcja dla grafików i osób zajmujących się szeroko pojętym designem. Własny wzór można umieścić na przykład na poduszce, zasłonie, tapecie, obrusie i wielu innych. Portal jest przeznaczony dla osób tworzących własne wzory i – co najważniejsze – umożliwia sprzedaż zaprojektowanych przez siebie produktów na rynku oraz otrzymywanie z tego tytułu tantiem.

Zarabianie w domu - Spoonflower
Zarabianie w domu – Spoonflower [Dochód pasywny]
Prowizja od sprzedaży: 10%. Przy większej sprzedaży można otrzymać maksymalnie do 15%.

5. Patternbank [Dochód pasywny]

Patternbank to portal dla designerów, który oferuje możliwość sprzedaży własnych wzorów graficznych. Nasze wzory na tym portalu mogą zostać zakupione zarówno do użytku osobistego przez osoby prywatne, jak i na potrzeby wykorzystania komercyjnego. Jest to portal dla doświadczonych projektantów i serwis dość mocno ogranicza liczbę osób sprzedających na tej platformie.

Zarabianie w domu - Patternbank
Zarabianie w domu – Patternbank [Dochód pasywny]
Prowizja od sprzedaży: 50%.

6. Printful [Dochód pasywny + dropshipping]

Printful oferuje możliwość publikowania własnych produktów online (druk na żądanie) oraz ich sprzedaży w sieci na zewnętrznych platformach (dropshipping). Dzięki kreatorowi online możesz w łatwy sposób stworzyć własne produkty takie jak: ubrania, czapki, plecaki, skarpetki, etui do telefonów i inne. Portal robi wszystko za nas, czyli drukuje, pakuje i wysyła produkty, które są sprzedawane pod stworzoną przez nas marką. W przypadku sprzedaży przez portal Printful należy zintegrować opcję dropshippingu z naszym sklepem. Ty jako sprzedawca otrzymujesz pełną kwotę ze sprzedaży (sprzedajesz przez własną wybraną platformę) i jesteś obciążany kosztem produktu oraz wysyłki ze strony portalu Printful.

Zarabianie w domu - Printful
Zarabianie w domu – Printful [Dochód pasywny + dropshipping]
Prowizja od sprzedaży: zależna od finalnej ceny produktu.

7. Teespring [Dochód pasywny + dropshipping]

Teespring to kolejny portal, który oferuje tworzenie produktów online takich jak ubrania i drobne akcesoria. Serwis ten zajmuje się wytworzeniem produktu oraz jego wysyłką do wybranej przez nas platformy.

Zarabianie w domu - Teespring
Zarabianie w domu – Teespring [Dochód pasywny + dropshipping]
Prowizja od sprzedaży: zależna od finalnej ceny produktu.

8. Redbubble [Dochód pasywny]

Serwis, który sprzedaje stworzone przez nas produkty, ale tym razem skierowany bardziej do artystów. W tym portalu otwierasz konto, tworzysz swoją markę i sprzedajesz zaprojektowane przez siebie artykuły. Produkty, które możesz tu spersonalizować, to ubrania, naklejki, etui do telefonów, artykuły domowe, produkty dla dzieci, zabawki i wiele innych.

Zarabianie w domu - Redbubble
Zarabianie w domu – Redbubble [Dochód pasywny]
Prowizja od sprzedaży: zależna od finalnej ceny produktu.

9. Etsy [Sprzedaż własnoręcznie zrobionych produktów]

Etsy to portal, na którym możesz sprzedawać bezpośrednio ręcznie wytworzone przez siebie towary, produkty vintage i artykuły rzemieślnicze na rynek światowy. Na Etsy kupisz lub sprzedasz ręcznie robiony sweter, kurtkę skórzaną, dekoracje i wiele innych. Cały zamysł tego portalu opiera się na sprzedaży produktów, których nie można dostać nigdzie indziej. Jest to serwis dla osób, które tworzą własne, bardzo unikatowe produkty i chcą wejść z nimi do internetu.

Zarabianie w domu - Etsy
Zarabianie w domu – Etsy [Sprzedaż własnoręcznie zrobionych produktów]
Prowizja od sprzedaży: zależna od finalnej ceny produktu.

10. Fiverr [Praca zdalna]

Kolejną kategorią w tym wpisie będą portale dla freelancerów. Nie tworzymy na nich własnych produktów, a naszym celem nie jest zapewnienie sobie dochodu pasywnego – w tym przypadku zależy nam na pracy zdalnej oraz na wykonywaniu zleceń za określoną stawkę.

Dzięki portalom takim jak Fiverr możemy zmonetyzować własne umiejętności na rynku globalnym. Fiverr oferuje bardzo dużą liczbę kategorii i działa na zasadzie ofert (Gigs). Każdy freelancer określa rodzaj ofert, które kieruje do kupujących. Taką ofertą może być na przykład stworzenie okładki dla e-booka i książki, formatowanie tekstu, stworzenie loga, grafiki 3D, tłumaczenie tekstu, tworzenie strony WWW i wiele innych. Fiverr z założenia reklamuje tanie usługi, których koszt zaczyna się już od pięciu dolarów, i jest to element charakterystyczny tego portalu. O tym, jak zarabiać w domu na Fiverr jako freelancer, pisałem w tym poście.

Jak sprzedawać na Amazon - Fiverr.com
Fiverr.com [Praca zdalna]
Zarobek jest zależny od ilości Twojej pracy, umiejętności, jakości usług oraz od reputacji na portalu, którą zdobywasz, wykonując zlecenia.

11. UpWork [Praca zdalna]

Serwis UpWork, podobnie jak Fiverr, oferuje nam możliwość zdobycia pracy jako freelancer, jednak skupia się bardziej na zatrudnianiu specjalistów do pracy na dłuższy okres. Na UpWorku należy aplikować do wybranych zleceń – system działa jak aplikacja o pracę. W serwisie tym można otrzymać zlecenia w kategorii programowania, tworzenia grafiki i designu, pisania kreatywnego, marketingu, analizy danych czy nawet zdalnej obsługi klienta. Ja na UpWorku zatrudniam wirtualnych asystentów (tzw. VA) do promocji moich książek na Amazonie. Podobnie jak na Fiverr liczą się tu przede wszystkim nasza reputacja oraz pracowitość.

Jak sprzedawać na Amazon - UpWork.com
UpWork.com [Praca zdalna]
Zarobek jest zależny od ilości Twojej pracy, umiejętności, jakości usług oraz od reputacji, którą zdobędziesz.

12. Useme [Praca zdalna]

Jest to polski portal, który działa podobnie jak UpWork, czyli pozwala freelancerom składać propozycje wykonania wybranych zleceń. W serwisie tym można oferować swoje usługi w praktycznie każdej możliwej dziedzinie pracy zdalnej – możesz tworzyć grafikę, redagować tekst, programować lub zostać wirtualnym asystentem. Z Useme korzystam głównie dlatego, że jest to serwis polski i umożliwia on freelancerom łatwe wystawianie faktur zleceniodawcom, jednocześnie freelancer otrzymuje dla siebie umowę o dzieło lub umowę-zlecenie. Dzięki temu każdy może bez rejestrowania działalności pracować jako wykonawca dla dowolnej firmy. Na Useme zlecam transkrypcję moich filmów oraz tworzenie rysunków do mojej przyszłej książki.

Useme.com [Praca zdalna]
Useme.com [Praca zdalna]
Zarobek jest zależny od ilości Twojej pracy, umiejętności, jakości usług oraz od reputacji, którą zdobędziesz.

13. Inne ciekawe serwisy [Dochód pasywny + dropshipping]

14. Blogowanie, YouTube i własne produkty [Własny biznes, dochód pasywny i praca zdalna]

Na koniec jeszcze kilka słów o metodzie biznesowej, którą ja stosuję poza sprzedażą na Amazonie i która zapewnia mi bardzo duże profity. Zarabianie w domu dzięki prowadzeniu własnego bloga w postaci strony WWW z artykułami lub w formie wideo bloga na YouTubie jest działaniem, które może zapewnić nam zarówno dochód pasywny, jak i możliwość pracy zdalnej. Blog może zarabiać względnie automatycznie (dochód pasywny) przy pomocy afiliacji i sprzedaży na przykład kursów online, ale też może być częścią biznesu, w którym oferujemy własne usługi. Blogowanie to tak naprawdę tworzenie własnej marki i dawanie darmowych oraz wartościowych treści. Dzięki temu można pozyskać grupę odbiorców, którzy będą w stanie z czasem zapłacić nam za naszą pomoc w danej tematyce.

Blog daje nam możliwość sprzedaży własnych produktów w dowolnej postaci. Możemy na blogu (w zależności od jego tematyki i naszych zainteresowań) sprzedawać ubrania, książki, kursy online i praktycznie wszystko, co tylko zechcemy. Ta forma działalności daje nam możliwość wyjścia do ludzi na dużą skalę, dzięki niej dajemy się poznać. Na blogu możemy zarabiać nie tylko poprzez sprzedaż własnych produktów – taką stronę może też prowadzić na przykład lekarz, który w ten sposób pomaga swoim czytelnikom za pomocą artykułów, a jednocześnie pozyskuje klientów na swoje usługi stacjonarne. Blog w postaci strony WWW czy kanału na YouTubie jest formą marketingu, która jednocześnie pomaga i daje wartość. Systematycznie publikując jakościowe treści, możemy bardzo skutecznie zarabiać w zaciszu domowym, choć blogowanie może również zdecydowanie wykraczać poza cztery ściany. Jest to sposób na pełnoprawny biznes i nie ukrywam, że blog przynosi mi od dłuższego czasu bardzo wysokie zarobki, a wszystko to jest oparte na moich zainteresowaniach. Więcej na temat zarabiania na blogu znajdziesz w tym poście.

Blog Od Kelnera Do Milionera
Blog „Od Kelnera Do Milionera” [Własny biznes, praca w domu, dochód pasywny i tworzenie własnych produktów]
Zarobek jest zależny od ilości Twojej pracy, umiejętności, jakości usług oraz od reputacji, którą zdobędziesz.

Zarabianie w domu – podsumowanie

Nie ma jednej idealnej metody zarabiania w domu. Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich predyspozycji oraz zainteresowań. W moim przypadku przeważyło zamiłowanie do książek, skąd pojawił się temat publikacji na Amazonie oraz – z czasem – własny blog. Obecnie na pewno istnieje dużo ciekawych możliwości dla osób kreatywnych, które zajmują się na przykład grafiką – wiele różnych serwisów pozwala im przekuć pasję i pracę w dochód pasywny lub regularne zlecenia. Co więcej, dzisiaj można też bardzo łatwo pracować zdalnie – dzięki portalom dla freelancerów jesteśmy w stanie w zaciszu domowym wykonywać zlecenia dla klientów z całego świata. Myślę, że każda pracowita osoba znajdzie w powyższych propozycjach coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszam Cię też do zapisania się na darmowy kurs Amazona i biznesu online, w którym dokładnie opisuję kilka modeli zarabiania wykorzystywanych przeze mnie w domowym biznesie. Dowiesz się tam, jak mój biznes wygląda od kuchni oraz ile dokładnie zarabiam.

Zarabianie w domu, czyli jak stworzyć dochód pasywny i pracować zdalnie bez wkładu własnego – zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  6 replies to "Zarabianie w domu, czyli jak stworzyć dochód pasywny i pracować zdalnie bez wkładu własnego"

  • Roksana

   hej, mam pytanie co do Amazon KPD, chodzi mi o podatki, nie mam działalności więc co wybrać w Tax information interview? rozliczam to potem w PIT?

   • Roksana

    ok , trafiłam na Twój filmik już 😀

  • Sylwia

   Bardzo ciekawe pomysły spróbuję z tym amazonem 😉

  • Szymon

   Aktualnie praca zdalna i biznesy online cieszą się wysokim zainteresowaniem. Ciekawe sposoby na dochód pasywny. z KDP Amazon już korzystam i udaje się zarabiać co miesiąc coraz więcej 🙂

   • Andrzej

    Czyli warto zaczynać przygodę z amazon kdp w obecnej sytuacji? Ponieważ planuje kupić kurs produkt24 .

    • Tomasz Micherda

     Osoby cały czas wchodzą w KDP i zarabiają – na pewno za rok czy dwa będzie trudniej 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.