Jak zmienić swoje życie? MOTYWACJA + 11 ZASAD jak zmienić swoje życie

Jak zmienić swoje życie?
Jak zmienić swoje życie?

Moja historia w dużym skrócie

Mieszkam we wspaniałym Krakowie, mam piękną narzeczoną, wkrótce wprowadzamy się do naszego wymarzonego mieszkania z widokiem na Kraków, sprzedaję około 1000 książek miesięcznie na Amazonie, pracuję z sukcesami jako menedżer, prowadzę swojego bloga, który jest moją wielką pasją i przynosi mi on fajny dodatkowy dochód, jestem zdrowy i silny - tak wygląda moje życie i po dłuższej chwili zastanowienia brzmi to całkiem fajnie. Może dla Ciebie to jest wielki sukces, a może jest to dla Ciebie coś zwykłego - tylko Ty znasz odpowiedź, ale dla mnie jest to wielka sprawa. Dlaczego? Ponieważ moje życie kiedyś było całkowicie inne i aby to wszystko zdobyć musiałem zmienić siebie całkowicie.

Jak było kiedyś?

Zawsze byłem bardzo zamkniętą w sobie osobą. W szkole średniej praktycznie nie posiadałem znajomych i nie byłem specjalnie lubiany. Bardzo chorowałem - przeszedłem 6 poważnych i bolesnych operacji na zatoki i spędziłem z tego powodu wiele miesięcy w szpitalu. Unikałem chodzenia do szkoły jak się tylko dało. Moją ucieczką były gry komputerowe i samotność. Po szkole średniej oraz na studiach nie było wiele lepiej. Nie potrafiłem pokonywać swojego strachu i zazwyczaj zamykałem się w swojej strefie komfortu przez co zawsze traciłem okazje na zdobycie czegokolwiek co dałoby mi szczęście.

Pochodzę z Oświęcimia (małe niesławne miasto obok Krakowa). Większość mojej rodziny pracuje w pobliskich fabrykach samochodowych. Moją pierwsza pracę dostałem jak miałem 19 lat w fabryce produkującej części samochodowe w Tychach. Bardzo szybko stamtąd uciekłem i nie wyobrażałem sobie życia oraz pracy w takim miejscu w długim okresie czasu. Próbowałem swoich sił na przestrzeni lat w wielu rożnych miejscach. Były to głównie fabryki i prace na stanowisku kierowcy. Niestety przez długi czas nie zdawałem sobie sprawy, że mogę robić coś więcej i coś zupełnie innego niż osoby w moim otoczeniu.

Dno

Brak wiary we własne siły oraz brak wiary w to, że mogę robić coś więcej niż osoby z mojego otoczenia z biegiem czasu doprowadziły mnie do poważnych problemów. Moja ówczesna firma związana z nagrywaniem i montażem wideo upadła, mój wieloletni związek upadał, a ja próbowałem swoich sił bezskutecznie w losowych pracach. Oczywiście wszędzie odpuszczałem, gdyż nie były to miejsca dla mnie. Niestety wtedy jeszcze nie wiedziałem, że należy samemu obrać swoją ścieżkę życiową zamiast być jak chorągiewka na wietrze. Dryfowałem bez celu i w ten sposób nigdzie nie mogłem dopłynąć.

Dopiero moje ostateczne załamanie psychiczne dało mi do myślenia i zrozumiałem, że jest bardzo źle. Byłem w wielkiej depresji i zostałem zapisany do psychologa. Wtedy przesłuchałem audiobooka książki Sekret Milionera i doznałem oświecenia. Była to pierwsza w moim życiu książka rozwojowa, która rozpoczęła wielką przemianę w mojej głowie. Zrozumiałem, że mogę o wiele więcej niż moje otoczenie mi pozwala. Postanowiłem wyprowadzić się do Krakowa i rozpisać swoje cele.

Jak zmienić swoje życie? Moja droga

Początki w Krakowie były bardzo trudne. Poza samą przeprowadzką nie miałem żadnego konkretnego planu. Pracowałem na początku bardzo ciężko w sortowni odzieży używanej i wynajmowałem małą kawalerkę. Z czasem zostałem zwolniony (powiedziano mi, że się nie nadaję) i zaraz potem dostałem pracę jako kierowca skutera w restauracji w centrum Krakowa. Zrozumiałem wtedy, że nie muszę wcale pracować w brudnych halach fabrycznych, tylko mogę być nawet zwykłym kierowcą i pracować w kolorowym oraz pełnym życia miejscu. To była dla mnie ważna lekcja i takiej pracy nie mogłem mieć w małym miasteczku. Codziennie więc pracowałem w centrum Krakowa i spotykałem ludzi z całego świata. Z biegiem czasu zostałem w tej restauracji kelnerem i spędziłem bardzo fajne 3 lata na pracy w gastronomii - w kolorowym miejscu i w otoczeniu zupełnie innym niż to, które myślałem, że będzie mi pisane.

Jednocześnie bardzo dużo czytałem książek rozwojowych, biografii znanych ludzi oraz książek biznesowych. W końcu to zaprowadziło mnie do tematu biznesu online i Amazona. Moje zamiłowanie do książek i rozwoju przeniosłem do tworzenia ebooków oraz książek papierowych za pomocą narzędzi w internecie. Korzystając z moich umiejętności rozwijałem biznes online i coraz bardziej wiedziałem, że jest to coś dla mnie. Ciągła nauka i rozwój dawał mi ogromne szczęście, a tworzenie swoich produktów dawało mi wielką dumę i coraz większe zarobki.

Z czasem nawet zostałem menedżerem restauracji, w której pracowałem jako kierowca skutera i kelner. Pomyślał by ktoś, że to się przytrafi! Bardzo dobrze się sprawdziłem w roli menedżera, aczkolwiek nie było to łatwe. Praca ta wymagała pokonywania codziennie bardzo mojej strefy komfortu, gdyż zarządzanie firmą i kilkunastoosobowym zespołem nie jest łatwe. W pracy poznałem swoją obecną narzeczoną i moje życie dziś jest nie do poznania, jeżeli popatrzę kilka lat do tyłu!

Chcę Ci tą krótką historią pokazać, że nie ważne w jak kiepskiej sytuacji się znajdujesz - zawsze możesz coś zmienić. Nie zmienisz całego życia w kilka dni, ale jeżeli będziesz zmieniać swoje myślenie, poszerzać strefę komfortu i działać systematycznie to za kilka lat siebie nie poznasz.

Jak zmienić swoje życie? 11 zasad

1. Zmień swoje myśli

Zacznij od stopniowej zmiany swojego myślenia. Jak to zrobić? Czytaj książki osób, które osiągnęły dużo w swoim życiu. Inspiruj się lepszymi od siebie - dzięki temu z czasem Twoje myślenie zmieni się i uwierzysz, że jesteś w stanie zmienić swoje życie.

2. Uwierz w siebie

Dzięki temu, że otaczasz się pozytywnymi rzeczami, czytasz książki, używasz afirmacji, robisz codziennie poranne nawyki możesz zmienić swoje myślenie i uwierzyć w siebie. Skoro tak wiele osób może iść do przodu to Ty również możesz. Pamiętaj, że bez wiary w siebie nic nie osiągniesz.

3. Pokonuj strefę komfortu codziennie

Zawsze powtarzam, że jeżeli chcesz mieć coś czego nie masz to musisz robić to czego nie robisz. Nie ma drogi na skróty i pamiętaj, że z czasem może nawet poczujesz komfort podczas odczuwania dyskomfortu. To jedyna droga.

4. Działaj

Po prostu działaj. Może jeszcze wiele nie wiesz, może brak Ci pewności siebie i pieniędzy, może jeszcze w siebie nie wierzysz wystarczająco, ale po prostu działaj. Przestań odkładać te wszystkie rzeczy na później, zrób co możesz tu i teraz. Do większości spraw wystarczy Twoje działanie i wszystkiego dowiesz się z czasem. Dasz radę.

5. Popełniaj błędy

Strach przed porażką to jedna z najbardziej blokujących nas rzeczy. Jeżeli jesteś w stanie wygrać z tym strachem to przed Tobą dobra przyszłość. Pamiętaj, że każdy się boi - pytanie czy Ty poddasz się i odpuścisz? To Twoje życie i walcz o nie!

6. Ucz się i obserwuj

Nie ważne kim teraz jesteś - może masz już dużo, a może nie masz jeszcze nic. Jeżeli jednak nie uczysz się nowych rzeczy to przestajesz się rozwijać. Nauka i rozwój to jedyna droga do zdobycia szczęścia oraz tego czego chcemy od życia.

7. Pracuj cholernie ciężko

Niestety to może Ci się nie spodobać, ale musisz bardzo ciężko pracować, jeżeli chcesz coś mieć. Nie ma drogi na skróty i żeby coś mieć należy bardzo ciężko pracować, często latami i przez całe życie. Przygotuj się na codzienną ciężką pracę, ale pamiętaj - jeżeli robisz coś co chociaż w miarę lubisz to praca bywa bardzo często przyjemnością.

8. Odetnij się od niektórych ludzi

Jeżeli chcesz się wyrwać z obecnej sytuacji życiowej to musisz zostawić za sobą niektóre osoby. Czasami nasze otoczenie ciągnie nas w dół. Musisz zostawić za sobą to co Cię ogranicza. Musisz mieć odwagę, aby np. zmienić miejsce zamieszkania, pracę, znajomych i pozwolić, aby Twoje życie zmieniło się o 180 stopni.

9. Przygotuj się na wiele trudności

Myślisz, że to wszystko będzie łatwe? Zdecydowanie jesteś w błędzie. Będzie ciężko i zmiana swojego życia bywa cholernie trudna. Jednak to jedyna droga do posiadania tego czego pragniesz. Ten proces to codzienna walka z własnymi słabościami i ograniczeniami.

10. Bądź systematyczną osobą

Nie musisz zrobić wszystkiego w 1 dzień, gdyż jest to nie możliwe. Działaj systematycznie i każdego dnia zrób nawet jeden mały krok na przód. Po roku wyjdziesz na prowadzenie i pokonasz tych wszystkich, którzy nie robią nic. Nikt Cię wtedy nie dogodni.

11. Nie poddawaj się, NIGDY!

Doznasz na pewno wielu porażek na różnych płaszczyznach swojego życia i to jest pewne. Pamiętaj, że każda porażka przybliża Cię do sukcesu i do Twoich celów. Osoby, które nie ponoszą porażek to zawsze osoby, które nie robią nic.

Powodzenia!

Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ CZYM JEST "OD KELNERA DO MILIONERA": ★☆★

Misją projektu "Od Kelnera Do Milionera" jest pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić inaczej niż wszyscy. "Od Kelnera Do Milionera" ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej!

★☆★ TOMASZ MICHERDA - KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★
Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie wydawanie książek na Amazonie), książkami, oraz rozwojem po przez naukę i działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl - projektu mającego na celu zmianę myślenia i poprawy jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych tutaj zapraszam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku oraz odwiedzenia mojego kanału na YouTube.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny