Sprzedawanie na Amazon - czego mnie nauczyło?

Sprzedawanie na Amazon – czego mnie nauczyło?
Sprzedawanie na Amazon – czego mnie nauczyło?

Dzisiaj przedstawię Wam kilka rzeczy, których nauczyłem się podczas sprzedaży eBooków i książek na Amazonie. Przez dwa lata intensywnie publikowałem eBooki oraz proste książki na Amazonie co do dziś daje mi duży dochód pasywny, który w dodatku ciągle rośnie. Tym razem nie będzie to jednak wpis o zarobkach (o tym już było wiele razy), ale o umiejętnościach, które sprzedawanie na Amazon u mnie po prostu wykształciło. Umiejętności te okazały się kluczowe podczas mojej dalszej drogi w biznesie online. Co więcej wiedza zdobyta podczas sprzedaży produktów cyfrowych na Amazonie pozwoliła mi osiągnąć również bardzo duży sukces w zarządzaniu restauracją (jak jeszcze pracowałem na etacie jako menedżer), gdyż techniki marketingu online wykorzystałem do wypromowania restauracji zwiększając nawet dwukrotnie obroty firmy w niektórych miesiącach.

Czego nauczyło mnie sprzedawanie na Amazon?

1. Przekonanie, że SIĘ DA

To jest pierwszy i najważniejszy punkt. Sprzedawanie na Amazonie pozwoliło mi przełamać się i zmienić przekonania w mojej głowie. Pracując swego czasu jeszcze jako kelner w restauracji szukałem wiedzy i pomysłu na siebie. Fascynacja biznesem online doprowadziła mnie do sprzedawania na Amazon, ale pewnie wielu z Was wie, że ciężko jest na początku uwierzyć w sukces. Często jesteśmy nakręceni możliwościami, które oferuje np. sprzedawanie na Amazonie, ponieważ jest to ciekawe i pociągające. Jednak wiele osób się poddaje, gdyż tak naprawdę osoby te nie wierzą, że mogą sprzedawać nawet kilkaset książek miesięcznie i odejść dzięki temu z etatu.

Byłem zafascynowany sprzedawaniem na Amazon i postanowiłem działać. Pomimo pierwszych porażek nie poddawałem się i publikowałem eBooki oraz z czasem bardzo proste produkty w formie zeszytów. Gdy po jakimś czasie moja sprzedaż miesięczna wynosiła już 1500 sztuk to przekonania w mojej głowie zmieniły się na zawsze. Uwierzyłem, że osoba taka jak ja może sprzedawać skutecznie książki na całym świecie. Zrozumiałem, że mogę wyznaczyć sobie cel i ten cel zrealizować.

Często wydaje nam się, że tylko inni mają lepszą od nas wiedzę i robią wielkie rzeczy - ja tak przynajmniej myślałem. Całe szczęście przeczytałem sporo książek, które pokazały mi, że można robić rzeczy większe niż nam się wydaje. Sprzedawanie na Amazon pokazało mi, że mogę osiągać to co chcę - nawet, jeżeli nikt wokół mnie tego nie robi.

Zastanawiasz się jakie produkty sprzedawać na Amazon? Zobacz film, gdzie pokazuję moje produkty.

2. Język angielski

Z językiem angielskim radziłem sobie raczej przyzwoicie, ale daleko mi było nawet do poziomu średnio-zaawansowanego. Znałem jedynie podstawy. Jednak sprzedawanie na Amazon i regularne zmuszanie się do pracy w języku angielskim sprawiło, że moje umiejętności wystrzeliły na znacznie wyższy poziom.

Tworzenie produktu, obsługa portalu sprzedażowego, szukanie pomysłów oraz nisz, czyli praca w środowisku, które jest w 100% po angielsku uczy nas języka najlepiej. Żadna szkoła, film na YouTube, czy prywatne lekcje nie pomogą Ci uczyć się tak szybko i skutecznie. Co więcej tak naprawdę nauka języka jest efektem ubocznym tworzenia biznesu i zarabiania pieniędzy. Czy może być coś lepszego? Wymaga to wprawdzie zmierzenia się z niewygodą, ale zaraz po ciężkim początku otwierają się przed nami nowe możliwości, gdyż język angielski to przepustka do całego świata - szczególnie w biznesie online, ale również w pracy na etacie lub w podróży.

3. Zasady sprzedaży na Amazon są uniwersalne

Proces sprzedaży na Amazon (eBooki i książki) jest najlepszą opcją na początek, jeżeli chodzi o naukę sprzedaży oraz tworzenie dowolnego biznesu online. Tworząc bardzo proste produkty w postaci książek możesz nauczyć się jak tworzyć produkty w ogóle, które się dobrze sprzedają. Poza zarabianiem pieniędzy dowiesz się jak działa sprzedaż, tworzenie produktów, opisów tych produktów, okładek oraz zrozumiesz znaczenie słów kluczowych.

4. Słowa kluczowe i pozycjonowanie produktów

Amazon jest wielką wyszukiwarką, która działa podobnie jak Googłe, YouTube, Allegro oraz wiele innych. Chcąc wydać sprzedający się produkt na tej platformie musisz zrozumieć jej działanie oraz spędzić sporo czasu na analizie słów kluczowych. Słowa kluczowe to podstawa w sprzedawaniu na Amazon oraz w sprzedawaniu w internecie w ogóle. Dlaczego? Tworząc książkę na Amazonie opierasz ją na głównym słowie kluczowym. Dzięki temu jesteś w stanie sprzedawać osobom, które tego słowa używają podczas szukania produktów. Ta sama zasada sprawdza się podczas sprzedaży kursów online, publikacji produktów na innych platformach, tworzenia darmowych treści takich jak filmy na YouTube, czy posty na blogu. Wszystko opiera się na tworzeniu treści zoptymalizowanych pod kątem słów kluczowych i pozycjonowania.

Pozycjonowanie w wyszukiwarce Amazona to bardzo istotna kwestia, której się nauczysz podczas sprzedawania na Amazon nawet najprostszych produktów. Umiejętność znalezienia dobrych słów kluczowych i następnie stworzenia produktu pod wybrane słowo jest bardzo ważna. Jeżeli stworzysz dobry produkt, który jest odpowiednio wypozycjonowany to zapewnisz sobie ruch na stronie produktu i co za tym idzie zapewnisz sobie sprzedaż. Wiedzę tą wykorzystasz następnie w każdym innym sklepie internetowym i w biznesie online w ogóle. Gdyby nie sprzedawanie na Amazon to mój blog, kanał na YouTube, moje kursy i artykuły zdecydowanie gorzej by sobie radziły, ponieważ dobra treść to jedno, ale umiejętność sprowadzenia ruchu na nasze treści (darmowe i płatne) jest kluczowa.

5. Tworzenie produktów i treści

Sprzedaż produktów cyfrowych na Amazonie to przede wszystkim tworzenie produktu. Sprzedawanie na Amazonie to już automatyczny proces, który nie wymaga naszej uwagi. Jeżeli decydujesz się na wydanie np. eBooka to musisz podjąć decyzję o publikacji, wybrać tytuł (słowo kluczowe), niszę, podtytuł, zamówić treść i okładkę, wydać produkt przez Kindle Direct Publishing oraz wypromować go. Stworzenie takiego produktu wymaga sporo samozaparcia i wiary w sukces. Wiele osób jest przerażonych decydowaniem o nazwie i publikacją własnej nawet krótkiej książki.

W tej sytuacji wszystko zależy od nas. To Ty jesteś osobą odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie i za sukces lub porażkę. To Ty musisz zainwestować kilkaset dolarów i swój czas w tworzenie produktu. Ty wybierasz również freelancera, który napisz dla Ciebie np. prosty poradnik oraz freelancera, który stworzy okładkę dla Twojego eBooka. Musisz podjąć decyzję osobiście i wziąć ryzyko na siebie.

Najważniejsze jest to, że trzeba po prostu działać i tworzyć swój własny biznes. Nie ma tutaj opcji na bycie pasywnym. Skala przedsięwzięcia może nie jest ogromna i dlatego właśnie jest to najlepsza lekcja jaką sprzedawanie na Amazonie może Ci dać. Uczysz się bycia przedsiębiorcą i stajesz się osobą odpowiedzialną osobiście za cały projekt, którym jest publikacja nawet bardzo prostej książki. Nikt nie płaci Ci za godzinę pracy. Co więcej to Ty inwestujesz w ten projekt i Ty możesz zarobić, albo stracić.

Podjęcie się takiego wyzwania jest bardzo ekscytujące i trudne zarazem. Jednak może to zaowocować dochodem pasywnym i ogromnym zasobem wiedzy, którą możesz wykorzystać na wielu różnych płaszczyznach w życiu.

6. Sprzedawanie na Amazon uczy odpowiedzialności i daje WOLNOŚĆ

To jest właśnie ta wolność przedsiębiorcy, której pragną często ludzie. Chcesz mieć pasywne dochody tak jak np. ja i otrzymać co miesiąc przelew od Amazona, który jest większy niż wypłata menedżera? Chcesz zarabiać na kursach online lub w biznesie online w ogóle? To jest cena, którą należy zapłacić. Ta cena to branie odpowiedzialności i zarabianie za wyniki pracy, a nie za czas pracy. Jeżeli jesteś ogarniętą osobą to możesz pracować mało i mądrze. Ty bierzesz całe ryzyko, ale też cały zysk. Jeżeli masz wiedzę i odpowiednie nastawienie to możesz zarabiać bardzo dużo i wcale nie musisz pracować ponad siły.

Na początku owszem musisz się dużo nauczyć i trochę czasu poświęcić na start. Pamiętaj jednak, że możliwość skalowania biznesu online oraz wiedza zdobyta na początku pomogą Ci z czasem odnaleźć balans w życiu. Ja obecnie korzystam z dochodów pasywnych z Amazona i praca na etacie jest już dawno za mną. Jest tak tylko dzięki temu, że pracowałem po nocach nad moim biznesem na Amazonie i jednocześnie pracowałem jako menedżer restauracji. Trwało to jakieś dwa lata i drugi raz pewnie przez to nie chciałbym przechodzić. Jednak cena, którą zapłaciłem wtedy procentuje teraz, ponieważ piszę tego posta w moim wygodnym mieszkaniu z widokiem na Kraków i zamek na Wawelu. Dochód pasywny z Amazona pozwolił mi rzucić etat oraz zająć się moją wielką pasją, czyli blogowaniem.

Co więcej wiedza zdobyta podczas sprzedawania na Amazonie książek pozwoliła mi odnieść sukces właśnie w blogowaniu i sprzedaży kursów online. Dlaczego? Umiejętność sprzedaży, pozycjonowania, tworzenie dobrych treści i produktów, używanie słów kluczowych, tworzenie grafiki oraz wiara w sukces - to wszystko pozwoliło mi stworzyć bardzo dobry biznes oparty na mojej pasji.

Sprzedawanie na Amazon - czego mnie nauczyło? Zobacz wideo:

Słuchaj w formie Podcastu:

Podcast możesz pobrać na dysk lub subskrybować na swoim urządzeniu w wybranych aplikacjach (ikonki w prawym górnym rogu Playera). Więcej informacji TUTAJ

Więcej informacji i darmowej wiedzy:

★☆★ DARMOWY KURS AMAZONA I BIZNESU ONLINE: ★☆★

★☆★ WIĘCEJ WIEDZY I MOTYWACJI: ★☆★

★☆★ MOJE PRODUKTY I KURSY ONLINE: ★☆★

★☆★ PROGRAM PARTNERSKI: ★☆★

★☆★ CZYM JEST „OD KELNERA DO MILIONERA”: ★☆★

Misją projektu „Od Kelnera Do Milionera” jest zmiana naszego życia na lepsze poprzez pokazanie, że wiele rzeczy można robić lepiej i inaczej niż wszyscy. „Od Kelnera Do Milionera” ma za zadanie dzielić się wiedzą i pomysłami związanymi z motywacją, sukcesem, pieniędzmi, nastawieniem do życia, zdrowiem, szczęściem, produktywnością, zarządzaniem swoim życiem, duchowością, związkami oraz wiele więcej.

★☆★ TOMASZ MICHERDA – KILKA SŁÓW O MNIE: ★☆★

Cześć! Nazywam się Tomasz Micherda.

Pasjonuję się biznesem internetowym (głównie publikacją książek na Amazonie oraz blogowaniem), książkami oraz rozwojem osobistym poprzez naukę i codzienne działanie. Jestem twórcą OdKelneraDoMilionera.pl – projektu mającego na celu zmianę naszego myślenia i poprawę jakości naszego życia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do artykułów na tym blogu oraz do subskrybowania mojego kanału na YouTubie.

Dziękuję bardzo za wsparcie i życzę Ci wszystkiego dobrego!

  2 replies to "Sprzedawanie na Amazon – czego mnie nauczyło? 6 BENEFITÓW"

  • Agata

   Cześć 🙂
   Czy mógłbyś konkretnie napisać jak “szukasz” pomysłu na książkę?
   Myślę i myślę i na nic wpaść nie mogę. Staram się szukać tej swojej “niszy”, ale nie mam nic co nie byłoby cholernie wymagające i pracochłonne.
   Wg mnie stworzenie ebooka to kilka miesięcy pracy… i niewiadomo czy się uda go sprzedać.
   Czytałam, że jesteś w stanie wydać książkę w 24h. Ale! skąd bierzesz pomysły?? one nie rosną przecież na drzewie 🙂

   • Tomasz Micherda

    Szukanie pomysłu najlepiej oprzeć na przeglądaniu konkurencji i innych książek. Nikt nie mówi, że to łatwe bo to temat wymagający. Kilka miesięcy to bym nie przesadzał, ale kilka tygodni to na pewno. Co do wydawania hurtowo to ja publikuję zeszyty w formie książki i tutaj idę na ilość 🙂 Zobacz sobie darmowy kurs na blogu – tam jest dużo na ten temat.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.