Jak zarobić 1000 złotych dziennie, czyli kilka podstawowych zasad ponadprzeciętnego zarabiania pieniędzy

Jak zarobić 1000 złotych dziennie?
Jak zarobić 1000 złotych dziennie?

W tym artykule odpowiem Ci na pytanie jak zarobić 1000 złotych dziennie i pokażę przy okazji ile ja sam zarabiam. Będzie trochę osobistych historii z przeszłości oraz wiele fajnych i praktycznych wniosków dla Ciebie. Post ten ma za zadanie skłonić Cię do myślenia i dać Ci przykład, że nie ma czegoś takiego jak górna granica zarobku w ciągu jednego dnia, miesiąca etc.

Moja pierwsza praca za 1000 złotych... miesięcznie

Pamiętam doskonale swoją pierwszą pracę. W wieku około dziewiętnastu lat (był to bodajże rok 2004) zatrudniłem się w fabryce części samochodowych w Tychach. Było to niezbyt przyjazne miejsce, w którym powstawały siedzenia do samochodów osobowych. Żeby zdążyć do pracy wstawałem o czwartej nad ranem i wmuszałem w siebie śniadanie. O godzinie piątej wsiadałem do specjalnego autobusu pracowniczego, który zawoził pracowników do pracy w fabryce. Wszyscy byli ledwo żywi o tej godzinie i większość osób spała w drodze do pracy, która trwała prawie godzinę. To był już koszmar, a praca na hali fabrycznej (od godziny 6:00) jeszcze nawet się nie zaczęła.

Praca była trudna fizycznie i co najgorsze cholernie monotonna. Stałem osiem godzin przy maszynie spawalniczej, do której należało wkładać ciężkie metalowe elementy. Norma dzienna wynosiła kilkaset sztuk i jak bardzo bym się tylko nie starał to nie mogłem wyrobić tej pieprzonej normy. Czas leciał bardzo wolno i każda chwila była męczarnią - szczególnie psychiczną, ponieważ stałem tam przez osiem godzin sam i wykonywałem te same czynności w kółko. Nie wspomnę już o iskrach, które wylatywały z maszyny prosto na mnie i paliły moją koszulkę. Przysługiwała mi jedynie przerwa piętnastominutowa i czekałem tylko na chwilę, gdy wyjdę z pracy, odpalę papierosa i kupię piwo od kierowcy naszego pracowniczego autobusu.

Fabryka w Tychach i moje pierwsze miejsce pracy. Zdjęcie z Google Maps
Fabryka w Tychach i moje pierwsze miejsce pracy. Zdjęcie z Google Maps

Po miesiącu otrzymałem pierwszą wypłatę. Wynosiła ona dokładnie 1000 złotych. Nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać. Ilość czasu poświęconego na zdobycie tej kwoty była ogromna oraz jakość tego czasu była zarazem tak bardzo niska. Nienawidziłem każdej chwili spędzonej w tym miejscu pracy. Najgorsze (albo najlepsze) było to, że myślałem zawsze w długiej perspektywie czasu. Szybko zrozumiałem, że przez rok pracując w ten sposób zarobię maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych i spędzę większość mojego czasu w brudnej fabryce przy maszynie spawalniczej. Do tego będę codziennie wstawać o czwartej rano i jeść śniadanie ze smutną miną. Kalkulacje w mojej głowie uświadomiły mi, że nie warto tak spędzać życia, ponieważ przez kilkadziesiąt lat takiej ciężkiej pracy nie będę mieć nic co by mnie satysfakcjonowało. Po około dwóch miesiącach pracy w tym miejscu poszedłem w połowie zmiany do kierownika i powiedziałem, że rezygnuję. Była to świetna decyzja, ale spotkała się ona wtedy z dużym oporem najbliższych. Nie byli oni zadowoleni, że rzucam pracę i oczekiwali ode mnie chyba, żeby zmarnował sobie życie już na starcie.

Jak zarobić 1000 złotych dziennie - na pewno nie w pracy na etacie

Wiele lat później, gdy pracowałem jako kelner zdarzało mi się zarabiać już całkiem niezłe dniówki. W restauracji w dobry dzień jako kelner można było zarobić 200 złotych napiwku, co w połączeniu ze stawką godzinową dawało dniówkę na poziomie 300 złotych. Zdarzały się dni nawet lepsze, ale rzecz jasna bardzo dużo zmian było też raczej przeciętnych.

Praca kelnera to jedna z niewielu prac, które lubiłem
Rok 2015, centrum Krakowa - praca kelnera to jedna z niewielu prac, które lubiłem, ale szybka kalkulacja mówi wyraźnie, że nie uczyni nas ona milionerami.

Zarobienie 200 złotych napiwku kosztowało wiele pracy. Obsłużenie dużej ilości stolików, zamieszanie w restauracji, agresywni goście i tzw. tabaka gastronomiczna (bardzo duży ruch w knajpie) to niełatwa sprawa. Zmiana w weekend trwała po kilkanaście godzin i pełny portfel okupiony był dużym zmęczeniem oraz stresem. Bardzo trudno jest tak pracować kilka dni pod rząd. Pracując jako kelner wiedziałem też, że nie chce tak pracować do końca życia. Praca była naprawdę ciekawa i zdecydowanie lepsza od pracy w fabryce. Jednak daleko tutaj wciąż było do tego, aby zarabiać kwoty rzędu 1000 złotych dziennie i co więcej robić to z przyjemnością.

Mój pierwszy 1000 zł zarobiony w ciągu jednego dnia

Doskonale pamiętam jak zarobiłem 1000 złotych dziennie po raz pierwszy - tego się nigdy nie zapomina. Pracowałem wtedy jeszcze jako menedżer restauracji i jednocześnie prowadziłem biznes na Amazonie. Mój blog raczkował, ale posiadałem na nim już pierwsze produkty. Połączenie pracy na etacie, sprzedaży książek na Amazonie, sprzedaży własnych kursów online oraz afiliacji pozwoliło mi osiągnąć pierwszy raz taki wynik. Połączyłem kilka rodzajów zarabiania (etat, Amazon i własny sklep internetowy) i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Bardzo do myślenia dała mi też wtedy szybka kalkulacja - po rozłożeniu na czynniki pierwsze mój dzienny przychód okazało się, że zarobek z etatu jest jego najmniejszym elementem, który jednocześnie pochłaniał najwięcej mojego czasu. Dotarło wtedy do mnie, że długo na etacie już nie popracuję. Z czasem, gdy mój biznes online się coraz bardziej rozwijał to coraz częściej mój dzienny wynik przekraczał 1000 złotych. Jak się pewnie domyślasz nie minęło wiele czasu jak rzuciłem posadę menedżera restauracji na rzecz mojego biznesu online.

Pierwsze dni tworzenia mojego bloga, gdy pracowałem jako menedżer restauracji i jednocześnie sprzedawałem automatycznie setki sztuk książek
Pierwsze dni tworzenia mojego bloga, gdy pracowałem jako menedżer restauracji i jednocześnie sprzedawałem automatycznie setki sztuk książek.

Jak zarobić 1000 dziennie - podstawowe zasady

Pomyśl, że można zarobić o wiele więcej (ja i moje zarobki to tak naprawdę nic nadzwyczajnego), ale nie da się tego za bardzo zrobić w pracy na etacie (chyba, że jesteś lekarzem, prawnikiem lub stoisz bardzo wysoko w hierarchii w korporacji). Z czasem jak rozwijałem mój biznes online to moje zarobki regularnie przekraczały 1000 złotych przychodu dziennie. Mój rekord to ponad 20 000 złotych tylko jednego dnia i moja sprzedaż cały czas rośnie. Mówimy tutaj o Amazonie, afiliacji oraz o kursach online. Jak w takim razie zarabiać takie kwoty w ciągu jednego dnia?

Przede wszystkim nie zarobisz takiej kwoty dziennie pracą swoich rąk oraz swoim czasem. Raczej nikt nie zapłaci Ci za godzinę pracy 200 złotych. Kluczem do większych zarobków jest skalowanie biznesu poprzez inne osoby, albo poprzez technologię (polecam zdecydowanie technologię). Możesz otworzyć restaurację i zatrudnić kilkanaście osób. Wszyscy będą dla Ciebie pracować i Ty będziesz zarabiać dzięki ich pracy - to się nazywa skala. Cały sęk w tym, że nie pracujesz samodzielnie i inni pracują dla Ciebie. Jeżeli pracuje dla Ciebie np. kilkanaście osób to przy odpowiednim biznesie możesz zarabiać miliony rocznie.

Ja zdecydowałem się korzystać z technologii, ponieważ daje ona ogromne możliwości, a sama praca z ludźmi dała mi trochę w kość. W ostatnich latach mamy możliwość używania internetu do zarabiania i nie trzeba już wcale zakładać drogiej firmy, wynajmować lokalu i zatrudniać kosztownych pracowników. Możemy natomiast opublikować prostą książkę na Amazonie, która będzie dostępna w USA i Amazon obsłuży cały proces sprzedaży, płatności, druku, wysyłki, reklamacji itd. Dzięki temu można mieć kilkaset produktów, które przynoszą pasywny dochód oparty na prawdziwych produktach. To tylko mały przykład, który ja sam stosuję u siebie, ale skala i technologia stworzyły mnóstwo milionerów, którzy nie potrzebowali pracowników oraz dużego kapitału.

Podobnie jest z kursami online. Podczas, gdy moje książki sprzedają się automatycznie to ja jednocześnie tworzę mojego bloga i sprzedaję kursy online. Technologia umożliwia mi stworzenie produktów, które po okresie intensywnej pracy są gotowe do sprzedaży i nie potrzebują już zbyt dużo opieki z mojej strony. To trochę jak z wystrzeleniem rakiety w kosmos - na początku trzeba włożyć wiele pracy i energii, ale jak już dotrzemy w kosmos to rakieta nie potrzebuje wiele energii, żeby poruszać się bardzo szybko. Tak działa biznes online wsparty technologią. Nie muszę też dodawać, że jeżeli chcesz zarobić 1000 złotych dziennie to własna firma jest w tym wypadku bardzo dobrym pomysłem i zazwyczaj koniecznością.

Kilka pomysłów jak zarobić 1000 złotych dziennie w wartościowy sposób

W tym miejscu odsyłam Cię do jednego z moich najpopularniejszych wpisów na blogu, gdzie przedstawiam 7 pomysłów na ciekawy biznes - jest to idealne dopełnienie tego artykułu.

Stworzenie własnego biznesu opartego na innych ludziach lub na technologii - to powinno być pierwsze kryterium wyboru planu na zwiększanie Twoich zarobków. Bardzo dobrze w tej roli sprawdza się biznes w internecie w dowolnej formie - może to być sprzedaż na Amazonie, własny sklep internetowy, kanał na YouTube itd. Nie ma tutaj żadnej drogi na skróty i jednego idealnego rozwiązania. Należy ciężko pracować i tworzyć wartościowy biznes od samego początku. Będziesz potrzebować sporo czasu, żeby rozwinąć swoją firmę do poziomu, w którym będzie ona zarabiać konkretne pieniądze (cokolwiek to dla Ciebie znaczy). Pamiętaj, że własna firma wymaga zupełnie innego podejścia - nie ważne czy jest to biznes na Amazonie, prowadzenie restauracji, czy też sprzedaż w sklepie internetowym. Musisz się poświęcić temu na 100% i wierzyć, że jesteś w stanie osiągnąć sukces. Ja uwierzyłem, że się da dzięki czytaniu książek ludzi sukcesu oraz dzięki obserwowaniu takich właśnie osób, a potem przyszedł czas na pracę i efekty. Weź się do pracy i krok po kroku zmieniaj swoje życie. To jest moja odpowiedź na pytanie jak zarobić 1000 złotych dziennie. Zgadzasz się ze mną? Napisz w komentarzu.

Jak zarobić 1000 złotych DZIENNIE? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

    1 Response to "Jak zarobić 1000 złotych DZIENNIE?"

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.